želva59 želva59 komentáře u knih

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Nutno říct, že nejsem fanoušek povídek, protože mě to na tak krátkém úseku málokdy dostatečně vtáhne do děje, abych si to zvládla užít. To ovšem není červí případ. Do poslední povídky vás to velmi rychle pohltí a na konci vyplivne o pár nočních můr těžší.

Budete se bát. A přibudou vám nové noční můry...Vážně, neříkejte, že jsem vás nevarovala. Ale jděte do toho. :)

03.01.2023 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Hledaná Aljašky byla vlastně první knížka, kterou jsem od Greena "četla", ale protože se mi nějak nepodařilo ji dočíst, oficiálně považuju za první knížku Papírová města, která ve mně probudila touhu přečíst si další jeho knihy a zamilovat si jeho styl psaní. Nevím, co zapříčinilo to, že jsem Aljašku nedočetla, možná jsem to četla ve špatné době, netuším. Upřímně si na to už moc nevzpomínám. Důležité je, že jsem se k ní po letech vrátila a mohla jsem se přesvědčit o tom, že se jedná o další jeho vydařené dílo. Když čtu knížky od Greena, tak je to něco jiného, než když čtu jiné knihy. Mám pocit, že mi dává jiný, lepší pohled na život a na věci kolem mě. A tohle přesně mi dalo Hledání Aljašky. Jeho knížky jsou napsány tak, aby bavili lidi v mém věku a zároveň jim předávaly ještě něco víc než jenom příběh, pokud si toho tedy čtenář všimne a je ochotný to přijmout. A to se mi na jeho knížkách líbí, to se mi taky líbilo na Aljašce.

03.07.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Má druhá knížka od Greena. Předtím jsem četla Papírová města, která si mě získala a ani tato jeho kniha není výjimkou. Čekala jsem od ní hodně a rozhodně nejsem zklamaná. Hodně se dočítám, že se Green opakuje, že jsou postavy v podstatě jedno a to samé, jenom mění jména. Pravda, že Lindsey mi v jednu chvíli šíleně připomněla Margo, ale já vám nevím. Asi mi na tom tolik nezáleží. Postavy jsem si zamilovala a příběh jakbysmet. Jednoduše Green nezklamal a pokud se vám líbily jeho předešlé knihy, tak si myslím, že i tato kniha má co nabídnout.

06.04.2015 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Knihu jsem si pořídila, poněvadž mám ráda knížky, které mi dají více než jenom příběh. Knihy, které mě donutí se zamyslet, nad životem, světem a hodnotami. A přesně tohle mi tato knížka dala. Dala mi to prostřednictvím příjemného příběhu, který mě přiměl ji přečíst jedním dechem

07.02.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst na doporučení mých známých, kteří z ní byli naprosto nadšení a mně nezbývá nic jiného, než se k nim přidat. Původně jsem ji otevřela s tím, že si přečtu pouze úvod..ani jsem se nenadála a byla jsem na poslední straně. Ještě žádná kniha předtím ve mě nezanechala tak silné emoce. Líbí se mi myšlenky, kterými tato kniha překypuje a já se v nich nacházím. Nemůžu se dočkat, až si ji zase znovu přečtu. Určitě si od autora pořídím i nějaké jiné tituly a budu doufat, že budou stejně skvělé jako tento.

30.12.2014 5 z 5