zdtrader zdtrader komentáře u knih

Dny, kdy se hroutil svět Dny, kdy se hroutil svět Alex Preston

Ve srovnání se CityBoy, která byla psána především jako komunistická esej, kvalitní dílo. V tomto světě se pohybuji již mnoho let a osobně pochybuji, že autor na pozici makléře opravdu pracoval. Nicméně pohled do života a hlavy investičního makléře sedí, hlavně ten závěr. Za sebe mohu doporučit.

25.01.2015 4 z 5

Cityboy Cityboy Geraint Anderson

Jako portfolio manager a člověk se zkušenosti ze stejných pozic jako je prý autor jsem se na knížku dost těšil. Ale musím z vlastní zkušenosti říct, že 90% toho jsou nesmysly. Kniha je napsaná ve stylu člověka, který nikdy nic nevydělal a jen všem závidí. Nezmiňuje jak je pro managery hedge fondů práce psychicky náročná, že pokud nevydělají klientům, nevydělají ani oni, v podstatě pořád jen říká že je kvůli tomu jak to chodí v City na světě k nežití, ale ani neřekne pořádně důvod. Obchod s interními informacemi se samozřejmě děje, ale dneska, kdy 70% obchodů dělají automaty, již to nehraje takovou roli jako dřív. Kniha je zkrátka jeden velký nesmysl, co má v běžném člověku, který svět financí už tak nesnáší, naštvat ještě víc. Nic víc účelem není. Po pravdě o pochybuju, že autor skutečně v City úspěšný byl. A že žije dost divoký život. Má výsledky, má peníze. Srovnání proč nemá doktor stejně jako on, co se v knize několikrát objeví, je nesmysl. Když si vezmeme počet doktorů, rozpočet by pak padl jen na jejich platy. Svět zkrátka není takový, jaký si jej lidé vysní. Žijeme v tržní ekonomice a kolik si kdo vydělá, tolik má.

12.08.2014 2 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Napsáno opravdu pěkně a čtivě, téma zajímavé, zápletka dobře vymyšlená, ale ten konec byl jak z růžový knihovny, ten mu ubírá. Celkově hodnotím na 85%

25.07.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, jak je u Coelha obvyklé, plná náboženství, ale tak je potřeba jej brát :-). Nejzajímavější je knížka ke konci. Jinak místy lepší, místy horší, proto jen 4 hvězdičky.

15.07.2012 4 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Určitě zajímavá kniha, kterou nelze brát úplně doslova, s čímž má očividně plno čtenářů problém :-)

11.07.2012 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Pro mne nejslabší kniha od Coelha. Děj skoro žádný, rituály roztahané a nudné, zajímavých je opravdu jen pár stránek.

11.07.2012 3 z 5

Cesta staletími Cesta staletími Zdeňka Jordánová

Z této knihy mne bylo předčítáno MartinkouLLL a takovou sračku jsem v životě neslyšel. Doporučuji vyhnout se obloukem :-). Popis cesty několika fanatiků a jejich fanatický pojetí, neustálé zpívání "ó danjavád" a fanatismus v každém slově. Pro mne osobně už opravdu moc silná káva :-)

08.07.2012 odpad!

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Bukowski je milován nebo nenáviděn, mne se jeho styl velmi líbí a Faktotum je pro mne klasika.

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Slabší než Poutník nebo Alchymista, ale stále vysoce kvalitní kousek od mého oblíbeného autora

08.07.2012 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha se mne velmi líbila, jak řekl můj kamarád "po jejím přečtení nelze mít depresi". Část kde vidí ve světlech svého otce je velmi povznášející, fakt paráda.
Verun: Trošku tolerance a pochopíte, není potřeba hned odsuzovat ;)

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Krásná kniha, scéna kde potká slečnu v kavárně je naprosto strhující a fascinující, neuvěřitelný zážitek! Doporučuji každému!

Dobrodružství křtěné mořem Dobrodružství křtěné mořem Richard Konkolski

Velmi pěkně napsané, jedna z mých oblíbených

17.11.2010 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Opravdu pěkná a napínavá kniha, vřele doporučuji!!!

17.11.2010 5 z 5