zdenulkavac zdenulkavac komentáře u knih

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha mi velmi pomohla v pohledu, jak vnímat sebe i manžela. Doporučuji.

08.08.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mě upoutala. Velmi dobře se mi četla. Líbilo se mi netradiční propojení děje.

14.01.2018 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Nesba čtu ráda, ale tato kniha mne moc nezaujala, nečetla se mi moc dobře, děj mne ze začátku také moc neupoutal.

05.01.2018 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Příjemně čtivá detektivka. Těším se na další knihu tohoto autora.

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Příjemné romantické čtení o dívce, která si jde za svým snem v nelehké době kolonizace Austrálie.

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Pěkná knížka popletených pohádek. Vhodná i pro menší děti (jako první čtení). Po přečtení jedné pohádky, která je spletená ze dvou klasických pohádek následují otázky k textu.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha mne velmi zaujala. Je zde zajímavě popsané, jak svět a vše okolo sebe vnímá autistický chlapec.

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Čtivá detektivka. Kapitoly jsou psané z pohledu detektiva i z pohledu pachatele.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět mě kniha nezklamala, četla jsem jedním dechem. Těším se na další díl.

30.05.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kniha stejně humorná jako oba předchozí díly. Tam, kde komtesa Marie skončila vypravování v druhém díle, tato kniha opět navazuje. Stylem stále stejná, jen děj se posouvá do letních měsíců.

28.03.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příběh se mi líbil. Začátkem jsem se musela trochu prokousat, ale pak už jsem hltala jednu stánku za druhou.

21.03.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi moc líbila. V poslední době čtu převážně severské detektivky (Nesbo, Kepler), takže jsem byla zvědavá na nového autora. Kniha splnila mé očekávání, čte se jedním dechem, je srozumitelně napsaná, napínavá. Knihou se prolínají myšlenky vraha, ale do poslední chvíle nevíte, kdo to je. Líbila se mi i hlavní postava Erika Fosterová, která si šla za svým i přes všechny překážky. Už se těším na další knihu od tohoto autora. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji.

08.03.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavá kniha, netradiční závěr, dějová linie nejde s postupem času, ale čtenář se k historickým událostem dozvídá nové a nové informace v každé kapitole, podle toho, koho či co autorka popisuje.

03.03.2017 4 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Autorku jsem neznala, do knihy jsem se po pár stránkách začetla a zhltla ji jedním dechem. Překvapilo mě umístění děje - do roku 2061 - a velmi rychlé vyřešení případu poručíkem Dallasovou :-).

26.02.2017 5 z 5

Kniha mě nenadchla, k dočtení jsem se musela spíš nutit. Sága Twilight se mi naopak velmi líbila a skvěle se četla.

26.02.2017 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Za mě výborná kniha, dobře se čte, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Film naopak, ten mě zklamal.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úžasná čtivá kniha, u žádné jsem se ještě tak nenasmála :-)

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

PŘÍJEMNÉ, ODDECHOVÉ ČTENÍ. PŘEČETLA JSEM JEDNÍM DECHEM.