zbraslavanka zbraslavanka komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Skvělá kniha, tato spisovatelka nikdy nezklame

01.01.2024 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dočetla jsem a vydechla jsem.
Silné téma a ještě teď má slzy v očích když si vzpomenu na to čím si všichni prošli. Pozdě v noci je matka s dcerkou a malým synem deportována neznámo kam. Narychlo sbalené zavazadlo, několik dní trvající cesta plným dobytčákem, bez jidla a omezeným pitím. Nikdo z nich nechápe proč a co se děje. A to nejhorší pro ně ještě přijde. Konečná stanice gulag - Sibiř. Nelidská práce, hlad, nemoci, bití, smrt.
Jsem moc ráda , že se píšou tyto knihy a že se tímto vzpomíná na všechny ty malé i velké hrdiny, kteří to prožili.
Dala bych i deset hvězd krásná kniha

31.07.2019 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Knihu mě hodně zasáhla, je to silné a bolestivé téma. O to smutnější, že se to odehrávalo relativně celkem nedávno. Přestože je to fiktivní příběh, věřím, že mnoho dívek podobných Ivy zde prožily podobný krutý kus života.
Za mě 5 hvěziček

31.07.2019

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pro mě jedna z nejlepších knih nejen od této autorky. Silný příběh obyčejné ženy, která s láskou vzpomíná i na těžké časy. Mám k ní hluboký obdiv a slzy v očích když si na ní vzpomenu. Určitě si ji ráda znovu přečtu a má ji už koupenou i jako audioknihu,

31.07.2019 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Krásná sága rodinné historie jednoho rozvětveného francouzského rodu. Silný příběh o lásce, touze, zklamání i naději . Ne každému se podaří v životě uspět, ale vždy se vrací zpět ke svým kořenům ke své rodině....

31.07.2019

Kypr, průvodce ostrovem Kypr, průvodce ostrovem neznámý - neuveden

Obsáhlý průvodce ostrovem

16.03.2019 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Užasná kniha, z počátku jsme neměla odvahu, ale pak mě kniha chytla a dočetla jsem ji jedním dechcem.

11.01.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Úžasná kniha, ze života, z doby, která byla tak těžká a přesto se našlo tolik lidí, kteří neváhali a pomáhali druhým. I za cenu svého života.
Kniha ke které se určitě vrátím.

03.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Koupila jsem si ji hned ten den co vyšla, byl to pátek a hned se do ní pustila. Přečteno za víkend i když bylo složité se zorientovat ve velkém množství postav. Byla super, ale už mám pocit, že to všechno znám. Patrikův humor se mi líbí, ale tentokrát jsem měla pocit, že se to moc opakuje. Za mě nejlepší byl Malý pražský erotikon. Na druhou stranu určitě si koupím jeho novou knihu a těším se až vyjde. :-)

02.01.2019 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Už druhá od Patrika a opět nezklamal. Úžasný nápad - úhel pohledu ze strany muže a pak zase ženská mysl, fakt to nemá chybu :-) Je v ní vtip, legrace i dojetí. Doporučuji nekoukat na recenze, ale pustit se do ní, stojí za to :-)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

má první kniha od Patrika Hartla a musím říci, že super. Vtipné, čtivé ze života a vše naprosto věrohodné. Další můj oblíbený autor

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Výborná kniha, krásně napsaný příběh na který dlouho nezapomenete.

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Výborná kniha, četla jsem ji jedním dechem. Pouze závěr a vysvětlení některých situací mě přišlo trošku nedotažené. Ale přesto, čte se jedním dechem a nejde odložit. Přečteno za dva dny :-)

01.01.2019 4 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Právě dočteno, ze začátku, jsem byla nadšená, téma mi přišlo originální. Pak ale to byla docela rozvleklé, nuda a těžko jsem to dočítala. Závěr měl už lepší spád a dal se pak už předpokládat jak to dopadne.

31.12.2018 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jako vždy super počtení.

05.11.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další kniha od Aleny Mornštajnové mě opět nezklamala. Příběh prošel několika generacemi žen jedné rodiny a vždy plně vykreslit danou dobu. Opravdu krásná kniha, těším se na další co od pí. Mornštajnové bude.

15.10.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další úžasná kniha od Aleny Morštajnové, pro mě už třetí. Její vyprávění mě vždy chytne. Měla jsem pocit, že jsem součástí hotýlku a celé rozvětvené rodiny. Přečteno jedním dechem, za jednu noc.

05.10.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha, jedna z nejlepších od pí. Kornerové. Těžký život Anna prožívá s pokorou a naprostou lehkostí. Závěr knihy mě velmi dojal. Mohu všem jen doporučit kniha rozhodně stojí za přečtení.

05.10.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha mě zklamala, čekala jsem bombu a nepřišla. Naprosto nesrovnatelné s její prvotinu Za zavřenými dveřmi.

05.10.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Zklamala mě, čekala jsem jsem bombu, ale nepřišla.

05.10.2018 2 z 5