zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) SPOILERY:
Nevím no, ta story vyšetřovatele už mi přišla zbytečná.
Mně se nejvíce líbila od autorky Kořist.
Jako, že by se fakt někdo několik týdnů skrýval ve vašem domě a vy nic? Kdyby mým zvířatům někdo uřízl hlavy a použil je jako štětec, asi bych nějakou trávu za domem neřešila. Každý to máme jinak.. ok, za mne za 4*

04.04.2024 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Dobré počtení, má to spád, konec některé věci vysvětluje, něco málo ne. Duchařina, horor, thriller, detektivka - vše dohromady. Za 5*

31.03.2024 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Za mne naprostá bomba! Zakoupeno náhodou a spokojenost, trochu jsem tušila směr a jsem nadšená! Od autorky určitě zakoupím další knihy. Přečteno za jeden den. 5*

23.03.2024 5 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Kniha byla čtivá, ale ten konec byl strašně rychlý a uspěchaný.
V závěru jsou nějaké fotografie z místa, které bylo pro knihu inspirací, ale vlastně nevíme, co konkrétně se tam dělo. Spousta míst je nedořešených nebo by snesly více prostoru (voják, který svedl matku, otec Emily..). U mě za 4* - za čtivost a za ty obrázky, které do knihy krásně pasovaly.

09.03.2024 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Nedokážu ohodnotit, v půlce mě to přestalo zajímat i bavit. Bylo to nějaké takové rozvleklé.. pokusím se k tomu vrátit a zjistit, kdo teda vraždí nebo co se s těmi dětmi děje-dělo. Ale zbývá ještě tolik stran a nevím, zda to nebude jen mlácení prázdné slámy

16.02.2024

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Dobře psaná neskutečná hrůza.

09.02.2024 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Byla to hrozná blbost, ale čtivá!
Ta holka mi přišla docela hloupá a šíleně mě vytáčela. Darcy asi hodně čte Kinga, začíná děj nechutně natahovat, až to není hezké ..

24.01.2024 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Hezké zápisky, jako básně nebo poezii bych to nenazývala. Začátek byl dost krušný, postupem knihy jsem se v něčem viděla i já sama. Něco se mne i dotklo, k něčemu se vrátím, něco jsem si chtěla zvýraznit..a něco šlo mimo mne.
Mimochodem, nevím proč, v knihkupectví Luxor byly knihy od autorky zařazeny mezi "česká", což mne dost překvapilo, ale kdyby tam nebyla, neměla bych ji :-).
"kdo se neocitl
na úplném dně
a nemusel porazit své běsy
ten si nikdy
neuvědomí svou sílu"
-str 175

31.12.2023 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Přečetla jsem to za dva dny. Ale prostě.. přišlo mi to nějaké přitažené za pačesy. Dávám 4* za čtivost

31.12.2023 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Ten film miluju a ta hudba v nem! Pokazde obrecim smrt Podkolenky i Cisca. A ten pokrik Vetru ve vlasech na konci?!
Uplnou nahodou jsem v knihovne narazila na knihu, ktera je podle meho soudu stejna jako film. Nadhera. Urcite zkusim pokracovani.. Doporucuji..

18.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velice čtivé. Za 5*

12.08.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Na dovolenou dobry-takze za 3.

08.08.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Je to opravdu pohádka, vykradená ze všech možných pohádek.
King už je starý pán, fantazii nějakou má, ale zde si vypomohl odevšad. A protože je to starý moudrý pán, pokaždé, když se inspiruje, nám to i otevřeně poví.
Líbila se mi moc první část v reálném světě, poté jsem měla docela dlouho pocit, že čtu hodně vatu, však také kniha je pěkně tlustá a stála 600,-, později se začalo něco dít a příběh se zase zvedl. Byla to příjemná změna, jelikož mám za sebou několik severských detektivek, ale akorát mi to stačilo, bylo toho ažaž. Jen mne mrzelo, že jsme se po těch devíti letech nedozvěděli, jak si tam teď jednotlivé postavy žijí. No vlastně šťastně a spokojeně až do smrti, že.
Nesmím zapomenout zmínit se o obrázcích na začátku kapitol, ty byly hrozně fajn :-).

31.07.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tak já nevím, asi jsem měla velké očekávání.. Ten konec to byl nějaký americký film? 4*
Předchozí díly byly famózní. Čekala jsem od Dunji všechno možné, nakonec to vypadalo, že ji slizák roznese na kopytech..

23.07.2023 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Nemůžu jinak, prostě za plný počet. Tahle série mne chytla neuvěřitelně a tentokrát jsem se i zasmála, když šel Fába do swingers klubu :-D.
Tehle chlap prostě psát umí a je to druhej Larsson, prostě jo! Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díl.

11.07.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Za mě slabota. Laura mě štvala. Nějak mne to nechytlo, za mě průměr. Předchozí kniha byla tak nějak lepší, měla větší švih. Tady řešíme stále dokola tem samý problém ze soukromí, až je to otravné.

06.07.2023 3 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

super! pěkné, propracované a rozsáhlé! určitě za 5*

02.07.2023 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Je to blbost, ale blbost čtivá :-D. Chvílemi provatováno, ale dá se.
Za 4*

23.06.2023 4 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Knihy od Remarquea jsou pro mne jistota. Vždy se podivuji, jak úžasně bohatě je to napsané, jak hluboké to je a současně mám pocit, že lidstvo hloupne a dnes jsou knihy psány tak nějak urychleně, hlavně ať se tam něco děje!
Kniha je plná dobrých myšlenek a konečně nekončí smrtí hlavního hrdiny.

"..A tak jediné, co zbylo, je čas od času večer plný zádumčivosti, té zádumčivosti, jakou cítí každý člověk nad tím, že všechno pomíjí a že on je jediným živým tvorem, který to ví a který rovněž ví, že je to útěcha, i když ji nechápe. .."

Líbila se mi, ale nejlepší pro mne stejně zůstává Čas žít, čas umírat.

17.06.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Vždycky po přečtení těchto knih, nějak nemůžu pochopit, jak to ti lidé zvládli a jak to vůbec mohl někdo dopustit. Napadá mne současně, jestli se každý proměníme v takovou bestii, pokud máme tu moc? A nechala bych si vymýt mozek a byla také tak krutá?
Neskutečná hrůza, dnes žijeme v přepychu, luxusu, nevážíme si a stěžujeme si na hlouposti. Krásných 5*, knihu jsem přečetla jako povídku a to raz-dva.

07.06.2023 5 z 5