zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Mně se to docela líbilo :-), jen jsem od toho obrazu čekala tak nějak více..

29.04.2021 4 z 5

Zrádný měsíc Zrádný měsíc Michael Connelly

Překvapivě čtivá kniha.

22.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Doporučuji! Po dlouhé době kniha, která se mne dotkla.

13.04.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

SPOILERY:
Knížka je taková čtivá, depresivní jednohubka. Přečetla jsem ji asi za 2-3 hodiny.
Už od první stránky je zřejmé, kam to bude směřovat, hlavní postavy mi bylo líto, ale k pláči to u mne nevedlo. Vlastně mě napadalo skoro celou knihu, že to určitě dopadne zle.
Člověk si někdy ani neuvědomuje, co svým jednáním způsobuje, že někomu ubližuje.. Vystresovaná, frustrovaná a hysterická matka ... otec, který je ničemu a ještě by byl svolný k incestu. No hnus. Doporučuji k přečtení a hlavně k pozdějšímu zamyšlení.

02.04.2021 5 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Tak já tedy nevím, četla jsem to snad celé století :-D. Bylo to hrozně zdlouhavé a místy nudné, ale byla jsem zvědavá na ten závěr, kde toho tedy bylo moc a moc.
Už jsem od autorky četla lepší knihy, nebyly tak rozvláčné..
Současně knížku potápí ten příšerný překlad, kde jsou chyby a někde jsem si domýšlela i celou větu, např místo Ruce složila na prsou, tu máme větu "Sloužila prsou". atd apod. Katastrofa, hanba!

31.03.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Horor pro děti nebo náctileté? Naprostý souhlas s uživatelem sgjoli. První kniha autorky byla skvělá a teď už to jde tak nějak níž a níž. Škoda.

28.02.2021 2 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Velká vzpomínka na tlustou holku, co hraje dobře vybíjenou a i když je ze sebe nešťastná, lásku nakonec najde a tím se spraví vše :-).

23.01.2021 5 z 5

Sonáta pro Zrzku Sonáta pro Zrzku Vojtěch Vacke

Četla jsem kdysi dávno a mám ji stále v paměti..
Nevím proč, nejvíce mi utkvělo v hlavě její hraní na piano :-D.

23.01.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

(SPOILER) Je to čtivý, je to dobrý, ale je to.. tak nějak předvídatelný.
Takový Případ 39 nebo Dětské zoubky..
Začátek mě nebavil a chtěla jsem knihu odložit k ledu, jakmile je něco načteno, tak už člověk tuší, kam to bude směřovat..
Zlomová stá stránka, do které se vždy snažím vydržet, byla dobrá volba.
Perfektní dítě bych nezvládla a skončila bych v teplácích raz-dva - hezky popsané chování sociopata.

23.01.2021 4 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Druhou polovinu knihy jsem dala na jeden zátah, číst jsem skončila až nad ránem.
Měla jsem za to, že existuje nebo existovala tahle ViaTerra, ale ona nám jen autorka napsala knihu na motivy svých prožitků za uplynulých 25 let v sektě scientologické církve. Tak mne to trochu mrzí, prže nevím, kde byla skutečnost, co všechno si přidala nebo jestli to naopak bylo ještě hořší a ubírala. Tak tu tedy máme čtivý román, který popisuje život v sektě, jen nevím, která místa jsou reálná. Když jsem knihu četla, chtěla jsem ji několikrát odložit.., samozřejmě je člověk zmanipulovatelný, ale pokud mi někdo nařizuje kdy spát, jíst, co napsat rodině (!) a celkově mě bere osobní svobodu, tak mu nebudu přikyvovat. Leda by mi bylo těch 19, vztahové zklamání a touha po změně udělá hodně. Zastavovala jsem se uprostřed čtení a říkala si, proboha, když někdo zakazuje dospělému člověku telefonovat a zabavuje mu mobil, kontroluje mu soukromou poštu a dělá v ní cenzuru: je nejvyšší čas vzít nohy na ramena!
Co Ti lidé očekávají? Skutečně můžou být tak zblblí??
Můžou.
Hrůza, dobré počtení, 5*

16.01.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Četla jsem kdysi a později viděla i film. Obojí špice.
Nemám moc ráda Kingovo zdlouhavé vyprávění a tahle kniha mi přišla tak nějak přímočařejší.
Byla výborná a potom ten film, ten se tedy také hodně povedl.

09.01.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zase je všude zavřeno, tak mi dochází knihy a pouštím se opět do těch, které jsem opomíjela.. Mezi nimi i věčně vysmátý pan Hartl, který mne svými přebaly knih doslova odpuzoval a ty názvy..?
Nakonec tedy nezbylo nic jiného, než se zkusit začíst.. a světe div se, zase jedna příjemná, klidná a místy vtipná oddechovka, proložená peprnými výrazy o krizi středního věku. Chlapi mě bavili a nejspíš někdy sáhnu po dalším panu Hartlovi :-).
Těším se na film, jen si moc neumím představit pana Hofmanna jako Karla!
Dávám 4* za ten konec, ten se mi nějak "nehodil do krámu".

06.01.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Odhad se mi vyplnil a Jude už není z ledu :-). Připomíná mi Lisbeth čím dál více.. Krásných 5*
Kdy asi vyjde další díl?

28.12.2020 5 z 5

Na knihu jsem se šíleně těšila, namotivovaná krásnou knihou Dobrodruhům..
Ale tohle ne.. Mladá žabka jede na motorce někam, kde ji to moc nezajímá, skutečně jde jen o to, projet se a to mně nestačí. Foto hezké, graficky zpracováno skvěle, za to dávám dvě hvězdy. Ale četba spíše pro náctileté, prostě mi to nesedlo, zkusím to ještě v létě na koupališti a popřípadě změním hodnocení :-) ..

16.12.2020 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Sakra to byl doják! Poslední třetina knihy naprosto pohlcující. Zase si jednou uvědomíte, jak výborně si teď žijeme-jako prasata v žitě..

12.12.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Na knihu jsem narazila několikrát. Nejdříve v knihkupectví, kde mi přišla přemrštěná cena a vrátila jsem ji. Potom ji vytáhla z kabele kolegyňka v práci.. No a nakonec jsem viděla 7 pádů Honzy Dědka, kde byla Tereza s manželem a o knize mluvila a to jsem si řekla, že tuhle knihu chci mít. Před nákupem byste určitě měli vědět, že žánr je CESTOPIS formou deníkových zápisků, plný myšlenek a pocitů.
Nejedná se o standardní formu a o zemích se dozvíte něco namátkou, je to spíš průřez do hlavy Terezy a je to SKVĚLÉ! Knížku jsem četla dlooouho, každý večer jednu zemi nebo lásku. Krásně jsem si vychutnávala ten optimismus.

Paříž:
"....Někdy bych chtěla utratit všechno, co mám, pomilovat se s každým, koho potkám, a vzít si všechny drogy světa. Ale většinou si jenom namažu nohy a jdu spát. .."

15.11.2020 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Přečteno za jeden den. Zasloužených 5*. Určitě zakoupím další díly tajemství Amišů!

07.11.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Knihu jsem náhodně zakoupila v antikvariátu. Vzhledem k současné situaci a uzavřeným knihkupectvím sahám po knihách, kt jsem na poličkách NESPRAVEDLIVĚ ignorovala.
Ke knize nemám moc co psát, další kniha o Osvětimi, za kterou jsem ráda, že vyšla, fotografií mohlo být více, ale i v tomto počtu jsou fajn.
Pan Brasse měl štěstí a jako jeden z mála přežil a aby přežil, musel spolupracovat. Kniha obsáhla celkem rychle roky 41-45.
Člověk si po přečtení uvědomí, v jaké krásně době vlastně žije a jak dobře se dnes má!

01.11.2020 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

(SPOILER) Bacha! Asi spoilery:
Kniha je takovou kombinací Constantine-a, Nezbytných věcí a Koraliny se světem za tajnými dveřmi. Líbila se mi, příběh byl dobrý, i když extra dlouhý, plný vřískání a zacykleného zachraňování hlavního hrdiny – už to vypadá, že je po něm a a zas ho vytáhne z kaše Hodný pán … nebo někdo.
Kniha určitě není pro každého a je třeba být tak nějak na ni naladěn, měli byste vědět, že je vlastně nábožensky laděna. Po dočtení jsem koukala po Bibli, možná by neškodilo oprášit si v hlavě některá témata, např. kdo byl Jób ... a tak.
Příběh Vám bude vyprávět o dvou světech: realitě, jak ji znáte a potom také o imaginárním světě, kterému vládne Syčící paní, která ubližuje Hodnému pánovi a snaží se o konec světa – jakousi apokalypsu. Jak to vlastně všechno dopadne a jakou roli hraje Christopher, jeho okolí a potažmo celé město, kdo je na straně dobra a zla...? To se dozvíte, pokud vydržíte toto více než šest set stránkové PEKLO plné vřískání. Tak good luck a pevné nervy .. Po dočtení si možná řeknete jako já, že to byl Očistec.

23.10.2020 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kdysi jsem na knihu narazila v knihovně a později viděla film. Moc dobré.

14.10.2020 5 z 5