zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Mne ta Bea prostě baví.., jen doporučuji, abyste četli sérii od jedničky a ne jako já, jak se vám knihy dostanou do ruky - na přeskáčku :-D.

17.09.2022 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Prší.. začala jsem číst ráno a večer bylo přečteno.
Zpětně mne mrzí, že se mi do ruky dostala jako první kniha Hlasy a to již před čtyřmi lety! Takže nějaké detaily již nemám v paměti a stejně tak vztah Florin - Bea už nevím přesně, jak se vytvářel, jelikož jsem sérii nečetla od 1. dílu. Knihy na sebe navazují volně, takže je nemusíte číst po sobě, ale lepší to je :-)
Tato kniha byla ze série, zdá se, zatím nejlepší, konec by v reálu vypadal asi jinak, ale mně se to tak líbilo! Mám je ráda a nechce se mi ty vyšetřovatele opouštět, doufám, že nám paní Ursula ještě nějaký ten díl napíše :-).
Mohu doporučit pro milovníky literatury vyšetřování-vraždy.

17.09.2022 5 z 5

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

jejdanánku, to vám bylo tak skvělý a odpočinkový, škoda, že to bylo tak krátké!

29.08.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Všichni jsou tak nadšení z Nesbo-a, že sem tam musí být nějaká ta výjimka - a tou jsem já.
Detektivky pro mne nudné a tyto příběhy?
Celkem rychle víte, která bije, předvídatelný závěr u každé.
Dávám za 2*.

24.08.2022 2 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Mám to přečtené a dávám 3* jakože dobrý.
Z knížky si beru, to, co už vím, že jsou děti lehce ovlivnitelné, manipulovatelné, že je třeba se jim věnovat(!).
Také, že když na mě někdo působí jako téměř hrdina a nejraději bych mu zatleskala-co všechno dokázal, možná to není tak, jak se zdá, možná je to ta největší sketa pod sluncem.
Knížku jsem přečetla, ale byly chvilky, kdy jsem to chtěla vzdát.. Proto za 3*

19.08.2022 3 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Knihu jsem začala číst včera ráno s tím, že první stránky jsou malé peklíčko. Anička na přes hubu a na zaklepání, aby se probrala. Něco na knížce mně ale přišlo čtivé a najednou jsem zjistila, že je odpoledne a já stále čtu :-D. A pak už byl večer a z knížky zbývalo tak málo, že jsem ji prostě musela dočíst. Několikrát mě knížka rozesmála, rozhovor s tátou mě dokonce dojal. Hezká oddychovka a ta Anglie? Nádhera. Počítám, příští kniha by mohla být Itálie :-)

12.08.2022 5 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Bylo to zase něco trochu jiného, ale mně se víc líbil a možná mě i vyvedl z mojí zóny komfortu díl první. Proto za 4*. Může to být i tím, že mám ráda obrazy, impresionismus miluji.
Souhlasím s komentářem níže, řeckého pověsti - to byla topka na příběhy. Hned jsem hledala Petišku. A s tím B. Pittem.. to si asi hned spojí každý :-)

30.07.2022 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Mám ji doma roky a když mě něco zlobí, vždy se ze zajímavosti podívám s čím to souvisí po té duchovní stránce.

16.07.2022 5 z 5

Velký snář Velký snář Jitka Höflerová

Nechala jsem si poslat několik snářů z různých antikvariátů, prže se mi začaly zdát opravdu podivné sny.
Za mne je tento nejlepší, nejpřehlednější a nacházím v něm stejná poselství, jaké mi dávala má babička z mých snů, když jsem byla ještě dítě.
Pokud hledáte snář, tento vám mohu doporučit.

16.07.2022 5 z 5

Skrytá moc drahých kamenů Skrytá moc drahých kamenů Josef Pavel Kreperát

Pokud sbíráte kameny nebo k nim máte blízko, celkem jistě ji máte doma :-)

06.07.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Na koupaliště dobré, znám mnohem lepší knihy. Ale za tu čtivost.. 4*

26.06.2022 4 z 5

Tarantule / Uvězněná paměť Tarantule / Uvězněná paměť Thierry Jonquet

to bylo drsné.. a moc dobré.

03.06.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

No já vám ani nevím, "tortura čtenáře na plošině", tak bych to asi nazvala.
Četla jsem až do konce, prže jsem byla zvědavá a nemohla se dočkat, až budeme konečně už mimo plošinu! To jsem se ale spletla.. konec očekávaný. Dávám 3*, čekala jsem víc!

18.05.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Za mne krásných 5*. Knihu jsem začala číst ráno a dočetla večer, chytla a nepustila. Něco mezi Trhlinou a Záhadou Blair Witch? Krátké kapitoly mi sedly, hrdinové na facku, jak už je řečeno, konec pro mne dostatečně výmluvný.
Poslední dobou vídám v knihkupectvích více a více českých autorů, jen houšť a větší kapky!

08.05.2022 5 z 5

Slušná jízda Slušná jízda Irvine Welsh

Kdo by neznal legendární Trainspotting? Když jsem v antikvariátu viděla Slušnou jízdu, byla to pro mne jasná volba :-). Nicméně, když jsem doma knihu otevřela a zkoušela se začíst, byla jsem otrávená, znechucená a kniha letěla na pár let do kouta mé knihovny.
Nevím, co se změnilo, ale nedávno jsem si jí ve své knihovničce všimla a dostala chuť na něco odpočinkového a přisprostlého. Kniha dostala pro mne nějaký takový spád až v druhé polovině nebo jsem si možná zvykla na její styl a kolem a kolem se mi vlastně docela líbila. Ty části Jinty + Jonty byly místy .. minimálně překvapivé .. Polepšený Terry se mi líbil více a pak přišel ten konec :-D.. No, nechci spoilerovat.
Kniha je to sprostá, plná kokeše, lasiček, sexu, jízdě v taxálu a najdeme tam i nějaký ten golf. Trochu jsem se začala bát, abych po dočtení neměla "zlepšený" i svůj slovník. Jestli Vám to něco přinese, nevím.. Je to ztráta času? Svým způsobem určitě. A přečetla bych si něco dalšího od autora? Jo, určo, jo, jo, jo!

07.05.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Zřejmě budu výjimka potvrzující pravidlo, ale mám vždy problém číst knihu, kde se chová někdo nelogicky nebo hloupě. Hlavní hrdinka musela být tak trochu blázen, protože přebývat o samotě v domě, kde někoho zabili, mít obavy, že se po tom samém domě někdo v noci potuluje, sleduje ji a na vlastní pěst vraždu "vyšetřovat".. Koupě domu s chlapem, kterého v podstatě nezná.. Upnutí se hned na dalšího.. atd atd. Znám lepší hlavní hrdinky. Tohle bylo těžce naivní.
Současně jsem čekala něco víc, vzhledem k té chvále. Dávám 3* - průměr.

15.04.2022 3 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Knihy Zuzanin dech, Němci mě uchvátily. Doupě už ne tolik, ale také dobré.
Ale tohle? Začátek ještě dobrý, ale pak už mě to házení myšlenek na papír začalo nudit.
Ta kapitola o barvách to za mne úplně zabila.
Možná zkusím také něco náhodného vyzvracet na papír, když se to prodá..., proč ne, že.
Možná jsem to jen celé nepochopila, uznávám: sto lidí, sto chutí.
Jdu si přečíst něco souvislého a s dějem. Pěkný den!

01.04.2022 2 z 5

V břečťanu V břečťanu Jan Rupp

Od knihy jsem čekala více, místy jsem se nutila do čtení.
Knížka má dobrou myšlenku, ale ty popisy jsou občas dost nudné.
Měla jsem pocit jako bych četla deník alkoholika, který se snaží z něčeho vypsat.
Jsem ráda, že jsem to doklepala do konce a teď jdu na něco z reálného světa.. nebo jak se to vezme..

01.04.2022 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

A víte co? Mně se to líbilo. Mělo to styl a odvahu.
Děláme to všichni, tady je jen popuštěna uzda fantazii. Jednou za čas mi takové dílko nevadí, ba je dokonce osvěžující.
Kniha je čtením pro dospělé a prudérní puritáni by se jí měli vyhnout obloukem. O romantické hlazení se totiž nejedná.
A pokračování? Někdy v budoucnu klidně.

27.02.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Pěkně čtivé, ten obrovský dům a zima, nehoda a neznámý podivínský muž = bomba.
Zbytek bohužel mě trochu zklamal, i když Darcy používá dost podobné kulisy stále dokola. Spoiler: ta jeho bystrá máma pro mne celou knihu zazdila.

26.02.2022 4 z 5