zaranda zaranda komentáře u knih

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Tak nějak nevím, kolik dát hvězdiček. Oblíbené postavy opět skvělé, ale některé dějové linky příběhu už na můj vkus trochu překombinované.

17.10.2023

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Krásné, dojemné, smutné i nadějné. Podle obálky jsem to považovala za typickou romantickou oddechovku, ale příběh je mnohem hlubší a dojemnější a naprosto mě vtáhnul.

03.02.2023 5 z 5

Pod tlakem Pod tlakem Robert Pobi

Geniální. Je pravda, že jisté okolnosti dávají pravděpodobnosti dost na frak, ale pro mě opět kniha, od které se nejde odtrhnout. Už se těším na překlad třetího dílu.

31.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Taková příjemná oddechovka na léto :)

22.07.2022 5 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

I když primárně jsou určené jiné věkové kategorii, vůbec mi nevadí se ke knihám o Anně vracet, jak už tu několikrát zaznělo, je to vždy pohlazení pro duši.

"Na tomhle světě musí člověk prostě doufat v to nejlepší, připravit se na to nejhorší a přijmout to, co mu pánbůh sešle."

26.03.2022 5 z 5

Slovácko sa nenudí - Za humna s Markem Šalandou Slovácko sa nenudí - Za humna s Markem Šalandou Marek Šalanda

Věřím, že slyšet většinu historek někde ve sklépku u vínka, tak se budu smát, až mi potečou slzy. Ale takto stroze přepsané na papíru vyvolávaly příběhy až na výjimky spíš sem tam letmé pousmání...

26.03.2022 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Luxusní záležitost. U mnohých kapitol jsme se smáli nahlas. Vyzdvihuju zvláště zeleninovou zahrádku, vánoční cukroví nebo dezinfekce, ale to zdaleka nejsou jediné skvosty této knížky :-)

20.01.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Málokterá kniha mě natolik chytne doslova od prvních stran. Sice situace, ke kterým docházelo v poslední třetině knihy už byly na můj vkus místy až trochu moc, na druhou stranu ono "co by se mohlo pokazit" známe často i tady na Zemi, natož ve vesmíru :-)
Každopádně se četla jedním dechem a všem fanouškům tohoto žánru vřele doporučuji k přečtení.

04.01.2022 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Popravdě mám po přečtení rozporuplné pocity. Život paní Čáslavské byl rozhodně velmi zajímavý a knižní zpracování si zaslouží, ale mám pocit, že by si zasloužil to zpracování v poněkud čtivější a modernější podobě. Celou dobu čtení jsem se nemohla zbavit pocitu, že čtu knihu napsanou tak někdy v roce 1970...

16.12.2021

Závislosti srdce Závislosti srdce Robert Hemfelt

Kniha představuje zajímavý koncept tzv. spoluzávislostí a problematika spoluzávislých lidí je vysvětlena na celé řadě příkladů z reálné praxe autorů. Navíc kniha nabízí konkrétní podněty, jak ve svém životě se spoluzávislostí pracovat. Doporučuji především všem spoluzávislým, i když často člověk vůbec netuší, že do této kategorie spadá...

16.11.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Konečně zase kniha, kde nevíme už od první třetiny, kdo je vrah. Takhle to mně osobně sedí mnohem víc. Rozuzlení trochu překvapivé, ale pro mě i lehce rozpačité. Jako by docházely nápady nebo tam byla křečovitá snaha vměstnat určitá témata... Ale určitě se mi líbila víc než předchozí 2 díly.

10.11.2021

Zátiší Zátiší Louise Penny

Dobře psaná detektivka v klasickém stylu - není vždycky potřeba spousta krve, násilností a nechutností, abyste udrželi čtenáře v napětí :-) Inspektor Gamache je sympaťák, ráda si přečtu i o jeho dalších případech.

08.09.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jsem opravdu ráda, že se mi dostalo do rukou krásně ilustrované nové necenzurované vydání Anny (protože to staré, které jsem četla jako malá, mělo část kapitol vyřazenou pány soudruhy). Příběh mě bavil i teď a určitě se ke knize ještě někdy vrátím, jen co dočtu všechny další díly:-)

07.09.2021 5 z 5

Tři maminky a tatínek Tři maminky a tatínek Barbara Nesvadbová

Ke knize jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě. První povídka super, z druhé jsem spíš rozpačitá (pokud měla obsahovat nějaké speciální poselství, tak jsem ho neodhalila) a třetí bych zařadila někam do průměru.

26.08.2021

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Styl Markéty Lukáškové mě baví. Losos v kaluži asi o něco více, ale i tak jsem si četbu užila a už se těším, až se mi do rukou dostane nějaká další kniha této autorky.

19.08.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Oakley mi leze na nervy čím dál víc a konec byl na můj vkus zas až trochu předramatizovaný, ale rozhodně tímto dílem s autorovou tvorbou nekončím.

13.02.2021 4 z 5

Příběh ukrytý v notách: Louskáček Příběh ukrytý v notách: Louskáček kolektiv autorů

Těžko se rozhodovat, jestli se mi víc líbí v tomto zpracování Vivaldiho Čtvero ročních dob nebo právě Louskáček. Skvěle vybrané ukázky a opět nádherné zpracování. Dítě je nadšené:)

15.01.2021 5 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Na oddechovku dobré, ale některé dějové linky už se mi zdály trochu překombinované.

04.01.2021 4 z 5

Jedině Tereza Jedině Tereza Táňa Kubátová

Že si hlavní hrdinky Táni Kubátové sebou nesou do života různá traumata, na jejichž překonávání je pak vystavěn celý příběh, to je klasika. Ale tady mi to přišlo už přehnané a na můj vkus příliš melodramatické.

29.11.2020

Počkej až za Lyon Počkej až za Lyon Táňa Kubátová

Taková ta klasika od Kubátové, ale tady mi hlavní hrdinka lezla docela dost na nervy. Řadím ji mezi slabší "Kubátovky".

26.10.2020 2 z 5