zapina zapina komentáře u knih

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Velice nadčasová báseň, humorná, pěkná, čtivá :) Jen doufám, že každý kdo ji četl si z toho odnese to co by měl..

13.05.2013 5 z 5

Čítanka pro učební obory SOU Čítanka pro učební obory SOU Josef Soukal

Dobrá čítanka... samé dobré ukázky, ráda jsem z ní ve škole četla :)

12.05.2013 5 z 5

Ekonomie - stručný přehled Ekonomie - stručný přehled Jena Švarcová

Tuhle učebnici jsme měli na střední škole a vubec jsme ji nepoužívali. Byla hrozně těžká a ne moc dobře napsaná a špatně se v ní orientuje.

12.05.2013 1 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dokonalost. Uplně mě očarovala.. znám ji snad celou nazpaměť.. každý by si měl tuto knihu aspoň jednou přečíst!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dostala jsem se k ní až díky povinné četbě a jsem ráda... Opravdu dojemná a krásná kniha.. samozřejmě, že jsem na konci brečela jak malá holka a jak mě ta kniha tolik pohltila ještě několik dní po přečtení ve mě zůstal zvláštní dojem a smutek ze starce.. Doporučuju všem, každý by si měl tuto knihu přečíst..

Fiesta Fiesta Ernest Hemingway

Já ho miluju :) Knihu jsem doslova hltala a celou mě vtáhla do sebe.. Určitě si ji zas někdy přečtu

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Četli jsme ji ve škole jako povinnou četbu a já jsem za to moc ráda. Nádherná knížka!

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

ach, tahle kniha se mi jako malé opravdu vryla pod kůži.. co jsem toho u ní na brečela.. :)

11.05.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Šokující kniha ukazující krutou realitu městských dětí, jak blízko k drogám člověk dokáže být a jak lehce k nim může sklouznout... měl by to každý číst jako výstrahu, určitě bych ji zahrnula do povinné četby.. celou dobu co jsem jí četla ve mě mrazilo

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Moje první detektivka, kterou jsem kdy četla a strašně se mi líbila. Byla plná napětí :)

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Krásná dětská kniha s krásnými obrázky :)

11.05.2013 5 z 5

Diamantová sekera – Baltské pohádky Diamantová sekera – Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Čítávala mi ji babička. Vždy když jsem k ní jela měla jsem s ní spojenou tuto knížku. Byla tak zajímavá a tak jiná. Něco mě na ní hrozně fascinovalo. I když jsem jí četla už po stý vždy jsem v ní našla něco nového. A ilustrace je dokonalá.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek a kočička jsou naprosto nesmrtelní! :) Jako malá jsem je zbožňovala.. znala jsem ji snad i pozpátku :D

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

To je prostě klasika! Jako malá jsem ji milovala a četla jsem ji hned několikrát :) Krásná vzpomínka na dětství

11.05.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Museli jsme ji číst ve škole, ale pro mě to bylo utrpení. Vubec se mi tahle série Harry Potter nelíbí.. ani jsem ji nedočetla

11.05.2013 1 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Četla jsem ji v pubertě a hltala jsem ji, ale kdybych jí četla teď nevím jestli by se mi ještě tak moc líbila

11.05.2013 4 z 5

Princezna z Nemanic Princezna z Nemanic Hedwig Courths-Mahler

Četla jsem ji asi ve svých 11 letech na doporučení babičky a knihu jsem si opravdu zamilovala. Je to takové hezké dívčí odpočinkové počteníčko :)

Označená Označená Kristin Cast

Koupila jsem si ji na doporučení kamarádky a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Tahle série se mi moc líbí a tenhle první díl mě opravdu moc navnadil.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

No, musela jsem je číst a musím se přiznat, že mě vubec nebavily...

11.05.2013 2 z 5

Diagnostika karmy Diagnostika karmy Edgar Cayce

Tahle kniha je pro mě TOP. Nějaká záhadným způsobem se dost ztotožňují s panem Caycem