Zannie Zannie komentáře u knih

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Pozor SPOILERY!!!
První polovinu knihy jsem zhltla za jeden večer a těšila se, co přinese druhá. Bohužel ta docela zkazila celou knihu, zvláště pak poslední dvě kapitoly.
Knihu jsem si vybrala za účelem oddechové četby na prázdniny. Vůbec mi nevadila romantická zápletka typu "bad boy & slušná holka" (ačkoliv, ne, že by Abby taková byla) a byla jsem smířená i se slaďárnami a happy endem. Ale i když jsem puberťačka, tak čeho je moc, toho je příliš.
Co se týče postav, musím se přiznat, že Travis se mi vážně dost líbil, ačkoliv jsem čekala, že bude ještě víc drsný a "Vzteklý pes" a míň "Smeták do postele". Ale šlo hlavně o romantiku a romantický byl dost, takže si mé srdce získal. Abby mě celkem štvala, pořád nevěděla, co chce, přitom z Travise byla podělaná a ubližovala všem okolo (Parkera mi bylo dost líto a to tyhle typy kluků nemám vůbec ráda). Amerika se zase mohla podělat z Abby a tak mi bylo líto hodného "Smetáka do postele č. 2" Shepleyho, kterého jsem měla taky ráda. Oba kluci by pro ty dvě udělali první poslední, ale nemyslím, že by to bylo naopak.
Travis a Abby byli jako na houpačce a já je nenáviděla a milovala stejně jako oni sebe navzájem. Ale pak přišly poslední kapitoly, které začaly požárem a veškeré naděje na super knihu a více jak 4 hvězdičky umřely. Bylo to tak vysněné a tak naivní! "Ano, přežili jsme a to znamená, že k sobě patříme a tak se zítra půjdeme vzít a já si nechám udělat trapné tetování, které ty už máš půlku knihy." Grrr! "Jen" tohle srazilo hodnocení o 1,5* (kdybych mohla dala bych příběhu 3,5* a ne 3*, na druhou stranu na 4* to není) a to i přesto, že se mi zbytek fakt líbil (i když to tak možná nevypadá). Mrzí mě, že se kniha nakonec vyvinula takhle.
Příběh z pohledu Travise si z větší pravděpodobností nepřečtu, ale docela mě zajímá autorčin Červený vrch, tak uvidíme, jestli to bude lepší.

30.07.2014 3 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Knihu jsem četla na doporučení a zaujala mě i anotace, stejně jako slova "Hunger Games" na obálce. Ale nemyslím si, že by to mělo tolik společného s HG, které jsou spíš takový lehký odvar pro teenagery.
Návnada byla velice čtivá, ani jednou jsem se nenudila a postavy byly úžasně vykreslené, díky čemuž jsem se do nich dokázala vžít. Líbilo se mi, že jsme každou postavu poznaly blíže a stejně tak jsme zjistili, co prožívá narkoman, toužící po další dávce. Pohledy se střídaly, stejně tak jako i čas, což bylo oživením.
Hlavní děj nebyl příliš originální, ale pointa ano. Kniha se mi velmi líbila a doporučuji jí, jediné věci, které bych vytkla, jsou, stále stejné smrti (které pro někoho jsou drsné, ale já bych klidně ještě přidala na ohavnosti), konec a málo stran. Ale jsou to jen malé "chyby", které knihu rozhodně nezkazily.

23.06.2014 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Po tom, co jsem přečetla Poslouchej!, jsem se těšila na další knihu autorky. Bohužel jsem slyšela, že Ukolébavka je o dost horší a tak jsem se toho bála. Já ale musím říct, že za mě se zklamání nekonalo (možná mi Ukolébavka sedla i více). Líbil se mi příběh i postavy. Dexter byl takové pako, které jste prostě museli milovat. Ale ani Remy mi nebyla nepříjemná, naopak se podle mě chovala naprosto lidsky a tak jak bych se možná chovala i já. Líbí se mi, že autorka do svých knih dává kromě romantiky i těžké životní chvíle a zkušenosti. Zatímco ale v Poslouchej! mě nudilo vracení se do minulosti a řešení anorexie, tady se mi líbilo, jak Remy řešila časté rozvody matky a jak se sama obávala lásky atd.

10.06.2014 4 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Začátek tohoto dílu mi přišel stejně průměrný možná i horší než první díl. Rozmýšlela jsem se, jestli se na to nevykašlu, ale říkala jsem si, že když jsem se prokousala prvním dílem, tak to teď nezabalím. A udělala jsem dobře! Po několika stranách se kniha pořádně rozjela a já jen hltala další stránky. Tenhle díl byl o dost lepší a akčnější než první. Příběh byl vyprávěn z pohledu Deana a Alexe, což děj výrazně oživilo. Sice se mi zdálo, že i zde byl osud k dětem až moc shovívavý, ale nakonec zde nějaká ta morbidita byla. Konec mě sice lehce zklamal a "noviny s obrázkem" mi přišli zbytečné, ale mohlo se to v podobném duchu nést celou knihu, což se naštěstí nestalo.

02.05.2014 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Tohle byl můj první knižní thriller, který jsem četla a naprosto mě dostal. Ze začátku jsem ještě nevěděla, co si o tom myslet, ale jakmile se to rozjelo, dočetla jsem to za chvíli. Konec mě překvapil, sice jsem i tuto možnost jednou zvažovala, ale hned jsem jí zavrhla. Líbilo se mi, že nešlo o žádný krvák, ale o dobrou psychologickou hru. Hádanky byly dobrý oživením. Kniha mě navnadila na další thrillery. Určitě doporučuji a už se těším, až si přečtu další autorovi knihy.

24.04.2014 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Obsahuje spoilery!
Kniha mě velice příjemně překvapila. Dříve jsem se dystopiím vyhýbala, ale tahle kniha mě přesvědčil, abych jim dala šanci.
Co se týče postav, tak mě víc zaujal Day, June mi přišla, až moc dokonalá ( i když to byl i Day) a chladná, ale nemůžu říct, že bych jí ráda neměla. Zamilovala jsem si ale všechny vedlejší postavy, ať už to byl Metias, Tess nebo Dayova rodina. Zasáhli mě všechny smrti, zvláště pak Metiase a Johna, jelikož i já mám staršího bráchu a nedovedu si představit, že bych ho ztratila.
Spousta věcí mě v příběhu překvapila, jelikož já neumím předvídat situace dopředu, a tak jsem vše prožívala s postavami. Nemile mě překvapil Thomas, kterého jsem už od začátku měla ráda :/
Celkově si příběh četl velmi dobře, pořád mě to nutilo číst dál. Je zde akce i napětí i romantika, takže si vybere každý. Včera Legendu začala číst i mamka a nejpozději zítra ji dočte a pak už si půjdeme půjčit i zbylé díly :)

11.04.2014 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

S knihou jsem to měla trochu na houpačce. Nejdřív jsem se na ni těšila, když jsem začala číst, kniha mě lehce zklamala, ale nakonec se to o dost vylepšilo. Určitě ji člověk musí brát především jako oddychovku s trochou napětí a tajemstvím, ne jako horor či nějakou duchařinu. Pointa mě docela překvapila, byla zajímavá, ale konec mohl být napínavější. Postavy byly sympatické a líbil se mi vývoj vztahu Jaciána a Kendall. Co se mi ale nejvíce nelíbilo, byl překlad, který byl vážně příšerný (do jaké knihy pro mládež může překladatel použít slovo olbřímí?!). I přes to se mi kniha líbila a McMann opět nezklamala.

24.03.2014 4 z 5