zampik75 zampik75 komentáře u knih

Zítra jedeme, synu, pojedeme transportem Zítra jedeme, synu, pojedeme transportem Egon Redlich

Velice oceňuji skladbu knihy, práci Miroslava Kryla, výbornou úvodní studii a chronologický přehled...................... Vzácné autentické svědectví. Díky za tyto nálezy. Kéž by nebyly práce a utrpení Egona Redlicha a mnoha dalších nikdy zapomenuta.

08.02.2015 5 z 5

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Zajímavá, motivační knížka.

29.03.2014 4 z 5

Osvětim 1940-1945 Osvětim 1940-1945 Kazimierz Smoleń

Doporučuji k přečtení před plánovanou cestou do Osvětimi. Přehledně zpracované informace.

18.09.2013 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Strhující svědectví, hrozný osud, tragický, jako celá válka. Je obdivuhodné, že se Shlomo VENEZIA rozhodl sepsat hrůzy, které byl nucen prožít, pomůže tím nezapomenout a varovat. Knížka se čte sama. Doporučuji všem, kteří se o tuto tématiku zajímají.

29.04.2013 5 z 5

Můj táta, velitel Osvětimi Můj táta, velitel Osvětimi Barbara U. Cherish

Válka byla hrůza mnoha tváří. Spousta osudů, je opravdu zajímavé přečíst si příběh z jiného pohledu.

16.04.2013 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Doporučuji všem, které zajímá téma holocaustu. Čtivý, silný příběh, z jehož autentičnosti mrazí.

31.03.2013 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Dlouho jsem uvažovala, zda lze vůbec takovouto knihu DOPORUČIT někomu ke čtení, tolik hrůzy zkoncentrované na pár stránkách, opravdu až mimo lidské chápání - proč? Ale vzhledem k tomu, že zastávám názor, že se o těchto příšernostech má psát, potažmo číst a šířit, aby se již nikdy nemohly opakovat, musím dát samozřejmě pět hvězd a díky autorům za odvahu a hodně odvahy čtenářům...

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Po "Tisíci planoucích sluncích" jsem myslela, že mě už nic nepřekvapí, ale brzy, hned po prvním "šoku" jsem věděla, že tato Hosseiniho prvotina je ještě silnější. Moc se těším na další.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Úžasná knížka, která naprosto změnila můj pohled na Afghánistán a utvrdila v přesvedčení, že jsem se narodila v nádherné zemi a žiji šťastný a spokojený život...

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Knížku jsem půjčila pro dceru, nakonec jsem ji četla já a dojala mě k slzám. Silný, nezapomenutelný příběh. Jedna z knížek, které MUSÍM mít doma v knihovně.