Zak66 Zak66 komentáře u knih

Hvězda po hvězdě Hvězda po hvězdě Troy Denning

Devátá kniha ze série Nový řád Jedi, Hvězda po hvězdě, je naprosto ultimátní. Dochází tu k bitvě, která je veledůležitá v této válce a musím říct, že větší bitvu jsem jaktěživ neviděl. Obecně tu proběhlo několik opravdu skvělých bitev. A pak je tu jedna speciální mise, která byla napínavá až do samotného konce. Co se postav týče nemám co vytknout. Ať už je to Luke, Mara, Han, Leia, Lando, Wedge, Corran, Kyp, Jacen, Jaina, Nom Anor..., dokonce i Fey'lya. No prostě bomba. Ale především musím vyzdvihnout Anakina Sola, který se stal právoplatně jedním z mých nejoblíbenějších Jediů vůbec. Je tu toho tolik, co bych rád zmínil (hlavně jednu konkrétní událost, která mi opětovně vehnala slzy do očí), ale nechci spoilerovat, takže jenom říkám, úžasné, velkolepé, strhující, ale v jednom bodě bolestné a smutné. Okamžitě jdu na další díl!

10.02.2023 5 z 5

Hranice vítězství 2: Přerod Hranice vítězství 2: Přerod Gregory John Keyes

Osmá kniha ze série Nový řád Jedi, Hranice vítězství II Přerod, je dokonalá kniha. Já nemám slov. Vše bylo dokonalé: postavy, akce, dialogy, příběh, no prostě všecko. Je zde několik příběhových linek, které všechny baví a člověk nemůže jinak než číst a číst a číst. Líbí se mi, že obecně celý příběh a celá válka se neustále vyvíjí a pohybuje. A ty postavy? no Luke, Mara, Han, Leia, Jacen, Jaina, Anakin, Kyp, Corran, Tahiri, Karrde, Wedge, Kre'fey, Nen Yim jsou prostě skvělý. Tleskám panu Keyesovi. Když se tak poslouchám, vidím, že tento díl je asi zatím můj nejoblíbenější, ale jenom o kapičku, protože tato série je dokonalá celá. Nejraději bych se vrhnul na další díl, ale bohužel povinná školní četba mi v tom brání, ale hned jak ji dočtu, tak letím na Hvězdu po hvězdě!

02.01.2023 5 z 5

Hranice vítězství 1: Zábor Hranice vítězství 1: Zábor Gregory John Keyes

Sedmá kniha ze série Nový řád Jedi, Hranice vítězství I Zábor, je peckovní sólo jízda Anakina Sola. Nehorázně jsem si Anakina oblíbil, mám jej zatím nejraději ze Solovic dětí, a tohle bylo prostě skvělé. Jeho postava mě neskutečně baví a také se zde nějakým způsobem posouvá a Anakinovi myšlenkové pochody mě mnohdy překvapovaly. Dále musím vypíchnout tři Yuuzhan Vongy, Mezhan Kwaad, Nen Yim a Vua Rapuunga, kteří se mě opravdu v knize líbili a díky nim se člověk zase něco o Yuuzhan Vongzích dozví. Toto je má první zkušenost s panem Keyesem a musím říct, že píše skvěle. Hlavně akce, ta byla opravdu bomba. Nakonec jen zmíním mého miláčka Talona Karrda, který je jako vždy perfektní. No prostě opětovně skvělý díl, hurá na další!

30.12.2022 5 z 5

Bod rovnováhy Bod rovnováhy Kathy Tyers

Šestá kniha ze série Nový řád Jedi, Bod Rovnováhy, je skvělá kniha. Tyersová skutečně píše jinak než Luceno nebo Stackpole, řekněme takovým pomalejším tempem. Je zde méně akce, něž v předchozích dílech, to ovšem ale vůbec nevadí. Místo toho se tu více zaměřuje na myšlení a psychiku postav. A také tu máme Jacena Sola a jeho dilema, které mě už v předchozích dílech nutilo přemýšlet. Opravdu zde Jacen prochází zkouškou a jsem zvědav na jeho další vývoj. No, pojďme na další díl!

26.12.2022 5 z 5

Agenti chaosu II.: Zatmění Síly Agenti chaosu II.: Zatmění Síly James Luceno

Pátá kniha ze série Nový řád Jedi, Agenti chaosu II Zatmění Síly, je totální bomba. Ještě více se tu rozvádí politické pozadí, které je prostě skvělé a zábavné na sledování. Luceno odvádí tu nejlepší práci. A Huttové jsou zde prostě skvělí. A nejen Huttové, ale i Hapané, kteří se zde objevují. Je tu mnoho příběhových linek, které se ke konci neuvěřitelně propojí. K postavám nemám co dodat. Ale co musím zmínit je neuvěřitelné množství odkazů a narážek na Corellianskou Trilogii, kdy po přečtení této knihy bych se klidně do ní pustil. Obecně je zatím v celém NJO nespočitatelné množství odkazů na předchozí díla, která vyšla (a tím myslím hlavně ta, která nejsou v češtině). A vůbec, ten konec! No, z něho jsem byl naprosto posazený na zadek a měl jsem pusu dokořán. Opravdu úžasné, skvělé, chci další díl!

13.12.2022 5 z 5

Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška James Luceno

Čtvrtá kniha ze série Nový řád Jedi, Agenti chaosu I Hrdinova zkouška, je úžasná kniha. Příběh je velmi napínavý a zábavný. Luceno umí opravdu skvěle psát politiku a intriky v ději. A když přijde na akci, tak ji také umí prodat. Děj obecně lehce poskočí dopředu a Yuuzhan Vongové jsou zase o něco dál. Skutečně musím říct, že Yuuzhan Vongové představují naprosto skvělé a originální záporáky. Vynikají nejen technologií, ale i svými motivacemi nebo hlavně velmi dobrými postavami. V hlavní lince sledujeme starého dobrého Hana Sola a jeho nové dobrodružství. Občas se tu mihnou i jiné postavy jako Luke, Mara, Leia, Anakin atd, ale je to hlavně o Hanovi. Mimo jiné se zde představí nová postava jménem Droma, kterého jsem si velice oblíbil. Také vypíchnu konec knihy, který byl neskutečně napínavý a mě osobně mnohdy překvapil. Pecka, bomba, paráda, hurá na další díl!

07.12.2022 5 z 5

Temný příliv II. : Pád Temný příliv II. : Pád Michael A. Stackpole

Třetí kniha ze série Nový řád Jedi, Temný příliv II Pád, je neskutečný nářez. Děj je brilantně poskládán a udržuje člověka v neustálém napětí. S každou jednotlivou knihou ze série je člověku jasné, že tady jde skutečně o osud galaxie a nikdo v ní není v bezpečí. Akce a souboje Stackpole prostě umí, tam není co dodávat. Ale musím obrovsky vypíchnout postavy. Je jich tu tolik, které stojí za zmínku, že budu muset vybírat. Corran Horn si zde projde opravdu těžkou zkouškou a je mi ho neskutečně líto. Jacen, Jaina a Anakin jsou opět úžasní. Já je prostě miluju. Ganner si zde prošel značným vývojem a musím přiznat, že se mi začal velmi líbit. Jinak Elegos, Chalco, Luke, Fey'yla, Kre'fey, Shadoe Shai atd jsou zde také skvělí. A nakonec musím zmínit Imperiální zůstatek v čele s admirálem Pellaeonem, který měl tady svou nezpochybnitelnou úlohu. Zatím jsem ze série absolutně nadšený a nemohu se dočkat dalších dílů!

30.11.2022 5 z 5

Temný příliv I.: Útok Temný příliv I.: Útok Michael A. Stackpole

Druhá kniha ze série Nový řád Jedi, Temný příliv I Útok, je skvělým pokračováním. Přichází Michael A. Stackpole, autor kultovní série X-wing, a píše opět bravurně. Kromě spousty úchvatné a nabité akce nám přináší i zajímavé politické pozadí. Asi hlavním bodem je však Corran Horn, který se po sérii X-wing stal jednou z mých nejoblíbenějších Star Wars postav. A vidět ho zde je prostě pecka. Také je super vidět zase Eskadru Roque. Samozřejmě tu nechybí Luke, Mara, Leia, Lando a děcka Solo Jacen, Jaina, Anakin, která jsou mi opravdu sympatická a hrozně se mi líbí jejich jednotlivé vztahy k různým postavám typu Luke, Mara, Lando, Corran atd. No, hurá na další díl!

23.11.2022 5 z 5

Prvotní Vektor Prvotní Vektor Robert Anthony Salvatore

Čtení Prvotního vektoru je pro mě jedna z největších a nedůležitějších událostí v poznávání Star Wars Expanded Universe = Legends. Dosažení toho, že jsem začal vůbec číst celou sérii Nový řád Jedi je pro mě splnění největšího snu. První kniha, Prvotní Vektor, je úžasným začátkem nejen celé série, ale i jedné celé éry. Autor krásně vystihl všechny známé postavy. Děti Solo se mi zatím velice moc líbí a baví mě. To, jak tu spolupracuje tolik mých nejoblíbenějších postav ze Star Wars je pohlazení po duši. Také oceňuji mapku galaxie na začátku, která skvěle pomáhá při orientaci. Yuuzhan Vongové jsou naprosto ultimátní protivníci, kteří skutečně dávají zabrat, a to jsem přečetl zatím jenom jednu knihu. Celý koncept Yuuzhan Vongů se mi strašlivě líbí. No, takto bych tu byl až do zítra, ale přesto ještě zmíním jednu poslední věc. Čtenáři ví. Tato kniha obsahuje, konkrétně stránka 212 kapitola 17, nejsmutnější událost Star Wars Expanded Universe a já ronil slzy jako malá holka.

19.11.2022 5 z 5

Bludná planeta Bludná planeta Greg Bear

Pomalu, ale jistě se chystám na Nový řád Jedi. A Bludná planeta je dobrá předehra. Příběh se mně osobně dost líbil. Obě linky, které se později propojí, byly super. Asi nejsilnější stránka této knihy jsou ale postavy, a to hlavně Anakin, Obi-Wan, Tarkin a Sienar. Zonama Sekot je velmi zajímavá planeta a jsem zvědav, jak se s ní bude dále pracovat. Je tu několik narážek na věci okolo NJO, jako je právě Zonama Sekot, Vergere nebo Cizinci z daleka. Ale nejsou nějak zvlášť rozvedeny, což mě vůbec nevadí. Naopak jsem teď neskutečně natěšený na Nový řád Jedi.

10.11.2022 5 z 5

Star Wars: Lando - Roztříštěné Impérium Star Wars: Lando - Roztříštěné Impérium Greg Rucka

Neměl jsem vysoká očekávání od tohoto komiksu. Tudíž mě docela překvapil. První dva příběhy se točí okolo Landa a jeho dobrodružství. Příběh a děj byly fajn, přesto nic velkého. Ale třetí příběh byla suprový. Krásně se to propojuje s koncem Ep. VI. A vypráví to ještě pár příběhu navíc. Ty sledujeme z pohledu dvou manželů, jejichž syna známe z sequelové trilogie. Skutečně se mi líbí příběhy těchto postav.

05.11.2022 5 z 5

Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Jason Aaron

Velice dobrý komiks. První kratičký příběh se zase věnuje Obi-Wanu Kenobi na Tatooinu. Ten se mi moc líbil. Druhý příběh je ale už lepší. Boje na planetě Jedha byly velmi dobře nakresleny a je hezké, jak tu Luke vnímá Jedhu a obecně je dobře, že se této planetě tady věnují. Třetí příběh o vzpouře na Moc Cale byl také skvělý. Celá zápletka a děj plynou dobře a pořád se tu něco děje.

03.11.2022 5 z 5

Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Jason Aaron

Velmi fajnový komiks. První příběh je vcelku dobrý a dobrodružný. Hezké rozšíření charakteru Dr. Aphry. Ale ten druhý je mnohem lepší. Už jenom tím, že tu máme Luka, Hana a Leiu, kteří v prvním příběhu nejsou, a to je znát. Obecně i děj a zápletka jsou v tomto příběhu lepší. Stále ale nic převratného. Zatím nejslabší komiks, který jsem z canonu četl.

29.10.2022 4 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Super zakončení této "trilogie" komiksů s Vaderem. Všechny linky se dobře uzavřely. První příběh okolo Shu-Torunu byl plný akce a bitev, což bylo supr. A ten druhý příběh (Konec her) byl skvělý po všech stránkách. Akce, souboje, postavy atd. Pěkné vyvrcholení postavy Darth Vadera. Dr. Aphra je skvělá jako vždy, stejně tak i její droidi. Tyto tři nové postavy jsem si fakt oblíbil.

25.10.2022 5 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

Super komiks. V prvním příběhu máme pokračování z minulého komiksu, které je opravdu skvělé. Přehršel akce a soubojů, hezky nakreslené. Druhý příběh i se svou předehrou je velice dobrý. Opět musím vypíchnout Dr. Aphru, která je opravdu super. A samozřejmě i naše staré dobré postavy jako Vader, Han, Luke, Leia atd.

25.10.2022 5 z 5

Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Star Wars: Vader / Stíny a tajemství Kieron Gillen

Další bomba jízda. Komiks obsahuje dva příběhy a oba jsou skvělé. To, jak se Vader vypořádává se svými problémy a protivníky je skutečně zábava sledovat. Máme tu pár nových postav, které se mi líbí. Především vypíchnu droidy 0-0-0 a BT a samozřejmě doktorku Aphru. Ta je opravdu senzační a těším se na další komiksy s ní.

24.10.2022 5 z 5

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Jason Aaron

Tak tohle byla jízda! Všechny tři příběhy mě velice bavily. Hlavně ten první a poslední. Ty byly nadupané od začátku do konce. Je tam spousta momentů, které byly opravdu neskutečné. Postavy Luka, Hana, Leiy, Chewieho, C-3PO a R2-D2 neselhávají a jsou skvělé jako ve filmech. Musím také vypíchnout to, jak se tu rozvijí postava Luka. Zatím nejlepší komiks, co jsem z canonu četl.

20.10.2022 5 z 5

Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Star Wars: Vyvolený - Světlo pohasíná Charles Soule

Hodně dobrý komiks. Musím teda říct, že osobně mám raději knihy a komiksama tedy tak neholduju. I přes to mě to bavilo, děj plyne dobře. První dva příběhy jsou opravdu skvělé, ten poslední maličko slabší. Vader je tady dobře vykreslen, i když jsem fanda toho z filmů. Kresba výborná.

17.10.2022 5 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Walter Simonson

Je to podobné jako u prvního dílu. Zajímalo mě, jak to ve Star Wars vypadalo dřív. A opět mě to bavilo. Některé příběhy byly opravdu super, některé trochu slabší. Nemám vyloženě nic, co by se mně nelíbilo, až na jednu věc. SPOILER! V jednom příběhu se podíváme do nějaké jiné dimenze nebo co, a to mně přišlo na Star Wars už trochu moc a vytržené z kontextu. Ale to je asi tak vše. Jinak filmová adaptace byla skvělá. Miluji ten film :).

15.10.2022 5 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha první Roy Thomas

Tak na tohle jsem byl docela zvědavý. Zajímalo mě, jak to vypadalo ve světě Star Wars, když existoval jenom jeden film. A musím říct, že mě to dosti bavilo. Není tu nic, co bych extra vytýkal, až na jednu jedinou věc. Vzhled Jabba Hutty. To prostě nechápu. Jinak adaptace filmu byla skvělá. Zbylé příběhy, pokračování filmu, byli někdy velmi originální a zajímavé. Především musím vypíchnout linku na stanici Kolo. Avšak tu jsou i slabší příběhy. Taky je opravdu vtipné, jak se tu pracuje s Lukem a Leiou jako s možným párem.

02.10.2022 5 z 5