za_ne_ta

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Thrillery vůbec nečtu, ale tenhle je opravdu hodně dobrý. Příběh je napínavý, přehledný, pořád se něco děje. Musela jsem číst pořád dál a dál.

21.12.2020

Móda – Dějiny odívání 18., 19. a 20. stoletíMóda – Dějiny odívání 18., 19. a 20. stoletíAngelika Taschen

Unikátní!

06.12.2020

KirkéKirkéMadeline Miller

Kirké bych doporučila pro mladistvé. Naopak nedoporučila bych je pro ty co dobře znají Řecké báje a pověsti. Kirké v knize zažívá mnoho dobrodružství převzatých z Řeckých mýtů. Takže ti co je znají dobře se budou trochu nudit.

01.12.2020

ÚnikÚnikDaphne du Maurier

Kniha má fajn atmosféru, ale je na ni něco laciného. Taková trochu romance. Víc mi sedla Hospoda Jamajka.

25.11.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

KNIHA ROKU, tak to bude pecka, říkala jsem si. Ale jo je čtiva, ale taková bomba to pro mě zase není. Je přirovnávána k Židkovským bohyním, ale ty jsou teda lepší.

20.11.2020

Egypťan SinuheEgypťan SinuheMika Waltari

Moje srdcovka, a jediná takto objemná kniha, kterou jsem zhltala. Trvalo mi asi 4 měsíce než jsem to dočetla. Sinuhet se stal za tu dobou mým přítelem, jehož příběhy a dobrodružství jsem doslova hltala. Je to pro mě naprosto výmečná kniha.

19.11.2020

Velký důmVelký důmNicole Krauss

Kniha je pro mě zklamáním. Přímá řeč se v knize vyskytuje mizivě a spíš vůbec, jedná se jakoby o nějaké deníkove záznamy, které nemají kolikrát s dějem ani co dělat. Děj je slabý. Úplně mimo můj žánr.

11.11.2020

Hospoda JamajkaHospoda JamajkaDaphne du Maurier

Bomba! Autorka je opravdu dobrá vypravěčka, příběh mě přímo nadchl. Zpočátku jsem knížce moc nedávala, ale ta atmosféra je úžasná. Slatiny, mlha, potůčky, bažiny a chladná atmosféra vás vtáhne.

10.11.2020

Sam & JulieSam & JulieKarina Schaapman

Originální, umělecké a zajímavé čtení pro děti.

19.05.2020

Příběhy opředený život A. J. FikryhoPříběhy opředený život A. J. FikryhoGabrielle Zevin

Fakt tahle kniha má skoro 80-ti procentní hodnocení? Může mi někdo říct jak to? fakt nechápu. Kýč jak bič. Ne, opravdu to není předvídatelné? dojemné ... tak okatě ach jo.... ne, fakt mě to nedostalo ..... nejepší co mi příjde, z celé knihy je obal. Škoda jen že tam dali tu dětskou hlavu...

28.02.2016

Fakt se to stalo?Fakt se to stalo?Jenny Lawson

Netradiční čtení a pohled do života jedné "bláznivé holky"

16.04.2015

Prostá pravdaProstá pravdaDavid Deida

Ano je to pravda - Jediné co mě při čtení této knihy napadalo :-)

09.03.2015

Zpověď inkvizitoraZpověď inkvizitoraMichael Weber

Hodně povedené dílo. Skvěle vystihnuta atmosféra dané doby a povaha lidí. Taková kniha tu dlouho chyběla a měl by si ji přečíst každý pochybovač a příznivce katolické církve, aby si uvědomil, že cesta jeho náboženství je vydlážděna krví a slzami nevinných lidí... Tleskám.

23.01.2015

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Tak nevím, všichni to tady tak do nebes vychvalují. Nezavání vám kniha tak trochu něčím brakovým? podbízivým? Pro mě je to tak podbízivé až je to celé ulepené.

08.01.2015

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJean Giono

Je to pár roků co jsem jí četla, ale myšlenku z knihy si dost často připomínám. Obzvlášť, když mám pocit, že nic nestíhám, vše trvá dlouho a nic nemá cenu :-)

07.01.2015

Jitka a kytkaJitka a kytkaOlga Černá

Knihu jsem si koupila v jedné brněnské galerii. Je mi památkou a milým suvenýrem.

04.01.2015