za_ne_ta Online za_ne_ta komentáře u knih

Modistky z Tržní uličky Modistky z Tržní uličky Marie Lamballe (p)

Na knize je něco kyčovotého, to se nedalo číst. Vubec jsem to autorce neveřila.

24.12.2022 1 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Velmi prospěšná kniha. Ukazuje co děláte špatně a jak to změnit. Obsahuje praktická cvičení která vedou k poznání jeden druhého, ale i k řešení praktických záležitostí jako je řešení krize nebo dělení úklidu, atd....

31.07.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Thrillery vůbec nečtu, ale tenhle je opravdu hodně dobrý. Příběh je napínavý, přehledný, pořád se něco děje. Musela jsem číst pořád dál a dál.

21.12.2020 5 z 5

Móda – Dějiny odívání 18., 19. a 20. století Móda – Dějiny odívání 18., 19. a 20. století Angelika Taschen

Unikátní!

06.12.2020 5 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Kirké bych doporučila pro mladistvé. Naopak nedoporučila bych je pro ty co dobře znají Řecké báje a pověsti. Kirké v knize zažívá mnoho dobrodružství převzatých z Řeckých mýtů. Takže ti co je znají dobře se budou trochu nudit.

01.12.2020 5 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Kniha má fajn atmosféru, ale je na ni něco laciného. Taková trochu romance. Víc mi sedla Hospoda Jamajka.

25.11.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

KNIHA ROKU, tak to bude pecka, říkala jsem si. Ale jo je čtiva, ale taková bomba to pro mě zase není. Je přirovnávána k Židkovským bohyním, ale ty jsou teda lepší.

20.11.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moje srdcovka, a jediná takto objemná kniha, kterou jsem zhltala. Trvalo mi asi 4 měsíce než jsem to dočetla. Sinuhet se stal za tu dobou mým přítelem, jehož příběhy a dobrodružství jsem doslova hltala. Je to pro mě naprosto výmečná kniha.

19.11.2020

Velký dům Velký dům Nicole Krauss

Kniha je pro mě zklamáním. Přímá řeč se v knize vyskytuje mizivě a spíš vůbec, jedná se jakoby o nějaké deníkove záznamy, které nemají kolikrát s dějem ani co dělat. Děj je slabý. Úplně mimo můj žánr.

11.11.2020 2 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Bomba! Autorka je opravdu dobrá vypravěčka, příběh mě přímo nadchl. Zpočátku jsem knížce moc nedávala, ale ta atmosféra je úžasná. Slatiny, mlha, potůčky, bažiny a chladná atmosféra vás vtáhne.

10.11.2020 5 z 5

Sam & Julie Sam & Julie Karina Schaapman

Originální, umělecké a zajímavé čtení pro děti.

19.05.2020 5 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Fakt tahle kniha má skoro 80-ti procentní hodnocení? Může mi někdo říct jak to? fakt nechápu. Kýč jak bič. Ne, opravdu to není předvídatelné? dojemné ... tak okatě ach jo.... ne, fakt mě to nedostalo ..... nejepší co mi příjde, z celé knihy je obal. Škoda jen že tam dali tu dětskou hlavu...

28.02.2016 1 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Netradiční čtení a pohled do života jedné "bláznivé holky"

16.04.2015 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda David Deida

Ano je to pravda - Jediné co mě při čtení této knihy napadalo :-)

09.03.2015 5 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Hodně povedené dílo. Skvěle vystihnuta atmosféra dané doby a povaha lidí. Taková kniha tu dlouho chyběla a měl by si ji přečíst každý pochybovač a příznivce katolické církve, aby si uvědomil, že cesta jeho náboženství je vydlážděna krví a slzami nevinných lidí... Tleskám.

23.01.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak nevím, všichni to tady tak do nebes vychvalují. Nezavání vám kniha tak trochu něčím brakovým? podbízivým? Pro mě je to tak podbízivé až je to celé ulepené.

08.01.2015 2 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Je to pár roků co jsem jí četla, ale myšlenku z knihy si dost často připomínám. Obzvlášť, když mám pocit, že nic nestíhám, vše trvá dlouho a nic nemá cenu :-)

07.01.2015 5 z 5

Jitka a kytka Jitka a kytka Olga Černá

Knihu jsem si koupila v jedné brněnské galerii. Je mi památkou a milým suvenýrem.

04.01.2015 5 z 5