yueh24 yueh24 komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Přečetl jsem knihy s Holem až do Sněhuláka a myslím, že tohle byl takový průměr. Kniha se mi četla dobře, ale žádný zázrak to není. Nejplepším Nesbem pro mě zůstává Spasitel.

11.10.2013 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pokud bych měl srovnat s předchozími dvěma knihami od Larse Keplera, tato kniha byla na úrovni Hypnotizéra, takový lepší průměr žánru. Paganiniho smlouva se mi líbila více. Svědkyně ohně se samozřejmě čte skoro sama, děj rychle utíká, nicméně očekával bych trochu napětí, nějaký překvapivý zvrat. Přestože příběh nebyl úplně nepromyšlený, přišlo mi to celé takové předvídatelné a ne úplně dopracované, možná trochu naivní. Ale i tak to bylo celkem příjemné čtení a určitě si přečtu i další knihu od Keplera.

11.10.2013 3 z 5

Amerigo / Magellan Amerigo / Magellan Stefan Zweig

Kniha má dvě části, první věnovaná Amerigu Vespucimu by mohla být podstatně stručnější. Přestože jsem se o něm rád něco dozvěděl, nudil jsem se. Opakem byla rozsáhlejší část věnovaná Magellanovi, ta byla jak poučná, tak skvěle čitelná.

11.10.2013 4 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Skvělá kniha ze Zeměplochy, kde si Pratchett dělá legraci z Hollywodu a vůbec filmového průmyslu a věcí souvisejících. Určitě jeden z lepších příběhů ze Zeměplochy.

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Pro mě jenda z lepších Zeměploch, moc se mi líbil odkaz na Egypt, Bibli a věci okolo. Moc fajn čtení.

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Barbar Cohen a Mrakoplaš, ještě v tomto krásně ilustrovaném vydání, to nemůžu hodnotit jinak, než maximálně.

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Nac mac Fíglové jsou super, příběh je super, jen mi trošku vadila jejich řeč, někdy jsem jim ne úplně rozuměl. Na druhou stranu to zase dotváří jejich kouzlo, bez toho by to nebylo ono. Jen jsem si říkal, že pan Kantůrek měl s překladem asi celkem práci (předpokládám, že v originálu mluví Fíglové také nějakým nářečím).

09.05.2013 4 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Obvykle mi knihy od Pratchetta, které nejsou zeměplošské, připadají kapku horší, Maurice ale přiřazuji na úroveň nejlepších dílů Zeměplochy. Tenhle příbeh mi sedl se vším všudy.

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Jedna z nejlepších zeměplošských knih, ne-li moje favoritka. Celou knihu jsem se ohromně bavil.

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Tento díl Zeměplochy nepovažuji za úplně top, ale přesto patří k tomu lepšímu, asi kvůli účasti Mrakoplaše, knihy s ním patří mezi mé nejoblíbenější.

09.05.2013 4 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Proložil jsem Zeměplochu jinou knihou od Pratchetta a nějak jsem z toho nebyl nadšený jako ze zeměplošských titulů. Asi to není špatné, ale tak nějak mě to nebavilo a ke čtení jsem se musel trochu nutit.

09.05.2013 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Jak už níže někdo psal, knihy s městskou hlídkou patří k tomu nejlepšímu ze Zeměplochy. A nejvtipnějšímu.

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Přestože moc nemusím příběhy od Pratchetta, kde jsou čarodějky, tohle se mi hodně líbilo, možná kvůli Nac mac Fíglům, nevím. Každopádně jsem se u knihy téměř nenudil, na rozdíl od například Čarodějek na cestách nebo Soudných sester.

Erik Erik Terry Pratchett

Koukám, že budu skoro jediný, kdo byl z této knihy nadšený. Nejútlejší, ale pro mě jeden z nejvtipnějších příběhů ze Zeměplochy. Hodněkrát jsem se musel smát nahlas.

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Celkem zajímavá sbírka povídek od Terryho Pratchetta. Je to trochu něco jiného než Zeměplocha, ale Pratchett se ani tady nezapře. Povedené.

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

První příběh ze Zeměplochy, u kterého jsem se trochu trápil a měl problémy se donutit ho číst. Nějak mě to nebavilo, příběh mě neoslovil.

08.05.2013 3 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Občas mě to byavilo hodně, občas méně. Pro mě je to takový průměr ze Zeměplochy, některé knihy se mi líbily více, některé méně než tato.

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Díly s čarodejkami považuji za průměr. Každému sedí asi něco jiného a já mám holt na Zeměploše oblíbené jiné postavy.

08.05.2013 3 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Kromě Smrtě a Mrakoplaše mi přijde nejvtipnější městská hlídka, tohle byla radost číst. Jen více dílů s desátníkem Nóblhochem a Navážkou!

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Klasická Zeměplocha s Mrakoplašem v hlavní roli. Díly s Mrakoplašem patří k mým nejoblíbenějším. Tenhle díl Zeměplochy nemá chybu.