yueh24 yueh24 komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Knihu psal Nesbo buď v době, kdy mu bylo kolem patnácti let nebo ji napsal v rychlosti během jednoho víkendu... Neuvěřitelně slabé, odfláknuté. V porovnání s knihami s Hary Holem působí dojmem, že ji snad ani nepsal stejný autor.

02.01.2016 2 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Jedna velká nuda.... kde jsou ty časy prvního nebo druhého dílu Řeky bohů...

04.12.2015 2 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Ve srovnání s Pádem a Skleněným pokojem mi tato kniha přišla jako od jiného autora. Nebylo tam nic, co jsem našel v těchto dvou knihách. Průměr po všech stránkách, jak po jazykové, tak dějové, moc mě to nebavilo.

18.10.2015 3 z 5

Hromobití Hromobití Wilbur Smith

Slabší než první díl ságy, Kdy loví lev, nicméně čtivé od začátku do konce. Na nudu si člověk při čtení Wilbura Smitha nemůže stěžovat.

18.10.2015 3 z 5

Slátanina... tenhle styl, který se zjevně většině líbí, mi totálně nesedí. Ještě horší než Stařík. Autorovi bohužel už další šanci nedám.

11.10.2015 1 z 5

Lepší než "Analfabetka", přesto slabota po všech stránkách. Překvapuje mě, že je tato kniha tak populární...

11.10.2015 2 z 5

Typický Murakami... člověk má pocit, že děj jen nudně plyne, nic zvláštního se neděje,.. ale zároveň je to hrozně čtivé. Tuto knihu bych hodnotil jako jednu ze slabších. Možná je to pocitem, že se Murakami trochu opakuje...

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Měl jsem strach z tématu, z toho, že bude nudný, ale naprosto zbytečně. Perfektně napsaná kniha, zajímavý příběh, osudy jak vily, tak lidí s ní spojených. Bravo!

11.10.2015 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Parádní kniha z úžasného prostředí s promyšleným dějem. Zážitek.

11.10.2015 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Určitě stojí za přečtení a zamyšlení.

11.10.2015 4 z 5

Když loví lev Když loví lev Wilbur Smith

Rychle přečtená oddychovka. Na můj vkus je tu příliš mnoho děje, který příliš rychle utíká. Dokázal bych si představit, že by autor rozdělil knihu do třech obsáhlejších knih a podrobněji se věnoval postavám i samotnému ději. Od pokračování mě to ale neodradí.

Marťan Marťan Andy Weir

Během čtení jsem si mnohokrát vzpomněl na Robinsona Crusoa... Nebylo to špatné, ale dost mě nudily věčné dlouhé propočty, kolik toho musí hrdina sníst, aby.. kolik musí ujet, aby... kolik musí vyrobit energie, kyslíku... a podobně. A tyto pasáže zabraly většinu knihy.

Vábení hor Vábení hor Jon Krakauer

Některé části jsou méně záživné, některé více záživné. V porovnání s Peklem místo nebe je toto dílo výrazně slabší... a v mnoha směrech již neaktuální.

03.05.2015 4 z 5

Na shledanou Na shledanou Terry Pratchett

Velká bída... to není Pratchett, jakého mám rád...

03.05.2015 2 z 5

Kozlova slavnost Kozlova slavnost Mario Vargas Llosa

Vynikající kniha, která staví na historických událostech v Dominikánské republice. Nepustila mě až do konce. Skvěle napsané!

28.12.2014 5 z 5

Místy vtipné, ale příliš ujeté, celkově dost slabé.

28.12.2014 1 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Kdysi jako -náctiletý jsem se zkoušel párkrát začíst, ale pokaždé jsem to vzdal. Teď ve 34 letech jsem se ke knize vrátil a divím se, že jsem ji nepřečetl již mnohem dříve. Moc příjemné čtení.

27.12.2014 4 z 5

Měděný jezdec a jiné básně Měděný jezdec a jiné básně Alexandr Sergejevič Puškin

Nějak jsem těmto básnickým skladbám nepřišel úplně na chuť. Nicméně času strávenému nad knihou nelituji.

27.12.2014 3 z 5

Bělkinovy povídky Bělkinovy povídky Alexandr Sergejevič Puškin

Pohodová sbírka několika povídek, úplně nenadchla, zároveň ale neurazila.

27.12.2014 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Úžasná kniha, která kromě silného čtenářského zážitku, čtenáře i poučí. Není potřeba mít z knihy strach jen proto, že se jedná o tzv. povinnou četbu. Příběh, který se postupně rozjíždí a ke konci skvěle vygraduje, je naprosto strhující.

27.12.2014 5 z 5