Yötua Yötua komentáře u knih

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Co dodat - Lister, Rimmer, Holly a Kocour v papírové podobě. Co na tom, že si nevytvořím svou vlastní podobu hlavních postav, když ta seriálová, kterou si moje mysl při čtení bezděky propůjčí je prostě SKVĚLÁ!

Terror Terror Dan Simmons

Výjimečný horor založený na skutečných událostech smíchaných se střípky eskymácké mytologie. Po dočtení jsem nemohl uvěřit, že se to (skoro) všechno vážně stalo. Výčet zdrojů ze kterých Simmons čerpal je uvedený na konci knihy a je hodně rozsáhlý. (kdo nevěří ať v rychlosti koukne do atlasu a najde si u antarktidy hory Erebus a Terror - vážně existují! - o jejich pojmenování je v Terroru zmínka).

Unikátní vyprávění z prostředí 2 lodí Erebu a Terroru uvězněných v ledu na severu dnešní Kanady, při pokusu a proplutí severozápadní stezky.

Koho odradí obsáhlost knihy dělá obrovskou chybu!

Děkuji Šťastné náhodě, že se mi tahle úžasná knížka dostala do rukou.

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Jednoznačně nejpůsobivější kniha jakou jsem kdy četl. Tak silný dojem ve mě žádné jiné lit. dílo nedovedlo vyvolat.

O mechanickém pomeranči se nedá mluvit. Ten se musí přečíst na vlastní kůži.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

2 stránky - tolik stačilo k absolutnímu odsouzení téhle knížky. Ano styl autorky je opravdu dost stupidní jak už zmínili přede mnou - A to je hlavní důvod proč bych tuhle slátaninu nikdy nemohl dočíst do konce.

Dalším důvodem k nečtení by byl děj, ale to nedokážu objektivně posoudit - přece jen nejsem náctiletá fanynka super cool romanťáků, ale náctiletý fanoušek staré dobré science fiction a fantasy (Sapkowski, Asimov...).

O tom co si myslím o každém kdo by chtěl přirovnávat Stmívání k Harry Potterovi se radši nebudu rozepisovat.

Ze začátku mě trochu zarazilo tolik kladných komentářů na tuhle knížku, ale ono se stačí podívat na nick každého komentátora a hned je jasné odkdu vítr vane :-).

Co se mi ale na Stmívání líbí je, že ke čtení přivedlo dnešní mladou generaci, která by jinak žádnou knížku dobrovolně neotevřela. Tak budu jen doufat, že časem dostanou rozum a začnou číst něco kvalitnějšího :-)

30.11.-0001 1 z 5