yoseff yoseff komentáře u knih

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

To je strašná sracka. Samej patos a plytký fráze. Rozhodně nedoporučuji. Dočteno jen s velkým sebezapřením. Hlavní motiv je možná podle skutečné události, ale na to si paní spisovatelka nabalila a vylhala lovestory plnou nelogických a od poloviny už naprosto směšných souvislostí událostí a postav. S válečným nebo snad historický laděným románem to nemá nic společného. Hnus.

29.04.2022 1 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Famózní završení trilogie.

27.12.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Má to díry, ale jako celek to funguje výborně. Pro děti určitě top kniha.

11.02.2021 5 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Naprostá slátanina. Nejhorší kniha o holokaustu co jsem kdy četl. Přirovnání k "letnímu táboru, kde se snídal chleba hustě posypaný diamanty a k večeří bylo horký kafe s tabulí čokolády, to vše za dozoru hodných strýčků z SS" naprosto sedí.

06.01.2021 1 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tohle se tedy moc nepovedlo. Občas jsem měl pocit, že čtu nějakou novou s****u od Hartla. Naprosto povrchní vyprávění něčeho co připomíná cestovní deník autobusáka na trase Praha-Krumlov-rodná vesnice s věčně nasr.... sestrou. Dočteno se sebezapřením.

29.10.2020 1 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Takovej Germinal po Česku.

23.10.2020 5 z 5

Tak jsem se tím prokousal a jediný co můžu říct.................. je to prostě kuuuurva dlouhý.
V době vydaní to asi musela být třaskavá pecka, ale dneska, kdy už to působí trošku vyčichle.
I když pohled do široké ruské duše to teda je to jo......

03.02.2020 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Vynikající. Tzv. jedním dechem.

21.12.2018 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Pro mě teda překvapivě docela těžký čtení.

15.12.2018 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kdyby to mělo 100 stran, tak jako oddechovka v létě k vodě dejme tomu, ale takhle je to 500 stránek dlouhé prázdné nic. Postav jako máku, děj těžko uvěřitelný a klasik by řekl "příliš mnoho tónů milý Salieri"
Dalšího Hartla už pokoušet nebudu.

19.11.2018 1 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Ten závěr je teda hodně přitaženej za vlasy, ale budiž.

24.09.2018 4 z 5

Staříka jsem nečetl a Analfabetka me bavila. A to velmi.

24.08.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nečekal jsem od knížky nic a dostal jsem toho dost. Já se teda bavil a to dost dobře.

11.10.2017 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Když to porovnám s prvním dílem trilogie, tak je to odfláknutý a poslední léta už bral autor pěkně hopem. Pokud si čtenář odmyslí, že pohyb fiktivních postav má přímo pohádkový a doslova snový scénář s happy endem na všech frontách, tak se to dá. Ale tohle byla věc, která mi postupem četby začala vadit čím dál tím víc. U všech důležitých věcí ve 20 století se prakticky motalo pět postav. Od druhé poloviny posledního dílu jsem to dočetl pouze z povinnosti.

25.08.2017 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tohle se čte samo, ostatně jako každá kniha od Jo Nesbo.

10.03.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak na tohle jsem se po skvelem Prvokovi a Erotikonu hodne tesil a dostal jsem mokrym hadrem přes drzku. Cervena knihovna v kombinaci s osudy malého ceskeho Forresta Gumpa. Je mi to lito, ale nelíbilo se mi to. Sci-fi me moc nebere.

15.11.2016 1 z 5

U Amona, to je skvela knizka.

09.11.2016 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak tady jsem úplně vedle. Tenhle "humor" je mi cizí.

31.10.2016 1 z 5

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

Naprosto nadčasová, skvělá kniha. Zola opět nezklamal. 130 let stará kniha........neuvěřitelný.

21.09.2016 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka