yohca.p. - Příspěvky

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Opět skvělá kniha, ale Stařík je Stařík, o tom žádná.

15.03.2017

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Bože, tak dlouho jsem na ni čekala v knihovně a tak rychle byla pryč. Celá knížka se četla prostě skvěle a vůbec mi nevadilo skákání s jednoho děje do druhého. Všechny postavy byly promyšlené a každá do příběhu skvěle zapadala, bylo to jako číst si v geniálním stroji kde i to nejmenší ozubené kolečko, má své místo. Autor má navíc bohatou slovní zásobu a každé slovo, písmeno je jedinečné. Navíc je neuvěřidelné, jak může být příběh z tak temné doby tak plný světla a krásy. opravdu klobouk doků.

15.03.2017

CressCressM. Meyer

Je pravda, že jsem se k Cinder musela doslova dokopat, ovšem pro další díly jsem do knihovny doslova letěla. Knížka má naprosto geniální námět plný nejrůznějších postav a zvratů. Každý hrdina je jiný a tak to taky má být. Ovšem naprosto s přehledem je u mě nejlepší postavou Vlk, který je tak geniálně vymyšlený, až to skoro není možné, geneticky upravený a zoufale zamilovaný měsíční voják, dokonalé. Dále smekám jak autorka dokázala vystihnout postavu Cress. Byla tak roztomilá s tou svou fascinovatostí Zemí a neustálým doufáním v to, že ji někdo zachrání, že se stane zázrak a všechny jejich trable a problémy rázem zmizí.
Zbytek postav se mi pod kůži zas až tolik nedostal, možná ještě Thorne, který je prostě přesně ten hrdnina, do kterého bych se zamilovala já, být v té knize. A už se nemůžu dočkat až si přečtu Winter. Skvělá série od skvělé autorky. Nádhera.

29.11.2016

Born to Run - Zrozeni k běhuBorn to Run - Zrozeni k běhuC. McDougall

Nádherná kniha. Po dočtení jsem chtěla jediné a to vyrazit běhat i když jsem za sebou měla už dva náročné tréninky. Fantastické.

Sněží, sněží...Sněží, sněží...L. Myracle

Výborná vánoční oddechovka, která se čte nejlépe v posteli s hrnkem teplého kakaa a sněhem za okny.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Ačkoliv jsem první viděla film a pak až četla knihu a věděla přesně jak skončí, rozbrečela mě. Ani ne tím jak skončila, ale tím jak byl konec neuvěřitelně dokonale napsaný. Miluji tuhle knížku a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Jsem rozohněnáJsem rozohněnáT. Mafi

Za mě nejlepší díl téhle série. A to první díl nasadil laťku docela vysoko, druhý jsem jen tak přeletěla a ten poslední jsem si zamilovala. Ovšem Juliette mě v některých situacích neuvěřitelně štvala. Na jedné stránce popisuje jak je s Warnerem šťastná, jak jsou si souzeni atd. a hned na druhé mu řekne, že si není jistá, jestli ho miluje. Naopak mě potěšilo, že se konečně přestala litovat a využila své schopnosti. Tahle knížka má sice drobné nedostatky, ale jaká kniha je nemá? A výsledný dojem byl nezapomenutelný takže za mě 5 hvězdiček.