yohca.p. yohca.p. komentáře u knih

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Knížka sama o sobě byla pěkná. Forma dopisů - skvělý nápad, dost krásných myšlenek a přesto jsem knihou několikrát málem vyhodila z okna. Prostě a jednoduše jsem na to neměla. Chápu, že k době kdy dílo vzniklo byl typ šíleně zamilovaného a ufňukaného hlavního hrdiny na denním pořádku, ale tohle na mě bylo moc. Několikrát jsem měla chuť převtělit se do některé vedlejší postavy a Werthera pořádně profackovat, ať se už konečně vzpamatuje. Chci jen říct, že kniha může být dobrá jak chce, ale pokud vám nesedne hrdina a nedokážete vystát nekonečné vylévání jeho zlomeného srdíčka, nemůžete dát vysoké hodnocení. Takže za mě prostě ne.

10.07.2018

Opět skvělá kniha, ale Stařík je Stařík, o tom žádná.

15.03.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Bože, tak dlouho jsem na ni čekala v knihovně a tak rychle byla pryč. Celá knížka se četla prostě skvěle a vůbec mi nevadilo skákání s jednoho děje do druhého. Všechny postavy byly promyšlené a každá do příběhu skvěle zapadala, bylo to jako číst si v geniálním stroji kde i to nejmenší ozubené kolečko, má své místo. Autor má navíc bohatou slovní zásobu a každé slovo, písmeno je jedinečné. Navíc je neuvěřidelné, jak může být příběh z tak temné doby tak plný světla a krásy. opravdu klobouk doků.

15.03.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Je pravda, že jsem se k Cinder musela doslova dokopat, ovšem pro další díly jsem do knihovny doslova letěla. Knížka má naprosto geniální námět plný nejrůznějších postav a zvratů. Každý hrdina je jiný a tak to taky má být. Ovšem naprosto s přehledem je u mě nejlepší postavou Vlk, který je tak geniálně vymyšlený, až to skoro není možné, geneticky upravený a zoufale zamilovaný měsíční voják, dokonalé. Dále smekám jak autorka dokázala vystihnout postavu Cress. Byla tak roztomilá s tou svou fascinovatostí Zemí a neustálým doufáním v to, že ji někdo zachrání, že se stane zázrak a všechny jejich trable a problémy rázem zmizí.
Zbytek postav se mi pod kůži zas až tolik nedostal, možná ještě Thorne, který je prostě přesně ten hrdnina, do kterého bych se zamilovala já, být v té knize. A už se nemůžu dočkat až si přečtu Winter. Skvělá série od skvělé autorky. Nádhera.

29.11.2016 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Nádherná kniha. Po dočtení jsem chtěla jediné a to vyrazit běhat i když jsem za sebou měla už dva náročné tréninky. Fantastické.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Výborná vánoční oddechovka, která se čte nejlépe v posteli s hrnkem teplého kakaa a sněhem za okny.

16.09.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ačkoliv jsem první viděla film a pak až četla knihu a věděla přesně jak skončí, rozbrečela mě. Ani ne tím jak skončila, ale tím jak byl konec neuvěřitelně dokonale napsaný. Miluji tuhle knížku a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Za mě nejlepší díl téhle série. A to první díl nasadil laťku docela vysoko, druhý jsem jen tak přeletěla a ten poslední jsem si zamilovala. Ovšem Juliette mě v některých situacích neuvěřitelně štvala. Na jedné stránce popisuje jak je s Warnerem šťastná, jak jsou si souzeni atd. a hned na druhé mu řekne, že si není jistá, jestli ho miluje. Naopak mě potěšilo, že se konečně přestala litovat a využila své schopnosti. Tahle knížka má sice drobné nedostatky, ale jaká kniha je nemá? A výsledný dojem byl nezapomenutelný takže za mě 5 hvězdiček.