Yogini - Příspěvky

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Děkuji čtenářské výzvě! Jinak bych se totiž k tak dobré knize nikdy nedostala.

17. září


Otevřený hrobOtevřený hrobA. Marsons

Za mne předešlé 2 knihy lepší, ale pořád vysoká kvalita!

25. července


Tichá modlitbaTichá modlitbaA. Marsons

Už moc nekomentuji, protože mi přijde, že tu je psáno vše, co bych ráda sdělila, ale u téhle knihy mi to nedá. Miluju detektivky, hlavně ty ze současnosti, to napětí a šokující rozuzlení, no často mi to nedá spát, ale stojí to za to co? :) Od Angely Marsons 3. kniha a musím říct, že se to stupňuje, dala jsem 5 *, tak jestli to bude pokračovat, nevím co dám u další knihy, asi napíšu samotné autorce :) Pokud je hlavní vyšetřovatel žena, už to tím získá plusové body, protože s ní žiju ten její ,,holčičí" příběh, který prostě líp vykreslí spisovatelka. Autorka se navíc zaměřuje na těžká témata, jako v této knize únosy dětí, chytne to za srdce a celou knihu fandíte Kim, aby je dopadla a pak máte radost, že se jí to podařilo a posledních 100stran prostě přečtete jedním dechem. Tato kniha měla napětí, záhadu, překvapivé rozuzlení, lásku, přátelství...za mě velká spokojenost *****

10. července


Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Jen jsem se přesvědčila, že nálepku Bestseller dávají i na podprůměrnou knihu, kdyby to byla má první kniha v tomto žánru, pravděpodobně bych ohodnotila líp, ale jelikož tohle miluju, napětí, šokující závěr....jako fakt? Plitkééééé...ne prostě.

23. dubna


NocNocB. Minier

Přemýšlela jsem mezi 3* a 4*, jako kdybych tuhle knihu četla jako první od Miniera, byla bych asi nadšená, ale jelikož jsem od něj četla vše a neubráním se srovnání, musím říct, že je to nejslabší kousek. Až posledních 100stran mě chytlo, jinak průměr. I tak se ale těším na další knihu :)

11. dubna


Černooké ZuzanyČernooké ZuzanyJ. Heaberlin

Naprosto jsem se nedokázala vcítit do Tessie, postavy dostatečně nevykreslené, vše takové povrchové, nijaké, nudné....jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla :)

30. ledna


HanaHanaA. Mornštajnová

Přečetla jsem už dost knih zasazených do období 2. světové války, ale tohle...naprosto skvělá kniha, zároveň hrozná, cítila jsem úzkost, smutek....přečteno za 3 dny, zvědavost a touha mít to za sebou. Doporučuji.

22. ledna


Noční lovNoční lovR. Bryndza

Snad nic neprozradím, ale něco mi nehraje, právě jsem knihu docetla....jak Simon věděla, kde má Keitha hledat? Nevěděla přece jak se jmenuje ani kde bydlí...jestli ano, tak to mi ušlo? Díky

12. ledna


Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

K velkému plusu dávám to, že hlavní vyšetřovatelkou je žena, navíc Slovenka, změna, příběh poutavý, napínavý, určitě se vrhnu na další knihu od tohoto autora.

28.12.2017


Hadrový panákHadrový panákD. Cole

Recenze nic moc, já ale musím říct, že se mi to líbilo, ano někdy moc postav a překombinované...ale něco jiného, zajímavý děj, napínavý, líbila se mi postava Fawkese i Baxterové.

14.12.2017


HostitelHostitelS. Meyer

V komentářích jsem četla, že se musí vytrvat, překlenou několik desítek stránek, končím na str. 247, nešlo to...asi nemám právo hodnotit, protože jsem nedočetla do konce, ale i tak, dávám 2*.

12.11.2017


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Kniha se mi zdála příliš krátká, jakoby to autora už nebavilo a chtěl ji rychle dopsat. Nedokázala jsem mít ráda nebo soucítit ani jednou z postav, okleštěné vykreslování všeho. Za mě průměr.

30.10.2017


VypravěčkaVypravěčkaJ. Picoult

Z knihy jsem na rozpacích, silný příběh Minky, popisování těžké doby, holocaustu, krutosti, ale i síle přátelství....vše ostatní mi přišlo tak trochu mimo, jakoby to ani nepsala jedna autorka, velmi brzy jsem pochopila kdo je kdo, příběh Sagy a Lea mi přišel přitažený, naopak příběh Aniy a Alekse takový nijaký. Vyprávění Josefa a Minky 5*, ostatní 2*.

26.10.2017


Zkurvenej příběhZkurvenej příběhB. Minier

Jako WAU....ten konec? to rozuzlení? klobouk dolů před autorem a jeho poutavým vyprávěním. ubírám hvězdu za to, že jsem v pohodě usínala a nečetla nonstop.

18.10.2017


Jeden plus jedenJeden plus jedenJ. Moyes

Knihy od Jojo Moyes jsou pro romantické duše, četla jsem je, protože jsem se ráda zasnila a potřebovala jsem něčím ty detektivky proložit. Jenže....tato kniha už byla na mě moc, moc sladká, moc nereálná, moc přitažená za vlasy...hmm měním ,,oddechového" autora :)

30.09.2017


Zmizela v mlzeZmizela v mlzeM. Klevisová

První 2/3 knihy jsem byla napnutá jak kšandy, hltala jsem Josefa Bergmana a příběh zanesený do Severu, poslední část mě zklamala, asi jsem čekala více šokující rozuzlení....má 3.kniha od této autorky, opět kvalitní, baví mě její psaní.

23.09.2017


Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Musím uznat, že prvních několik desítek stran jsem se nemohla začíst, zvláštní styl psaní, složitější pro mne rozeznat, čí pohled to zrovna je....od příchodu Maxe se ve mě něco obrátilo a já stále četla, slzela, usmívala, podivovala na dobrotě a síle lidí...neskutečně silný příběh, nemám slov....

19.09.2017


OsmOsmR. Třeštíková

Čekala jsem tolik, na kolik je kniha hodnocena, nebyl to pro mě Kepler, ani Minier....postavy mi přišly divné, nesympatické, místy zmatené, na druhou stranu prostředí Prahy bylo fajn, nebylo to příliš dlouhé, žádné natahování děje, takový trochu vyšší průměr, za mne to šlo :)

11.09.2017


TmaTmaB. Minier

Rozhodně nejlepší ze všech 3 dílů, přečetla jsem za necelé 3 dny. Nemohla jsem se odtrhnout, potřebovala jsem vědět jak dopadne Christine, taky jsem to chtěla mít za sebou, protože místy hrozné, děsivé...rozhodně za mne na 5 hvězd, dlouho mne žádná kniha takhle nepohltila.

06.09.2017


Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJ. Moyes

Po Než jsem tě poznala a Dívka již jsi tu zanechal jsem sáhla po 3. knize od této autorky. Na mě už příliš sladké, zavání to silně červenou knihovnou, příběh Jennifer rozhodně zajímavější než ten Ellie....každopádně dobré oddychové čtení pro romantické duše :)

04.09.2017


KruhKruhB. Minier

Knihu jsem právě dočetla, prvních 100 stran bylo pro mne trochu utrpením a pohrávala jsem si s myšlenkou knihu odložit. Postupem jsem ale knihu začala hltat, za mne rozhodně lepší než Mráz, konec mne nutí přečíst i 3. díl. Ubírám hvězdu za zbytečně zdlouhavé popisovaní dle mne nedůležitých věcí, příběh by se vešel krásně do méně stran.

27.08.2017


StalkerStalkerL. Kepler

Pro mne top dílo od této dvojice, při rozuzlení jsem nevěřila, překvapilo mě to, ohromilo....Kepler=záruka dobré knihy!

17.08.2017


Sushi v dushiSushi v dushiE. Urbaníková

Kniha se mi moc líbila, čtivá, příjemný....doporučuji!

17.08.2017


SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Dovolenková četba...nic moc.

17.08.2017


MrázMrázB. Minier

Cítila jsem se už trochu přesycená severskýma autorama, tak jsem na doporučení sáhla po Minierovi. Kniha dobrá, mám ráda takovou tu syrovost, čímž je pro mne charakteristický Nesbo, chvílemi se mi to zdálo trochu rozvleklé a konec by taky mohl být více překvapující...i přesto hodnotím kladně!

17.08.2017


Ostrov šedých mnichůOstrov šedých mnichůM. Klevisová

Na české detektivky moc nejsem, tahle mě ale uchvátila, možná i tím, jak to bylo zasazené do severu, skvěle napsané, doporučuji!

14.08.2017


Lovec králíkůLovec králíkůL. Kepler

Pro mne zatím nejslabší kniha od této dvojice autorů.

14.08.2017


Do vodyDo vodyP. Hawkins

Kniha mě zklamala, po Dívce ve vlaku jsem čekala větší ,,pecku".

14.08.2017


Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Knihu jsem přečetla za pár dnů, i když mě chvílemi tolik nebavila, zejména část s Liv, hrozně mě zajímalo, jak dopadla Sophie. Velmi dobrá kniha!

14.08.2017