yetti74 yetti74 komentáře u knih

První řez První řez Judy Melinek

Za mě tedy pět hvězdiček. Přesně můj šálek. Koho baví knihy od Cartera, tak tohle by mu mohlo taky sednout. Je to takový drsnější styl. Rozhodně vhodné pro toho, komu nevadí popisy pitev a různé jiné "detaily." Doporučuji a těším se, až vyjde další kniha ze série.

30.12.2020 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Moje první kniha od tohoto autora, kterou jsem držela v ruce. Po cca třiceti stranách odkládám (i těch třicet stran byl výkon). Styl psaní mi vůbec nesedí. Po další jeho knize určitě už nesáhnu.

31.05.2020 1 z 5

Tak po delší době hodnotím knihu plným počtem hvězdiček a píši hodnocení. Kniha je skvělá, pan Palán úžasně a s citem vede rozhovory, fotografie také krásné, vystihující plně život samotářů. Perfektně a zcela otevřeně sepsaný vhled do života lidí na samotě, do jejich prožívání, pocitů, jejich životní filozofie. Kniha vás donutí přemýšlet nad životem všech lidí, ať už žijících na samotě či ve společenství a vůbec nad smyslem života. Opravdu doporučuji a osobně se těším na další dva navazující díly, které už mám rezervované v knihovně.

30.05.2020 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Pro mě jedna z nejlepších knih, jaké kdy byly napsány. Četla jsem poprvé v cca 26 letech a teď ve 45 a jsem z ní nadšená pořád stejně. Doporučuji.

18.04.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Kniha přečtena za jeden den. Sepsána tak, že si člověk udělá přesnou představu, jak vše probíhá. Na film už se tudíž nechystám, kniha mi úplně stačila.
Při rozhovoru s pedofilem se mi ihned vybavila kniha Žil jsem jako pedofil, kterou jsem četla před pár lety. Nejdřív jsem dokonce myslela, že to je totožný případ, ale asi není. Jen zřejmě stejný základ, oblíbený vedoucí skautů, zneužívaní chlapci atd. No nevím, v každém případě hodně podobné.
Pavla a jeho maminky (a celé rodiny) je mi strašně líto, zneužívaní jim poznamenalo celý další život. Držím jim palce, aby vše bylo už jen dobré.

06.03.2020 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Dobře napsané, lehce se čte, žádné velké složitosti. Jen v závěru mi jeden detail případu přišel jako vypůjčený z Colomba, takže dávám jednu hvězdičku dolů. Ale jinak celkově gut. Po přečteném Plaváčkovi a Přiznat vinu už mám připravenou další Gofovu knihu.

12.07.2019 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Krásná, smutná kniha. Krásně vykreslené vztahy a postavy. Nejradši bych si o knize s někým popovídala a rozebrala ji. Tady se nechci rozepisovat, protože cokoliv bych napsala, tak by obsahovalo spojlery. A to samozřejmě nechci, abych nikoho neochudila o zážitek z knihy. No, tak aspoň napíšu, že ten ex-manžel mi teda pěkně lezl krkem :). Knihu dávám do doporučených.

02.07.2019 5 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Napsané hezky z pohledu "aspíka." Líbí se mi, že je zde rozebírána i, v současné době hodně diskutovaná, inkluze, právě z pohledu člověka, kterého se přímo týká.

01.04.2019 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Tak tahle kniha je asi nejlepší, co jsem kdy na dané "téma" četla, a že jich tedy nebylo málo. Ještě nemám dočteno, začala jsem včera, četla do 3 hodin v noci a dnes dočtu. Takže bude přečteno během dvou dní, kniha vás nutí číst stále dál, protože potřebujete vědět, jak se to osudy hlavních hrdinů bude vyvíjet dál. Ale hodnocení dávám už teď plné a rozhodně dám knihu do doporučených. Je to hodně silná kniha, těžké čtení, těžká doba, ale krásně napsané a zpracované. Když přečtete, budete si vážit všeho, co dnes považujete za úplně samozřejmé - svobody, jídla, zdraví a dalších věcí, které běžně ani člověk nevnímá. Hana a Zlodějka knih také super, tohle je další, kterou bych k nim zařadila, dokonce dala na první místo.

27.02.2019 5 z 5

Trochu jiné mámy Trochu jiné mámy Petra Maťová

V souladu s předchozími komentáři musím potvrdit, že tohle je opravdu skvělá kniha. Odhalí Vám problémy nemocných lidí, se kterými se setkávají ve svém životě a které Vás jako zdravého vůbec nenapadnou. A budete si vážit svého zdraví, protože tahle kniha je velká konfrontace a opravdu si uvědomíte, jak to někteří lidé mají těžké. A jak musí být stateční.

18.02.2019 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Musí se nechat, že autorka píše velmi čtivě, kniha napínavá od začátku do konce. Přečteno rychle, nutí vás číst pořád dál, abyste se dozvěděli, jak to bude a jak to dopadne. Pak také obdivuji, že autorka jde s "kůží na trh." K ději se ale již radši dále nebudu vyjadřovat, nechápu to......

02.02.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Krásně napsaná kniha o hrozných věcech. Já tam nic zlehčeného nevidím, jak se píše v některých komentářích níže. Jen je tedy z knihy zřejmé, že Lale pro to, aby přežil, musel udělat asi různé věci (jak se píše na konci knihy, bojoval s pocity viny, že jeho a Gitu mohou ostatní považovat za kolaboranty). Kdo z nás dnes ale toto může soudit, když tím neprošel? Jak by se zachoval každý z nás, když jde o život? V každém případě těžké téma, určitě Vás přinutí k zamyšlením nad různými věcmi života (i současného) a já tedy rozhodně doporučuji k přečtení.

13.01.2019

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Trvalo skoro do poloviny, než jsem se začetla, už jsem i přemýšlela, jestli knihu neodložím, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Pak se děj pěkně rozjel a já jen koukala. Na konci jsem už byla vyloženě nadšená. I když byl konec tedy takový smutný. Jednu hvězdičku ubírám za ten pozvolný rozvleklý začátek. Nechci víc do komentáře psát, abych neprozradila, o co tam jde. Já to také netušila a myslím, že to překvapení je na téhle knize právě to pěkné. Že vůbec nějak netušíte o co tam půjde. A pak to jede. A pochopíte.

29.12.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skoro do poloviny mě kniha tak úplně nechytla, chvílemi jsem i přemýšlela, jestli jí neodložím. Ale ve druhé půlce se to rozjelo a byla jsem ráda, že jsem u knihy zůstala. Takže jedna hvězdička dolů za to, že se začátek tak táhl. Ale pak už parádní počtení.

25.12.2018 4 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Kniha byla moc rozvleklá, bez spádu, nějak se tam pořád nic nedělo. Což mi třeba u dobře napsaných psychologických knih nevadí, ale tady to bylo takové "o ničem." Přečíst se dala, ale čekala jsem víc, doporučovat k přečtení ji nebudu.

11.12.2018 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Pro mě parádní knížka, rozhodně doporučuji přečíst.

30.11.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

No, jiné "Cartrovky" se mi líbili víc, nicméně čtivé to je.

15.11.2018 4 z 5

Ukradený syn Ukradený syn Markéta Šichtařová

Tak tenhle "příběh", to je vážně velká síla. Jak začnete číst, tak musíte číst dál a dál dokud knihu nedočtete. Na konci i slzy ukáply, to se mi snad ještě u žádné knížky nestalo, nejsem nijak přecitlivělý typ. Paní Šichtařové se podařilo knihu neskutečně krásně zpracovat a napsat. Paní Renata si prožila a prožívá největší peklo, které se může stát mámě dítěte a to, že vám dítě někdo vezme. Je to opravdu hnus a strašně mě překvapilo, vlastně až šokovalo, že se tohle může stát v zemi, jako je Švýcarsko. Přicházím tímto o jakékoliv iluze o civilizovaných zemích. Pro mě z toho vyplývá, že mít dítě s jakýmkoliv cizincem (nejen v muslimských zemích, což jsem si až doposud myslela) a v cizí zemi je potencionální průšvih. Kdybych měla dceru (jakože mám kluka, tam to snad tolik nehrozí), tak bych se snažila ze všech sil odradit jí od jakéhokoliv vztahu s cizincem. Paní Renatě přeji hodně sil do dalších let a jsem ráda, že se jí z toho pekla podařilo dostat, i když je mi jasné, jaká muka musí i nadále prožívat tím, že jí sebrali její dítě. Držím jí palce a knihu přidávám do doporučených.

20.10.2018 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Marta Rojals

V souladu s předchozími komentáři ani já jsem se do knihy nedokázala začíst, takže odkládám a nehodnotím. A to mě obálka i anotace velice lákaly a na knihu jsem se těšila. Ale bohužel.

11.10.2018

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Paráda, krásně se čte, jsem z knihy nadšená, za mě doporučuji.

10.10.2018 5 z 5