yetti09 yetti09 komentáře u knih

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Skvěle napsaná kniha. S autorem máme stejný smysl pro humor, takže už mám objednané ostatní jeho knihy.
Jediný problém, který mám je, že 112 stran mi příjde opravdu málo, na vydání knihy. Větší smysl by mi dávalo, vydat všechny tři krátké kňížky z hor, v jedné knize.

01.06.2023 4 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Knihu jsem četla poměrně dlouho. Motivační knihy se nedají číst na jeden zátah, ale člověk u toho musí přemýšlet. Na můj vkus to byla jedna z těch lepších knih, v oblasti seberozvoje. Hodnotím 4,5 hvězdičkami. Líbí se mi, že v knize je jak teorie, tak jsou zde uvedené i konkrétní příklady. O trošku víc mě ale zaujala kniha Síla mysli, která se mi zdá komplexnější.

19.04.2023 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Knihu hodnotím 3,5 hvězdičkami. Nebyla vůbec špatná, opravdu velmi dobře se četla. Já měla problém pouze s tím, že jsem závěrečné rozuzlení odhadla, tudíž mě v knize nic nepřekvapilo. Škoda..

12.02.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkný příběh. Ráda si od autorky přečtu další knihy.
Nedávám plné hodnocení, protože jsem si k postavám na 280 stranách nedokázala vytvořit bližší vztah a příběh po mně tak nějak stekl a nezanechal ve mně hlubší pocity.

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

První kniha od autorky a na dlouhou dobu poslední.
Pane jo, to bylo opravdu zlé. Nalákala mě zajimavá anotace, bohužel potenciál zůstal nevyužit. Kniha je plná zbytečných dialogů a nesympatických postav. Děj by se dal s přehledem smrsknout na polovinu. Měla jsem problém knihu dočíst...

19.01.2022 1 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Další skvělá kniha od autorky. Jana Seymour mi přišla od svých předchůdkyň trošku nudná. Přece jen Kateřina a Anna něčím vyčnívaly, což mi u Jany chybělo. Na druhou stranu proč ne, třeba byla vážně jen tak hodná.
Už se těším na další knihu...

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Opět skvělá kniha od autorky. Moc se mi líbilo prostředí, kde se příběh odehrával. Škola na samotě u lesa, skvělé. Na můj vkus mohla být kniha jen o něco temnější, pak by to bylo dokonalé. Finální rozuzlení jsem neodhadla a konec knihy mě překvapil. Spokojenost

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Kniha nebyla špatná, ale za mě spíše průměrná. Přiznám se, že nejsem cílová věková kategorie a v oblasti detektivek mám celkem načteno, tudíž mě zde nic nepřekvapilo. Do dalšího dílu se ale stejně pustím.
Jediné co bych knize vytkla je nesmyslná romantická linka, která se mi tam absolutně nehodila.

19.01.2022 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Moc jsem se těšila na další knihu od autora - Trhlina patří mezi moje nejoblíbenější knihy vůbec... Tady byla atmosféra ze začátku stejně dobrá, ale "větrnice" na mě byla už trochu moc. Příběh prostě nefungoval, i když zde byl použit téměř stejný "vzorec" jako v Trhlině. Hlavní problém podle mě je, že je těžké vybudovat/a udržet mrazivou atmosféru - obzvlášť, když má kniha jen 248 stran.
Knihu provází zbytečně moc vulgarit a závěr byl - zvláštní.

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Za mě 3,5⭐️
Nejprve se mi do knihy nechtělo, ptotože cirkusové prostředí mi není vůbec blízké, ale četlo se to dobře, kniha je opravdu dobře napsaná.
Problém jsem měla s postavou Astrid, která mi neskutečně lezla krkem. Samotný závěr knihy byl pro mě překvapující, ale zároveň mě nešokoval - což asi měl.

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Zajimavá kniha, kterou jsem četla v nelehkém období svého života. Svůj účel splnila, ale upřímně - na knihu je zde málo materiálu (obrázky přes celou stranu/ spousta teorie, která je dostupná na internetu). Tohle je skvělá diplomová práce, ale na knihu je to málo.

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

(SPOILER) Opět skvělá kniha od autorky. Amišská komunita mě hrozně baví.
Jediné co mi malinko vadilo byl Happy end (stejně jako v předchozím díle), kdy "přítel" Kate, přijede vždy na poslední chvíli, jako princ na bílém koni a Kate zachrání - už zase...? Bylo to trošku jiné než v prvním díle, ale vlastně stejné......
I tak se už nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, za mě jsou tyto knihy prostě TOP!!!

16.02.2021 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Přiznám se, že pojetí moderních technologií a čarodejnice z dávných dob, mi nešlo moc dohromady. Obzvlášť prvních 50 stran jsem se v příběhu vůbec neorientovala, autor vás vtáhne do děje, aniž by vás s něčím seznámil.
Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, protože ve 2/3 se nic moc neděje, jen poznáváte městečko Black Spring a jeho obyvatele. V poslední třetině knihy, začína děj nabírat na tempu. Kdyby byla kniha celou dobu psaná v tomto tempu, byla bych velmi spokojená. Autor měl skvělý nápad, ale za mě bylo zpracování trošku horší. Proto hodnotím knihu 2,5 hvězdičkami.

16.02.2021 2 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

První kniha od autorky se mi celkem líbila, ale tohle teda ne. Chápu, že kniha byla psaná nespisovnou češtinou, protože se to do příběhu hodilo, ale já s tím trošku bojovala. Problém jsem měla s dějovou linkou, která byla nezajimavá a jednoduchá.
Kniha má 320 stránek, ale písmo je velké a před každou kapitou je prázdná strana... Tudíž je celkem problém oblíbit si hlavní hrdiny. V tomto případě, v knize prostě chybí pár stran navíc, aby šel příběh do hloubky.

16.02.2021 2 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Moc se mi to líbilo! První kniha od autora, ale zdaleka né poslední. Prostředí tábora je pro mě v thrillerech neobvyklé. Kniha byla výborně napsaná, žádná hluchá místa a konec byl dobře vymyšlen - vše do sebe zapadalo. Měla jsem několik adeptů, kdo "v tom má prsty", ale ani jednou jsem se netrefila. Opravdu skvělá kniha.

25.01.2021 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Autorku mám moc ráda, její ostatní knihy se mi líbily, ale tahle teda ne. Všechny tři hlavní postavy mi byly nesympatické, obzvlášť Aidan.. Opravdu jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, jak mi byl protivný. Děj byl plytký a překombinovaný. Zdánlivě "překvapivý" konec mě vlastně vůbec nepřekvapil. Tady bylo všechno špatně...

25.01.2021 2 z 5

Bože, to bylo skvělé! Hned z úvodu řeknu, že nejsem čtenář historických románů, takže nemám s čím srovnávat. Na knihu jsem se nechala zlákat dle pozitivních recenzí, a rozhodně nelituji. Kateřině jsem moc fandila, byla spravedlivá a neuvěřitelně trpělivá, klobouk dolů.
V knize je nádherně popsán její život od dětství, až po její smrt. Samozřejmě se chystám na další knihu, ale už teď Annu Boleynovou nemám vůbec v lásce.

25.01.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Miluji tyto knihy o Amiších, je to strašně zajimavá komunita. Přečetla jsem již pár knih ze série, které byly naprosto úžasné, ale až teď jsem sehnala první díl, tak to chci číst popořadě.
Tento díl je "vtahovací", seznamujeme se zde s hlavní vyšetřovatelkou, jejím životem a minulostí, která ji provází.
Super kniha, ale další díly jsou prostě.....TOP! Tuhle sérii si prostě musíte přečíst...!

25.01.2021 4 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

Za mě skvělá kniha. Hlavní hrdinky byly pěkné mrchy (až na Gigi), takže byl trošku problém si je oblíbit. Postavy jsou skvěle popsané, takže čtenář hned ví, s kým má tu čest, ani se nemusí podívat na jméno dívky. Moc se mi líbilo prostředí baletní školy, se kterým jsem se zatím v žádné knize nesetkala. Konec mi přišel trošku "přitažený za vlasy", ale už se stejně těším na další díl, kde se to snad všechno vysvětlí.

Musím ještě podotknout, že se mi asi poprvé líbí papaerback. Kniha je moc hezká, má teňoulinké stránky a dobře se čte.

25.01.2021 4 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Kniha nebyla vůbec špatná, je napsaná velmi čtivým stylem. Bohužel jsem si nezjistila, o čem kniha je, tudíž pro mě byla až moc "náboženská", což se asi dalo očekávat, když se jedná o životní příběh jeptišky.
Měla jsem problém s první půlkou knihy, kde se vlastně nic neděje, jen je zde popsán každodenní život Hildegardy.
Za mě 3,5 hvězdičky.

25.01.2021 3 z 5