Yaruschka

19841984G. Orwell (pseudonym)

Budu číst horrory, budu číst thrillery a kriminálky, kde stříká krev a kdejaký další nechutnosti, ale tohle je na mě trochu moc...........je to úžasná knížka, ale nic depresivnějšího jsem nikdy nečetla.......dokonce jsem jí raději věnovala do knihovny, abych jí nemusela mít doma ze strachu z negativní energie :-)):-)):-))

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Obě babičky a moji rodiče se kdysi zřejmě moc nedomluvili, páč jsem tu knížku dostala hned třikrát :-)). Považuji tu dobu za "životní bod", ze kterého odstartovala má náklonnost a láska k severským zemím:-)) Takže děkuji babičkám a tatínkovi do nebíčka a mamince domů za to, že mi jí koupili :-)):-))

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Bála jsem se přímo královsky :)).......Parádní čtení.

07.02.2018

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Naprostá pecka, přiznávám, že se mi líbila víc jak kniha Stoletý stařík (film se mi líbil ale hodně :)).
Chystala jsem se Analfabetku přečíst tak do dvou dnů, ale při těch výtlemech na každé stránce se mi to protáhlo pomalu na dva týdny. Prostě skvělá vtipná knížka! :-))

17.12.2014

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Masakr! Chlemtala jsem se od začátku do konce :D :D :))

18.08.2016

Autobus sebevrahůAutobus sebevrahůArto Paasilinna

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a která mě následně dovedla k celé jeho tvorbě. Jeho knížky mě baví, nic složitého, ale jsou zábavné, oddychové a přesně odráží finskou mentalitu, kterou já tak ráda :-)) Určitě jsem hodně zaujatá, protože Finsko a vše finské je pro mě svaté :-)):-))

03.07.2014

CestaCestaCormac McCarthy

Kniha i film - pěkná depka :-)). Nedoporučuji číst ve špatném vnitřním rozpoložení v kombinaci s podzimním počasím.............i když je to tedy autentičtější :)):))

13.11.2014

Betonová zahradaBetonová zahradaIan McEwan

Ta kniha je tak úchylná a perverzní, drsná, divná,...........že na to jen tak nezapomenete :-))

30.07.2014

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Jedna z těch lepších detektivek, začátek sice zdlouhavější, konec knihy na můj vkus příliš rychle utnutý - trochu jako když si chlap hned po aktu oblíkne kalhoty a bez pozdravení odejde :)):))

11.03.2016

MágMágJohn Fowles

Vynikající kniha, čtivá, napínavá, plná zvratů, zvědavost vás nutí číst pořád dál a dál - jako by svět kolem vůbec neexistoval........pravda, dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy tak ponořila a nevnímala okolí, určitě mi k tomu dopomohla i letošní dovolená na řeckém ostrově :-))...........a přiznám se, že mám z toho dílka trochu chaos v hlavince..............mám zas o čem přemýšlet.

11.08.2014

AkváriumAkváriumDavid Vann

Číst Davida Vanna je čisté sebemrskačství. Ne každá knížka musí být detektivka, psychologický thriller či horror, aby člověka zadupala hluboko do země nebo donutila si najít bezpečné místečko a on pak musel ze svého úkrytu po očku pozorovat, zda je venku bezpečno. Tady se ale stejně neskryjete, protože jediné místo, kde budete mít potřebu najít útočiště je vaše nitro.......a to vás zradí....ono vám nezavře dveře před nosem, ale nastaví vám zrcadlo....budete se bát,... ale bát toho, co se během čtení vynoří z té nejtemnější stránky vaší duše :). Vann není návykový, to by člověk musel být skutečným masochistou, nepoběžíte hned po první rundě pro další, protože budete mít co dělat, abyste rozdýchali tu první. Nepřečtete ho jedním dechem, ale budete ho odkládat a těch podělaných 200 stran číst hodně dlouho, protože na to prostě nemáte, i když to chcete mít už za sebou :)) :))....nakonec stejně po nějaké době půjdete pro další, protože se toužíte opět setkat se svým démonem..... Tenhle spisovatel jde na dřeň. Pro silné jedince je to silný zážitek, pro ty slabší to může představovat ještě větší bahno než v jakém se (možná) aktuálně nacházejí....Vann je stáhne ještě hlouběji.......no... radši si to rozmyslete :))

30.08.2019

Karlík a továrna na čokoláduKarlík a továrna na čokoláduRoald Dahl

Tenhle příběh miluju na všechny možný způsoby, film, knížka v češtině, knížka v angličtině a pořád dokola...............protože jsem závislák na čokoládě:-)):-))

03.07.2014

Musela jsem zemřítMusela jsem zemřítAnita Moorjani

Krásná kniha, která mne přiměla zamyslet se nad svým životem i nad životem mých blízkých a pomohla mi mnohé přehodnotit a změnit v určitém směru své chování i nahlížení na ostatní.

10.07.2014

SrubSrubDavid Vann

Není to tak naturalistické jako Vannův Ostrov Sukkwan, více psychologicky pojaté, nicméně nutná pauza po přečtení. Je to neskutečně depresívní čtení, které zůstává nějakou dobu hluboko uvnitř........že by z obavy z toho, že se v nás něco takového může ukrývat? Nebo nějaký odraz z minulosti? Jestlipak se dobře známe? :)) .......Každopádně spisovatel asi neměl nejradostnější dětství ..........

08.08.2016

Pravda o případu Harryho QuebertaPravda o případu Harryho QuebertaJoël Dicker

Kniha mi "příliš" nebo "zbytečně" dlouhá nepřipadala, četla jsem jí jedním dechem a dle několika názorů a recenzí jsem očekávala, že to bude ke konci "maglajz" zápletka - mně to tedy tak nepřipadalo.
(Třeba takový Nesbo dokáže na chvíli vykouzlit podezřelého z každé postavy v knize :-)):-)) )
Je to příjemný román, který nenudil a dá se řící, že i nadchnul, má v sobě spoustu emocí a lidskosti, což se v té smršti dnešních detektivek rozhodně nevidí.

19.05.2014

Nahý obědNahý obědWilliam Seward Burroughs

Četla jsem tu knihu při smyslech ..........což je asi nesmysl:-)):-)):-))

Chraň nás od zléhoChraň nás od zléhoLisa Collier Cool

Opravdu ze srdce jsem se musela zasmát :):) komentáři „Jacka Bauera“:
„Tak taková literatura pro mne jako nevěřícího není. Jelikož nevěřím v Boha, tudíž nevěřím i v ďábla, démony či duchy. Věřím, že kniha může být velmi zajimavá a čtivě napsaná, ale mě prostě tohle téma nebere. “

Nechápu, proč vůbec saháte po takové knize, určitě už jen název napovídá, o čem bude - o anotaci nemluvě.
Pochopím, když někdo ohodnotí knihu jako ODPAD např. na základě špatného n. nezajímavého zpracování, ale na základě tématu jen proto, že vás to téma samotné nebere????

22.05.2015

DraculaDraculaFred Saberhagen

Četla jsem jí asi 15x,.........za sebou..........takže jsem jí uměla citovat nazpaměť......já ten příběh prostě miluju:-))

30.07.2014

Staré řecké báje a pověstiStaré řecké báje a pověstiEduard Petiška

Nejoblíbenější knížka mého dětství, ve které jsem si neustále pročítala - a vůbec dodnes mám moc ráda antickou mytologii ......

30.07.2014

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Masakr Nr. 2 :)):))

18.10.2016

Duše a sebevraždaDuše a sebevraždaJames Hillman

Jsem toho názoru, že sebevražda je problém a čin individuální (nemluvím o masových sebevraždách fanatiků), který nelze zobecňovat. Každý, kdo jí spáchal k ní dospěl úplně z jiného důvodu a každý prožíval naprosto něco odlišného. Pojetí této knihy je tedy mnohem hlubší než u běžných psychiatrických knih a studií, kde se informace o této problematice generalizují a důvody ke spáchání tohoto činu hledají lékaři především v okolním světě a jeho vlivu na dotyčného. Kniha se věnuje především analýze lidské psýché a sebevraždu pojímá spíše z pohledu smrti duše a její prožití a až poté (pokud k ní dojde) smrti fyzické. Kdo se ale snaží nalézt odpověď na otázku, proč někdo z jeho blízkých sebevraždu spáchal, v této knize odpověď zřejmě nenajde.......

14.07.2014

Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Matka Davida S., narozeného 3. července 1959Yvonne Keuls

Nedokáži si představit, že bych se s něčím takovým měla potýkat ve vlastní rodině. Opravdu drsná realita, kdysi jsme knížku četli s mým taťkou a byli jsme z toho dost otřesení.

Myšlenky svatého ŠarbelaMyšlenky svatého ŠarbelaHanna Skandar

Krásné a inspirující myšlenky,..... při čtení takových knih si člověk uvědomí, jaké má v tomto světě možnosti a jakou pozitivní cestou se jeho život a vztahy mohou ubírat, jen když na tom bude pilně pracovat. Na druhou stranu mu ale také dochází kolik špatností, zla a mamonu ho obklopuje.

06.12.2019

Národní satanistaNárodní satanistaErlend Erichsen

Protože jsem od knihy příliš neočekávala, nebyla jsem až zase tak zklamaná. Po literární stránce slabší, ale atmosféra knížky mi všechno vynahradila.

07.07.2014

Ptáci v trníPtáci v trníColleen McCullough

Nejsem zrovna bůhvíjaká romantička, ale toto je úžasná kniha, u které jsem si dokonce poplakala :-)):-)) a určitě utkví dlouho v mysli....

Malinkatý kreténMalinkatý kreténZdena Frýbová

Pro mě milá vtipná knížka na cestu Z a DO práce - jen ať každý vidí, jak se směju v autobuse i metru:-)) První, kterou jsem od paní Frýbové četla, chystám se na Robina.

SmršťSmršťJohan Theorin

Příjemné oddechové čtení, které upoutá čtenářovu pozornost hned na začátku a nepustí do poslední stránky.

13.11.2014

Americká tragédieAmerická tragédieTheodore Dreiser

Naprosto dokonalé. Spolu se Zločinem a trestem zařazuji mezi mé TOP knihy.

18.11.2014

PoliciePolicieJo Nesbø

Dokonalý!!!!!!!!

10.07.2015

Sbírka motýlůSbírka motýlůViktorie Besó

Příšernost,......dala jsem jí jen proto, že jsem si potřebovala odpočinout od složitějších knih, ale i odpočinková literatura by měla podle mě vypadat jinak.........

27.03.2017odpad!