Yaruschka Yaruschka komentáře u knih

Dracula Dracula Fred Saberhagen

Četla jsem jí asi 15x,.........za sebou..........takže jsem jí uměla citovat nazpaměť......já ten příběh prostě miluju:-))

30.07.2014 5 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Četla jsem tu knihu při smyslech ..........což je asi nesmysl:-)):-)):-))

30.07.2014 1 z 5

Finský maratón Finský maratón Bohumíla Myslíková

Jak já té Míle Myslíkové závidím!!! Pěkná knížka, úplně se vidím na jejím místě:-))

30.07.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Budu číst horrory, budu číst thrillery a kriminálky, kde stříká krev a kdejaký další nechutnosti, ale tohle je na mě trochu moc...........je to úžasná knížka, ale nic depresivnějšího jsem nikdy nečetla.......dokonce jsem jí raději věnovala do knihovny, abych jí nemusela mít doma ze strachu z negativní energie :-)):-)):-))

30.07.2014 4 z 5

Osudové okamžiky Osudové okamžiky Louise L. Hay

Je to taková knížka, která pohladí a uchlácholí, dodá trochu sebevědomí a ukáže, že na světě zase není tak zle :-))........sahám po takových tématech většinou, když dočtu něco náročnějšího, pro odpočinek a dodání energie:-)

30.07.2014 4 z 5

Faktor třetího člověka Faktor třetího člověka John Geiger

Když jsem si knihu kupovala, zaujala mě svým tématem a očekávala jsem, že se autor nebude držet přízemních vědeckých faktů typu „ co nemohu 100% dokázat - neexistuje“. V celé knize se odkazuje na statistiky a studie doktorů, vědců, kteří nejsou schopni přijmout skutečnost, že existuje také něco mimo náš smyslový svět. Neustále v různých obměnách je omíláno to, že realita, kterou vidíme je ta jediná a každý duchovní zážitek je vlastně halucinace, blud, ne-li příznak schizofrenie. Nechápu tedy, co je tak pozoruhodného (jak se uvádí v anotaci) na tom, když lidem v extrémním nebezpečí začne šplouchat na maják :-)):-)) O tom není potřeba psát knihu, stačí se podívat denodenně kolem sebe, na to nepotřebuji lézt na nejvyšší horu světa.

28.07.2014 1 z 5

Duše a sebevražda Duše a sebevražda James Hillman

Jsem toho názoru, že sebevražda je problém a čin individuální (nemluvím o masových sebevraždách fanatiků), který nelze zobecňovat. Každý, kdo jí spáchal k ní dospěl úplně z jiného důvodu a každý prožíval naprosto něco odlišného. Pojetí této knihy je tedy mnohem hlubší než u běžných psychiatrických knih a studií, kde se informace o této problematice generalizují a důvody ke spáchání tohoto činu hledají lékaři především v okolním světě a jeho vlivu na dotyčného. Kniha se věnuje především analýze lidské psýché a sebevraždu pojímá spíše z pohledu smrti duše a její prožití a až poté (pokud k ní dojde) smrti fyzické. Kdo se ale snaží nalézt odpověď na otázku, proč někdo z jeho blízkých sebevraždu spáchal, v této knize odpověď zřejmě nenajde.......

14.07.2014 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Krásná kniha, která mne přiměla zamyslet se nad svým životem i nad životem mých blízkých a pomohla mi mnohé přehodnotit a změnit v určitém směru své chování i nahlížení na ostatní.

Léto mládí Léto mládí Adolf Forman

Pana Adolfa :-)) znám osobně, je to můj bývalý soused. Pro mě kniha nádherná, nemohla jsem se od toho dobrodružství odtrhnout a přečetla jsem jí jedním dechem, je v ní všechno, o čem jsem vždy v útržcích slyšela od jeho maminky, když jsem byla malá a jak se domů donesly zprávy o tom, kde zrovna "Ádíček" pobývá.........hýčkám si knížku .........a mám jí i s věnováním:-)):-))

Domek u fjordu Domek u fjordu Wolfgang F. Fischer

Vím, kde ten ráj leží, také jsem v něm několik dní prodlévala a vůbec by mi nevadilo mít takový Domek u fjordu:-)) . Mám na tu dobu krásné vzpomínky. Pro mě nostalgická knížka.

Nemaluj trola na zeď! Nemaluj trola na zeď! Jan Šťovíček

Nejlepší a nejzábavnější a nejvtipnější cestopis, co jsem kdy četla. Pan Šťovíček je frajer :-))

10.07.2014 5 z 5

Smutek všedního dne a smutek jako nemoc Smutek všedního dne a smutek jako nemoc Miroslav Plzák

Od jisté doby nepodceňuji tuto nemoc...........zajímají mne knihy s touto tématikou a mrzí mne, že jsem se nezajímala intenzivněji dřív než bylo pozdě :-((........kniha ač staršího data, v dnešní době velice aktuální.

09.07.2014 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Tenhle příběh miluju na všechny možný způsoby, film, knížka v češtině, knížka v angličtině a pořád dokola...............protože jsem závislák na čokoládě:-)):-))

Návštěva osobního lékaře Návštěva osobního lékaře Per Olov Enquist

Knížku jsem četla až poté, co jsem shlédla film. Je krásně napsaná, pravda je, že jsem si samozřejmě scény z filmu do knihy promítala a pomohlo mi si spoustu věcí lépe představit. Je to sice "krátká " část dánských dějin, se kterou lidé nejsou až zas tak obeznámeni, ale zapůsobilo to na mne víc než dost. Ale taková už byla zkrátka doba.
Co se týče filmu, ač super výkon Mikkela Boe Følsgaardeho, na charisma Madse Mikkelsena v roli Struenseeho prostě nemá:-)).....

03.07.2014 5 z 5

Mystérie Mystérie Knut Hamsun (p)

Tak to bylo hooodně dobré!!!

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Hodně vtipný :-))

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a která mě následně dovedla k celé jeho tvorbě. Jeho knížky mě baví, nic složitého, ale jsou zábavné, oddychové a přesně odráží finskou mentalitu, kterou já tak ráda :-)) Určitě jsem hodně zaujatá, protože Finsko a vše finské je pro mě svaté :-)):-))

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Hm, tak nic no, já to vrátím do knihovny netknuté :-((. Ne že bych byla tak lehce ovlivnitelná, ale vzhledem k tomu, že vaše názory nejsou rozporuplné, ale téměř shodné, tak to je pro mě docela zásadní. Navíc ta knížka nemá 150 stránek, tak mi to přijde jako ztráta času.

30.06.2014

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Kniha mi "příliš" nebo "zbytečně" dlouhá nepřipadala, četla jsem jí jedním dechem a dle několika názorů a recenzí jsem očekávala, že to bude ke konci "maglajz" zápletka - mně to tedy tak nepřipadalo.
(Třeba takový Nesbo dokáže na chvíli vykouzlit podezřelého z každé postavy v knize :-)):-)) )
Je to příjemný román, který nenudil a dá se řící, že i nadchnul, má v sobě spoustu emocí a lidskosti, což se v té smršti dnešních detektivek rozhodně nevidí.

19.05.2014 5 z 5

Peklo Peklo Robert Olen Butler

Už když jsem tu knihu otevírala, instinktivně jsem cítila, že jí nedočtu. Ani nevím, co mě popadlo půjčovat si jí. Čekala jsem humoristickou knihu, ale z toho "americkýho vtipu" mi bylo na blití.........

16.04.2014 odpad!