yank3e yank3e komentáře u knih

Startup za pakatel Startup za pakatel Chris Guillebeau

Ze začátku působí jako průměrná knížka plná motivačních příběhů, ale ve druhé části je nabitá praktickými tipy, které můžete aplikovat nejen při startupu, ale i do již existujícího podnikání.

15.08.2016 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Popravdě jsem čekal, že to bude brak, ale nakonec jsem příjemně překvapen. Jasně, je to lehčí čtení, ale řemeslně velmi dobře zvládnuté, vtipně a mile napsané.
Chuť mi trochu kazil ten stupňující se náboženský podtext s bohem ve lví podobě, ale aspoň na konci všichni... :-P

15.08.2016 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Možná už jsem na Eragona moc starý, ale nijak mě nenadchl. Rozjezd nudný, příběh nemastný, neslaný, postavy většinou nesympatické... Pár dobrých nápadů a kvalita s postupujícím příběhem spíše rostla, ale pořád jen takový průměr a moc mě neláká číst další díly, i když možná budou lepší.

16.06.2016 3 z 5

Pověsti z Dobrušska Pověsti z Dobrušska Jiří Mach

Pověsti mohou být zajímavé a neurazí, pokud žijete v tomto kraji a daná místa poznáváte. Jinak ale velice slabý průměr.

18.05.2016 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Nečekal jsem nic extra, ale musím uznat, že knížka byla nakonec fakt dobrá a bavila mě. Původní sérii se ale nevyrovná, holt mi chyběla Ciri. Místy mi obsah přišel ovlivněný PC hrami.

15.03.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Příběh je vážně fajn, ale knížka se často zbytečně vlekla, hlavně v první půlce. Henryho názory byly ze začátku zajímavé a vtipné, důležité pro vykreslení charakterů a Dorianovu proměnu, ale později už mě to jejich tlachání unavovalo, pořád ty samé nesmysly dokola...

Nic jiného jsem od Wilda nečetl, ale tady na mě často působil, že se hodně rád poslouchá.

04.12.2015 3 z 5

Mio, můj Mio Mio, můj Mio Astrid Lindgren

Zrovna tahle mě extra neoslovila, ale pořád solidní seversky temná pohádka a slohově povedená. V závěru velmi uspokojivé vysvětlení (naznačení), co že se to vlastně celou dobu dělo.

Jediná pohádka, kterou znám, kde "hříbata plakala krev".

23.10.2015 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Děj v knize prakticky neexistuje, následuje jen jedna náhodná příhoda za druhou. Ty mají zase jen vykreslovat obraz zničeného světa. Samo o sobě by to nevadilo, kdyby byl ten svět aspoň trochu zajímavý, ale je to jen tupé opakující se prostředí a tisíckrát dokola popílek.

Podoba světa po neznámé katastrofě mi bohužel nepřipadala ani uvěřitelná, zejména všudypřítomný popílek neustále poletující vzduchem X let po katastrofě. Ze začátku možná ano, ale pak by podle mě s deštěm slehl, husté bahno vytvořilo tvrdou vrstvu a zůstalo na zemi.

Po většinu času nuda, putování a hledání jídla ve zničených městech se stále opakuje a málokdy zaujme něčím novým.

PS: Knížka mi připomněla dvoudílný dokument Supersopka, který popisuje podobnou katastrofu, ke které v Americe skutečně může dojít a v budoucnu pravděpodobně i dojde, jen se neví kdy.

11.09.2015 2 z 5

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Pro mě knížka taková rozporuplná, ze začátku jsem se musel do čtení nutit, popisovaný zeměpis a historie mi nic neříkaly a ztrácel jsem se v nich, ale později mě chytla a dočetl jsem ji rád, i když místy byla pořád vyloženě zdlouhavá a nudná. Držely mě víceméně zajímavý jazyk a Zagloba, i když popisy epických bitev byly taky poutavé. Romantická dějová linie taky docela bavila, i když byla jinak nepříliš zajímavá a předvídatelná. Místy mě četba vtáhla, místy jsem se zasmál, ale místy jsem se horkotěžko prokousával. Ty zábavné části sice převážily, ale víc než za tři hodnotit nemůžu.

31.07.2015 3 z 5

Princip stínu Princip stínu Ruediger Dahlke

Knížka srozumitelně vysvětluje důležitou problematiku stínu. Obzvlášť užitečná je popsaná "hra se zájmeny", i kdyby to byla jediná praktická věc, kterou si po přečtení člověk odnese.

07.06.2015 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Příběh se čte lépe, než bych čekal, jen mě brzy začaly nudit vyčerpávající popisy podmořské fauny.

21.03.2015 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Dobré názory a svým způsobem zajímavé čtení, ale moc konkrétních rad a podnětů zde nenajdete. Autor často "nadává" na situaci, aby následně konstatoval, že pro ni nemá řešení. V článcích se také opakuje. A nechápu, co v takové knížce dělá obsáhlá kritika politiků.

13.02.2015 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Po delší době jsem si přečetl zase něco od Kinga a knížka mě utvrdila v tom, že psát vážně umí. Zajímavý příběh se čte sám, uvěřitelné postavy a sympatické mi bylo i prostředí Ameriky 80. let. Ta atmosféra na vás dýchne podobně jako v jeho dalších knihách.

09.02.2015 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Knížka mě docela zklamala, čekal jsem, že bude lepší, i když je to možná tím, že jsem zvyklý na modernější literaturu. Hlavně závěrečná část, kdy už byla Anna starší, mi tam moc neseděla.
Nedá mi nesrovnat s knížkami A. Lindgrenové, které u mě stále vedou, byť se v mnohém podobají.

23.01.2015 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

První polovina byla trochu ubíjející v tom, že se vrátila časově nazpět, ale hlavně ke konci se události zase rozhýbaly. Teď ale nezbývá než čekat na další díl.

04.01.2015 4 z 5

Psychokybernetika Psychokybernetika Maxwell Maltz

Průměrná povrchní záležitost ve stylu kognitivně-behaviorální terapie a "pozitivního myšlení".

06.12.2014 2 z 5

Nemoc jako řeč duše Nemoc jako řeč duše Ruediger Dahlke

Rozšiřuje a doplňuje knihu Nemoc jako cesta, obsahuje jen některé popisy nemocí.

05.12.2014 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Kniha dobrá stejně jako předchozí díly, líbilo se mi rozvinutí některých dříve vedlejších postav. Jen za české překlady jmen a názvů (byť v novém vydání už ne tak časté) by někdo zasloužil zmrskat...

30.10.2014 4 z 5

Deprese jako řeč unavené duše Deprese jako řeč unavené duše Ruediger Dahlke

Jakmile se prokoušete těmi sra*kami v úvodu, nabídne vám kniha pár podnětných myšlenek a konkrétních rad. Vysvětlí, proč deprese vzniká a jak s ní bojovat.

30.10.2014 4 z 5

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Určitě zajímavý pohled na věc, jen se mi knížka místy hůř četla.

17.09.2014 4 z 5