xxBILLY xxBILLY komentáře u knih

Lovec Lovec Tom Wood

Výborný akční thriller, někdy až moc akční,
velmi dobře se četl, vhodný na zfilmování.

09.01.2018

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Eva Dallasová opět perfektní a nepřemožitelná, ale odhalila svou slabou
stránku - nesnáší pohled na porod, ten
ji přímo děsí.

26.11.2017

Po setmění Po setmění Phillip Margolin

Velmi dobrý kriminální román s velmi složitým dějem pro náročnější čtenáře.

04.11.2017

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Začátek rozpačitý, střed knihy také,až ve třetí části knihy to dostane grády s překvapivým rozuzlením.

16.10.2017

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

Jeden z velmi cenných dokumentů nejhoršího zločinu lidstva - koncentrační tábory SS, které se dnes dokonce někteří
,,lidé" odvažují zpochybňovat.

11.09.2017

Na hranicích Mexika Na hranicích Mexika Charles P. Whitte (p)

Hezká ,,kovbojka", vyšší průměr, v každé době se najde správný chlap, v této knize Bert Warner.

01.09.2017

Jistá oběť Jistá oběť John Sandford (p)

Velmi dobrá detektivka, přečteno za dva dny. Držel jsem palce profesionální nájemní vražedkyni. Své řemeslo zvládala na jedničku.

21.08.2017

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Tento autor mne vždycky něčím novým, nečekaným překvapí, jeho fantazie nezná hranic, takovou bych chtěl mít.... Skvělé.

27.07.2017

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Přečtena na jeden zátah, moc se mi líbila.
Další možná reálná hrozba lidstva v budoucnosti

14.07.2017

Provinilé manželky Provinilé manželky James Patterson

Velmi dobrý zajímavý kriminální román.
Stála Vám, holky, ta ,,šou" za to?

23.06.2017

Clint Eastwood sexual cowboy Clint Eastwood sexual cowboy Douglas Thompson

V této knize jsem se dozvěděl o svém oblíbeném herci všechno to, co jsem
ještě nevěděl. Skvěle a dopodrobna vylíčený soukromý život C. Eastwooda,
jeho filmové role a režisérské práce.
Svým hereckým uměním se zařadil mezi největší hvězdy jako byli
P. Newman, R. Burton, J Wayne a další.

08.09.2016

Přežít Přežít Piers Paul Read

Smekám až na zem přede všemi účastníky této katastrofy. Všichni byli mladí kluci a dokázali neuvěřitelné. Co všechno museli zkusit aby přežili.
I po záchraně určitě neměli lehký život.

02.09.2016

Žena v mramore Žena v mramore Mary Higgins Clark

Tak ,zamotanou detektivku jsem již dlouho nečetl. Ale vydržel jsem a dobře jsem udělal, konec byl parádní.

28.08.2016

Žhavý sex a jak na to Žhavý sex a jak na to Tracey Cox

Vřelé díky všem, kteří anonymně sdělili své sexuální zážitky ze života.
Jsou pro mnohé velmi poučné a užitečné.

07.07.2016

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Paní Hana Whitton překrásně, poutavě a podrobně napsala životní příběh Anny, dcery císaře Karla IV, který pro ni získal sňatek s anglickým králem Richardem II. Anna zdědila po svém otci mírnou a laskavou povahu,kterou si ihned při prvním setkání získala srdce a lásku Richarda II.a obratnou diplomacií také úctu a obdiv anglické šlechty. V harmonickém manželství
se nenarodily žádné děti. Anna zemřela náhle, v mladém věku, pravděpodobně na mor. Richard se z její smrti již nikdy nevzpamatoval.
Krásná výjimečná dobrá žena Královna Anna je dodnes všemi milovaná
a uctívaná.

04.06.2016

Horkokrevná Jane Horkokrevná Jane Gert Fritz Unger

Napínavý příběh dvou žen, Jane a Magdaleny. Jane přebrala Magdaleně muže a vdala se za něho. Magdalena ho pak zastřelila a chtěla vraždu svést na Jane. Kvůli jejich vzájemné nenávisti padlo v bojích mnoho mužů. Nakonec se obě ženy ve vzájemném souboji zasáhly ve stejném okamžiku.
Zabily se, protože jejich vzájemná nenávist jim nedala jinou možnost.
Nenávist vede do pekel....

01.06.2016

Cesta z osidel Cesta z osidel Gert Fritz Unger

Napínavý příběh z doby osídlování Západu, nenávist a boj mezi chovateli dobytka a chovateli ovcí. Jeden z hlavních důvodů jejich nenávisti a bojů - kam vkročí ovce, dlouho nevkročí krávy.

30.05.2016

Ukradený život Ukradený život Ulla Fröhling

Německý vůdce sekty Paul Schafer založil v Chile německou vystěhovaleckou kolonii, nazval ji Colonia Dignidad, oficiálně česky ,,Společnost pro blahobyt a výchovu - Důstojnost. V ní používal metodu ,,vymývání mozků" , tím získal na lidech moc, zneužíval sexuálně chlapce a vykořisťoval přistěhované i materiálně. Díky tomu k obětem získal vzorec vztahu, od něhož se oběti nedokážou osvobodit. Vytrácí se u nich jasný pohled na to, že jsou zneužíváni. Oběti sekty brání své vykořisťovatele v případě nutnosti i vlastním životem! Později se tento fenomén nazval Stockholmským syndromem.
Nakonec i Schafer byl dopaden a odsouzen, bohužel některé z jeho obětí čekají na odškodnění dodnes.
Třebaže dnes o těchto nenápadných sektách nic neslyšíme, podobné uzavřené šílené systémy nadále existují - bez kontroly či korektury zvenčí. Na podobných násilných praktikách funguje i domácí manželské násilí.

28.05.2016

Třikrát Alex Miller Třikrát Alex Miller Roman Cílek

Dobře a napínavě napsané tři detektivní příběhy, které se v dnešní době příliš neliší od reality.

22.05.2016

Podivné vraždění: České detektivní povídky Podivné vraždění: České detektivní povídky * antologie

Co někteří lidé dokáží udělat pro peníze a sex, to zdravý rozum nebere.

15.05.2016