xxbarbarelaxx Online xxbarbarelaxx komentáře u knih

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Knihu jsem si pořídila po návštěvě humpoleckého pivovaru a musím říci, že kniha je psaná dobře. Čtení odsýpá a člověk se dozví, jak to celé tenkrát začalo. Pan Bernard je velmi pracovitý člověk. Knihu doporučuji všem, i když neholdují pivu.

22.04.2024 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Moje druhá kniha od autora a trošku mě mrzelo, že vyřešení případu bylo takové moc rychlé. Celkově se mi ale tato kniha líbila, stejně jako první díl. Nečekejte ale, že krev teče proudem. Bylo zde opět hodně popsáno z prostředí, kde se vyšetřovatel zrovna nacházel. Komisař byl více sympatický než v prvním díle.

25.03.2024 5 z 5

Kocour ve svetru Kocour ve svetru Lenka Vacvalová

Mám knihy od Lenky moc ráda. I tato byla za mě naprosto skvělá, přečtena za pár chvilek. Je hezká, krásné ilustrace.

23.03.2024 5 z 5

Za mě to bylo zbytečně zdlouhavé. Pořád dokola se v knize omílaly stejné fráze, stejné pocity a stejné situace. Bohužel úplně nerozumím pozitivním ohlasům. Do čtení jsem se musela nutit.

11.03.2024 1 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Mě se i tento díl velmi líbil. Asi i nadále mě trošku děsí umělá inteligence a čeho všeho může být v budoucnosti schopná. Ale příběh byl velmi hezky zpracovaný, tak jako díly předchozí. Velmi pěkně zpracované střety technologií a náboženství. Za sebe jedině doporučuji.

29.02.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Já vám nevím, všichni jsou z této knihy usnesení. Za mě nebyla úplně tak skvělá. Ke čtení jsem se musela i celkem nutit. Konec byl za mě úplně mimo. Překombinovaný. Zbytečně mnoho manželů a chování Evelyn (byť to mělo být prostě o ní) mi ve většině případů lezlo krkem.

24.02.2024 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Opět zajímavý díl. Líbilo se mi jak pěkně autor skloubil šifry, tajemství a krásná města. Myslím si, že téma knihy je tak nějak aktuální. Za sebe mohu jedině doporučit.

31.01.2024 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Musím říci, že i tento díl se mi líbil. Dan Brown opět výborně zkombinoval víru, symboly a dalších mnoho věcí. Obohatil mě o nějaké znalosti o zednářích.

29.01.2024 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Musím říci, že i druhý díl s Robertem Langdonem jsem si náramně užila. Kniha se četla moc dobře, děj odsýpal. Za mě nescházelo potřebné napětí. Hodně mě bavilo téma šifer, různých odkazů.

18.11.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Nedávno jsem dočetla knihu Andělé a démoni a musím říci, že jsem si její čtení naprosto užila. Autor Dan Brown bravurně vykreslil CERN, církev i Hassasiny. Líbil se mi i popis Vatikánu. Bravurně byl za mě zakomponovaný i hlavní hrdina Robert Langdon, jako specialista na symboly. Svět Iluminátů byl také hezky zpracován.
Za sebe tedy tuto knihu doporučuji a hned pokračuji Šifrou mistra Leonarda.

5/5

03.11.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Musím říci, že kniha se mi opět líbila. Četla se mi dobře. Příběh odsýpal. Oproti prvnímu dílu tato kniha měla zajímavější a napínavější zápletku.

11.09.2023 5 z 5

Zakázaná láska / Lucreziino srdce Zakázaná láska / Lucreziino srdce Petra Karasová

Měla jsem možnost si přečíst knihu od autorky. Příběh se mi nečetl příliš dobře, děj se mi celkem vlekl. Zakázána láska byla sice vykreslená ale nijak mě nepřesvědčila. Určitě si příběh ale najde své čtenáře.

26.08.2023 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příjemná kniha, která se dobře četla, z prostředí Švédska. Vyšetřování bylo dobře zpracováno a musím přiznat, že jsem vraha do poslední chvíle tipovala špatně. Jsem zvědavá na další díl.

26.08.2023 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Kniha se četla dobře, děj plynul. Občas mě štvala hlavní hrdinka, ale nebylo to nic proč by kniha nešla dočíst. Druhá polovina byla ale už trošku pomalejší.

25.08.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Za mě tedy naprosto zbytečná kniha. Ostatně jako díly předtím. Hlavní hrdinka hrozná kravka, která by potřebovala pořádně probrat.. Její chlap s ní měl svatou trpělivost.. Ale každý si na tom najde asi něco svého. Mě nezaujala ani jedna a kdyby nevyšly, nic by se nestalo. Za mě odpad.

31.07.2023 odpad!

Coura Coura Jana Bernášková

Děj v podstatě o ničem. Na celé knize mi vadí, že autorka nepoužívá vůbec ale vůbec uvozovky, dlouho trvá než si člověk najde nějaký systém kdo co vlastně říká. Knížka je zbytečně plná sprostých slov a šišlání. Vlastně asi v této knize má jít o to, že hlavní hrdinka je naprostá pipina, která si neváží může který ji miluje. Celý příběh je vlastně taky jen o tom jednom.. za mě tedy naprostá zbytečnost a kdyby knížka nevyšla, tak by to možná bylo jen a jen dobře.

22.07.2023 odpad!

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Občas jsem se u knihy zasmála, ale kniha nepředá nic nového a vlastně ani zajímavého.

19.07.2023 odpad!

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Za mě hezké čtení, které popisuje co my lidi dokážeme provést přírodě. Určitě si přečtu všechny autorčiny knihy.

04.07.2023 5 z 5

Sama v Tokiu Sama v Tokiu Marie Machytková

Musím říci, že kniha nic nepředá. Kdybych ji nevyhrála v soutěži, ani bych nevěděla, že vyšla. Rozsah knihy byl zbytečně velký, natahovaný. Kniha mohla být tak o 150 stran hubenější.. Po celou dobu si jen autorka stěžuje na svoji rodinu.

25.06.2023 1 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Za mě rozhodně milé, odpočinkové čtení. Užila jsem si to. Vše co je spojené s Jane Austenovou je pro mě zajímavé a ráda si to přečtu. Kniha byla o krásné britské vesničce, byly krásně popsány i hlavní postavy, se všemi jejich starostmi, radostmi a vztahy mezi sebou. Navíc je to knížka o knížkách a to je vždycky super! Za sebe mohu knihu jedině doporučit. Je pro čtenáře, kteří chtějí nějakou oddechovou knížku na zpříjemnění svých dnů.

27.05.2023 5 z 5