xeroxino xeroxino komentáře u knih

Umenie vychutnať si život alebo Fyziológia chuti Umenie vychutnať si život alebo Fyziológia chuti Jean Anthelme Brillat-Savarin

Ľutujem Vás,
Grécke ženy, hoci slávny sochári zvečnili vaše ladné tvary na závisť dnešných krásavíc... Možno ste uz poznali medovník, no Vaše ústa nikdy nepocítili krehkost vanilkových zákuskov!

Ľutujem Vas,
Vznešení hradní páni, ktorí ste medzi križiackymi výpravami pozdvihli svojích almužníkov aj pážatá... Neochutnali ste však lahodné piškóty ani makaróny!

25.04.2015 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Pratchettovi som zial na chut neprisiel... zaciatok zemeplochy ma fascinoval, ale nasledne prislo sklamanie.. mal som pocit ako by som cital Scary movie v pisanej podobe..

a zial toto nieje moj styl ... tato humoristicko-satirická fantasy paroduje prvky diel velikánov literatúry, ako aj rôzne motívy z mytológie, folklóru, rozprávok, alebo berie námety priamo zo života.

Chapem, ze niekomu sa to moze pacit ..

MAKO123123 - Tie tvoje komenty ku kniham tipu - cital som uryvok, ukazku a hned hodnotim, svedci o vsetkom :)

23.04.2015 odpad!

Vianočná koleda Vianočná koleda Charles Dickens

Super kniha.. Par stran mi sice prislo zbytocne otravnych ale aj napriek tomu davam 5 z 5

26.03.2015 5 z 5

Príhody Olivera Twista Príhody Olivera Twista Charles Dickens

Odporucam precitat. Kniha sa cita takmer sama :)

26.03.2015 5 z 5

Ostrov pokladov Ostrov pokladov Robert Louis Stevenson

Odpad ! Jedna s najhorsich knih aku som kedy cital.. Davno som sa tak nenudil ako pri citani tejto knihy

26.03.2015 odpad!

Nový gróf Monte Cristo Nový gróf Monte Cristo Jules Verne

Tak toto je typicka kniha od Verneo .. kniha mi fakt sedela.. a patri medzi jednu z najlepsich s jeho tvorby

20.12.2014 5 z 5

Hector Servadac - Cesta slnečnou sústavou Hector Servadac - Cesta slnečnou sústavou Jules Verne

Na jednej strane som miestami ostal ohureny na druhej strane vela kapitol ten isty dej .. malo prepacovana

Robur dobyvateľ / Robur pán sveta Robur dobyvateľ / Robur pán sveta Jules Verne

Na mna dost slaby dej, malo prepacovany. Nicim vynimocny

Dvadsaťtisíc míľ pod morom Dvadsaťtisíc míľ pod morom Jules Verne

Ani by som nepovedal, ze to pisal Verne .. Kniha ma fakt nudila.. dej malo prepracovany.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Eragon Eragon Christopher Paolini

Almanach záhad Almanach záhad * antologie

Knihu odporucam.. Je tam vela kapitol do ktorych sa pribehy delia..

23.11.2014 5 z 5

Sväté Písmo - Nová Zmluva a Žalmy Sväté Písmo - Nová Zmluva a Žalmy kolektiv autorů

Vrelo odporucam. Najviac sa mi na tejto knihe paci, ze tam niesu ziadne vysvetlenia, odkazy, nazory atd .. Pri kupeni tejto knihy clovek neplati za niecije nazory, ale za cisto bibliu :)

Tajomný ostrov Tajomný ostrov Jules Verne

Kniha je pokracovanim knih 20 000 mil pod morom a deti kapitana Granta.
UPOZORNUJEM : odporucam najskor precitat vyssie uvedene knihy, nakolko v tejto knihe sa vyskytuju postavy s tychto dvoch knih.. samozrejme, pokial ich citatel nebude citat, v tejto knihe sa dozvie o com boli tie knihy :) je tam v par kapitolach strucny dej s tychto knih

23.11.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Edicia prebudila vo mne chorobu - bibliofiliu :)
Nemyslim, ze niektora kniha je slabsia a niektora lepsia - pacili sa mi vsetky.

23.11.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajomná komnata Harry Potter a Tajomná komnata J. K. Rowling (p)

Edicia prebudila vo mne chorobu - bibliofiliu :)
Nemyslim, ze niektora kniha je slabsia a niektora lepsia - pacili sa mi vsetky.

23.11.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Edicia knih - 50. odtienov sivej, temnoty, slobody na mna zaposobilo..
Knihy sa mi velmi pacili a v buducnosti sa k nim urcite vratim..
Trocha ma prekvapil slovensky preklad, ktory nebol az tak dobry, ako original ale da sa :)
Super dej, super zapletka a zuper rozuzlenie .

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Dost mi vadili preklady pana Feldeka.. Otras! .. preto som si nasiel nahradu a pani Zora Jesenská to prelozila uzasne.. neda sa to porovnat s prekladom od Feldeka ... cize jednoznacne odporucam ..

28.10.2014 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Kniha by bola super, vadi mi len preklad Feldeka.. otras

28.10.2014