XenaTaurus XenaTaurus komentáře u knih

Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Radim Pařík

Tuto knížku jsem dostala jako dárek, a neměla jsem tudíž od ní žádná očekávání. Nakonec mne její obsah velmi mile překvapil, a zjistila jsem, že je pro mne přínosná. Určitě si z ní něco vezmu do života. Doporučuji přečíst.

15.12.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Napřed jsem viděla film, který mne velmi zaujal, a kniha posléze neméně. Krásný, citlivý, chvílemi emočně vypjatý příběh. Jsem zvědavá na dvě další pokračování.

22.04.2022 5 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Měla jsem po přečtení knihy, a vlastně i během jejího čtení smíšené pocity. Bylo mi velmi smutno spolu s autorem, když popisoval odloučení od rodiny, domova, a zároveň nešlo neobdivovat vnitřní sílu, nejen autora, ale všech lidí, kteří toto peklo přežili.
Je vlastně těžké doporučovat k přečtení knihu, ze které budete mít svíravý pocit u srdce, ale je nutné to vše znát jako odkaz těch, co měli méně štěstí, a alespoň v duchu a ve své mysli uctít jejich památku.

06.05.2021 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Super povídky, nápadité a napínavé, za mne nejlepší povídka Prám.

19.04.2021 4 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

U této knihy se určitě nikdo nudit nebude. Napínavé, šokující, čtivé, doporučuji k přečtení.

19.04.2021 5 z 5

Zatracení Zatracení Chuck Palahniuk

Divné počtení... chvíle zaujetí vystřídal pocit s myšlenkou, že i toto je na Palahniuka hodně ujeté, a že už plácá na papír něco šokujícího a praštěného jenom proto, aby napsal další knihu /asi neměl na složenky/. Palahniukova úroveň klesá, tak uvidíme v budoucnu.

20.03.2021 2 z 5

Meky Meky Jozef Kollár

Příjemné a zajímavé počtení formou rozhovoru. Dozvěděla jsem se o Mekym a jeho tvorbě plno nových a zajímavých detailů.

23.09.2020 5 z 5

Sladká vůně bolehlavu Sladká vůně bolehlavu Tiffany Baker

Krásný nevšední čtivý příběh. Litovala jsem, že není delší.

20.09.2020 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Mysteriozní román na pomezí reality a fikce, s velmi nečekaným zajímavým závěrem.
Stylem pojetí mi to připomíná romány S. Kinga.
Ten, kdo se v ději ztrácel, četl jen nepozorně.
Za mne poutavé čtení, které mohu jen doporučit.

06.09.2020 4 z 5

Uvolněte se, podruhé... Uvolněte se, podruhé... Jan Kraus

Nenáročné čtení. Některé rozhovory jsou zajímavé, některé nic nevypovídají...holt někdy ani Kraus z hosta nevyloudí kloudnou odpověď :)

05.11.2019 3 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Do čtení jsem se musela doslova nutit, nuda, nuda..../nenechávám knížky nedočtené/.

05.11.2019 1 z 5

Jan Saudek na útěku Jan Saudek na útěku Jan Saudek

Knížka rozhovorů je velmi dobře zpracovaná. Čtete a čtete, jste napjatí, co se dále dozvíte, téměř jak detektivka, a už už čekáte, že se dozvíte jaký pan Jan opravdu je.
Nedozvíte, protože pan Jan chce své okolí většinou šokovat a všechny své zážitky si náležitě přikoření.
Je to z mého pohledu renesanční člověk, který žije naplno. Kéž by takových lidí, žíjících naplno, bylo více než těch čistě pragmatických suchopárných.

30.09.2019 4 z 5

Zazi v metru Zazi v metru Raymond Queneau

Humoristický román se specifickým francouzským vtipem.
Pohodové, vtipné a trochu pábitelské počtení.
Po přečtení jsem shlédla i film ze šedesátých let, ve kterém strýčka Gabriela bravurně ztvárnil Philippe Noirete s noblesou sobě vlastní.
Samozřejmě opět kniha lepší než film, ostatně jako vždy... /úsměv/

16.03.2019 4 z 5

Intimní doteky Prahy Intimní doteky Prahy Robert Kessner

Půvabná knížka sestavená z obrázků Prahy zachycující jedinečnou atmosféru starobylých pražských zákoutí.
Obrázky jsou doprovázené zajímavými postřehy a vzpomínkami různých osobností kultury na tato místa, která byla mnohdy místy jejich dětství.

03.02.2019 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Hororové povídky určené pro mládež určitě svým pojetím a nápadem zaujmou i dospělé. Nicméně čtení je to spíše oddychové, navzdory některým koncům povídek.

16.10.2018 4 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

První dvě třetiny knihy jsou dějově identické jako film, závěr knihy je v některých detailech odlišný. Nicméně kniha je velmi čtivá, svižný děj. Pouze bych vytkla popis samotného vetřelce, který byl celkem strohý, a kdybych neznala jeho podobu z filmů, tak podle toho popisu bych si ho moc představit nedokázala. Zřejmě si autor řekl, že je zbytečné věnovat popisu více prostoru, když je postava vetřelce tak notoricky známá. Knihu ale určitě doporučuji k přečtení. V ději knihy si ozřejmíte pár sekvencí z filmu, které nebyly dokončené nebo vysvětlené.

09.09.2018 5 z 5

Herecká tajemství Herecká tajemství David Laňka

Celkem příjemné počtení o hercích, kteří byli skromní, měli srdíčko a nebyli kariéristé. Přesto na ně nezapomeneme, protože to byli herci od Pána Boha a i v těch nejmenších rolích nezapomenutelní a opravdoví.

15.08.2018 4 z 5

Osudy nehasnoucích hvězd Osudy nehasnoucích hvězd Robert Rohál

Velmi sympatické a příjemné počtení o hereckých hvězdách 30. až 50. let 20. století, doplněné o spoustu kvalitních a neokoukaných fotografií. Určitě stojí za přečtení.

21.07.2018 4 z 5

Svižný a čtivý příběh doplňující třetí díl ságy.
Zajímavá byla postava Freda se schopností probouzet u druhých lidí znechucení a odpor, a tím se stával "neviditelným".

09.06.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Opět skvělé a poutavé čtení, více emotivní než předchozí díly.

02.04.2018 5 z 5