XenaTaurus

MekyMekyJozef Kollár

Příjemné a zajímavé počtení formou rozhovoru. Dozvěděla jsem se o Mekym a jeho tvorbě plno nových a zajímavých detailů.

23.09.2020

Sladká vůně bolehlavuSladká vůně bolehlavuTiffany Baker

Krásný nevšední čtivý příběh. Litovala jsem, že není delší.

20.09.2020

HradHradJennifer Egan

Mysteriozní román na pomezí reality a fikce, s velmi nečekaným zajímavým závěrem.
Stylem pojetí mi to připomíná romány S. Kinga.
Ten, kdo se v ději ztrácel, četl jen nepozorně.
Za mne poutavé čtení, které mohu jen doporučit.

06.09.2020

Uvolněte se, podruhé...Uvolněte se, podruhé...Jan Kraus

Nenáročné čtení. Některé rozhovory jsou zajímavé, některé nic nevypovídají...holt někdy ani Kraus z hosta nevyloudí kloudnou odpověď :)

05.11.2019

Doplavat domůDoplavat domůDeborah Levy

Do čtení jsem se musela doslova nutit, nuda, nuda..../nenechávám knížky nedočtené/.

05.11.2019

Jan Saudek na útěkuJan Saudek na útěkuJan Saudek

Knížka rozhovorů je velmi dobře zpracovaná. Čtete a čtete, jste napjatí, co se dále dozvíte, téměř jak detektivka, a už už čekáte, že se dozvíte jaký pan Jan opravdu je.
Nedozvíte, protože pan Jan chce své okolí většinou šokovat a všechny své zážitky si náležitě přikoření.
Je to z mého pohledu renesanční člověk, který žije naplno. Kéž by takových lidí, žíjících naplno, bylo více než těch čistě pragmatických suchopárných.

30.09.2019

Zazi v metruZazi v metruRaymond Queneau

Humoristický román se specifickým francouzským vtipem.
Pohodové, vtipné a trochu pábitelské počtení.
Po přečtení jsem shlédla i film ze šedesátých let, ve kterém strýčka Gabriela bravurně ztvárnil Philippe Noirete s noblesou sobě vlastní.
Samozřejmě opět kniha lepší než film, ostatně jako vždy... /úsměv/

16.03.2019

Intimní doteky PrahyIntimní doteky PrahyRobert Kessner

Půvabná knížka sestavená z obrázků Prahy zachycující jedinečnou atmosféru starobylých pražských zákoutí.
Obrázky jsou doprovázené zajímavými postřehy a vzpomínkami různých osobností kultury na tato místa, která byla mnohdy místy jejich dětství.

03.02.2019

Příšerné příběhy vánočníPříšerné příběhy vánočníChris Priestley

Hororové povídky určené pro mládež určitě svým pojetím a nápadem zaujmou i dospělé. Nicméně čtení je to spíše oddychové, navzdory některým koncům povídek.

16.10.2018

Vetřelec - CovenantVetřelec - CovenantAlan Dean Foster

První dvě třetiny knihy jsou dějově identické jako film, závěr knihy je v některých detailech odlišný. Nicméně kniha je velmi čtivá, svižný děj. Pouze bych vytkla popis samotného vetřelce, který byl celkem strohý, a kdybych neznala jeho podobu z filmů, tak podle toho popisu bych si ho moc představit nedokázala. Zřejmě si autor řekl, že je zbytečné věnovat popisu více prostoru, když je postava vetřelce tak notoricky známá. Knihu ale určitě doporučuji k přečtení. V ději knihy si ozřejmíte pár sekvencí z filmu, které nebyly dokončené nebo vysvětlené.

09.09.2018

Herecká tajemstvíHerecká tajemstvíDavid Laňka

Celkem příjemné počtení o hercích, kteří byli skromní, měli srdíčko a nebyli kariéristé. Přesto na ně nezapomeneme, protože to byli herci od Pána Boha a i v těch nejmenších rolích nezapomenutelní a opravdoví.

15.08.2018

Osudy nehasnoucích hvězdOsudy nehasnoucích hvězdRobert Rohál

Velmi sympatické a příjemné počtení o hereckých hvězdách 30. až 50. let 20. století, doplněné o spoustu kvalitních a neokoukaných fotografií. Určitě stojí za přečtení.

21.07.2018

Krátký druhý život Bree TannerovéKrátký druhý život Bree TannerovéStephenie Meyer

Svižný a čtivý příběh doplňující třetí díl ságy.
Zajímavá byla postava Freda se schopností probouzet u druhých lidí znechucení a odpor, a tím se stával "neviditelným".

09.06.2018

ZatměníZatměníStephenie Meyer

Opět skvělé a poutavé čtení, více emotivní než předchozí díly.

02.04.2018

Bordeaux - Vášeň až do dnaBordeaux - Vášeň až do dnaPaul Torday

Podle mne je to kniha tak nějak o ničem, tak trochu ztráta času ji číst. Nic zajímavého se nedozvíte, nic vám nedá, není nad čím přemýšlet.
Dočetla jsem ji až do konce, ale měla jsem odložit dříve, ačkoliv to vůbec nedělám.

04.02.2018

Doktor MeluzinDoktor MeluzinBohumil Říha

Příběh "obyčejného" lidského života, smíření s během času a přírodou. Zjištění, že zcela všední věci nás dělají šťastnými. Napsáno krásnou a bohatou češtinou, která je už dnes málo častá.

21.01.2018

Nový měsícNový měsícStephenie Meyer

Druhý díl ságy se mi také moc líbil, a opět jsem kvitovala různé detailní informace, na které nebylo ve filmu tolik prostoru.
Moc se mi líbilo detailní popsání emocí ,které prožívali Edward i Bella, a postava veselého Jacoba je pro příběh přínosná. Prostě sympaťák :)

19.05.2017

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

S knižní podobou jsem byla spokojená zrovna tak jako s filmem, ale navíc se v knize dozvíte důležité detaily, na které ve filmu už nebyl prostor.

23.04.2017

Hadí tanecHadí tanecLarry Brooks

Skvělý, napínavý erotický thriller, s velmi překvapivým závěrem.

12.11.2016

Most Svatého Ludvíka králeMost Svatého Ludvíka králeThornton Wilder

Ačkoliv se jedná o velmi útlou knížku, tak emocí je v ní napěchováno hodně a určitě stojí za přečtení. Čtivě napsané, ve srovnání s filmovou verzí je kniha, jak už to bývá, o chlup lepší.

02.10.2016

Prsatý muž a zloděj příběhůPrsatý muž a zloděj příběhůJosef Formánek

Velmi zvláštní kniha...ale v dobrém slova smyslu. I když mně první třetina přišla slabá a nicneříkající, tak druhá to bohatě vynahradila a zbývající třetí byla plná různých emocí. Ještě jsem snad u žádné knihy neprožila střídání tolika emocí. Čekala jsem cestopis, který bude plný zvláštních, kuriózních a napínavých zážitků, ale tato kniha je více než jen cestopis. Vřele doporučuji.
Mimochodem vydání časopisu Koktejl mám i s CD Oči duchů doma, ale nikdy jsem si CD z pověrčivosti neposlechla, protože po jeho poslechu už bude vše navždy jinak...kdo ví? :)

19.09.2016

Stanice hrůzyStanice hrůzySteve Perry

Kniha splnila moje očekávání, kvalitně navázala na filmové scénáře,zajímavé nápady /výcvik vetřelců/, dostatek výsuvných drštiček :)

07.08.2016

Gorilí tátaGorilí tátaMarkéta Pilátová

Opět krásné příběhy ze života goril v pražské ZOO, nejen o Moje, ale i o ostatních z tlupy. Doporučuji si přečíst, jen opět škoda, že kniha není více rozsáhlá. Toto vydání je určené pro děti svým rozsahem a velikostí písma, ale rozhodně ne obsahově nebo stylem vyprávění, tam si své najde i dospělák a nebude litovat.

09.07.2016

Moja - příběh gorilí slečnyMoja - příběh gorilí slečnyMarek Ždánský

Půvabné a zajímavé čtení o prvním roce života gorilky Moji. Jen škoda, že byl námět zpracovaný "jen" jako knížka pro děti, tedy velmi krátké a pouze pár příběhů. Uvítala bych knižní zpracování s více příhodami a detaily za života goril v pražské ZOO.
Knížečku určitě doporučuji, je to moc příjemné čtení a jednu hvězdičku jsem ubrala pouze z toho důvodu, že je kniha rozsahem velmi malá.

30.06.2016

Doktor SpánekDoktor SpánekStephen King

Skvěle napsané, příběh má spád, a smyšlená existence Pravého rodu byl autorův dokonalý tah. Charakteristiky postav Pravého rodu mne hodně bavily a jsem ráda, že jim dal autor poměrně velký prostor.
Vše bylo tak skvěle vykreslené, že jsem měla pocit promítaného filmu před svýma očima.

26.06.2016

Valentina a jáValentina a jáRose Tremain

Dojemný, citlivý a čtivý příběh.

13.04.2016

NenávistNenávistDavid Lindsey

Nevšední krimi/psychologický příběh plný zvratů, kdy do poslední stránky s jistotou nevíte, jak to dopadne. Knihu doporučuji, nudit se při ní určitě nebudete.

28.02.2016

ArcanumArcanumThomas Wheeler

Opravdu strhující děj, knížka se rychle četla, těšila jsem se na další stránky. V závěrečné čtvrtině knihy byly občas některé scény už trochu moc(občas přitažené za vlasy nebo lehce nelogické), ale i tak to na zaujetí příběhem nic neubralo.Doyle je gentleman každým coulem, Houdini dal příběhu vtip a hbitost eskamotéra, Lovecraft je tajemnou osobností s příznačným nádechem geniálního šílence. Po celou dobu, co jsem knihu četla, jsem litovala, že nebyl příběh zfilmován...stálo by za to. Třeba se takového materiálu někdo v budoucnu ujme.
Kdo má rád příběhy o věcech mezi nebem a zemí, tak se mu bude kniha určitě líbit.

27.02.2016

RevivalRevivalStephen King

Dobře napsané, velmi čtivé, zvlášť byla výborná popsaná 60. a 70. léta. Leč napínavých až posledních padesát stránek s trochu předvídatelným závěrem. Kniha ale určitě stojí za přečtení.

11.10.2015

OtrokOtrokSylva Lauerová

Vzkaz pro budoucí čtenáře: prosím vás, takto D/s vztah nefunguje, takový model chování si jen autorka vymyslela, neznajíc vůbec blíže svět BDSM, protože jí zřejmě bylo zatěžko si o tom něco více přečíst na netu na takto zaměřených webovkách. Dominant je vždy za svého submisiva zodpovědný ve smyslu, že nedopustí, aby se při praktikách BDSM něco přihodilo. Nebo měl být román varováním před vychytralými ženami, které si otroka najmou z důvodu své vlastní lenosti,a roli dominantní ženy uboze sehrají,leč s fatálním koncem pro submisivního muže? Je otázkou, zda by muž takovou ženu bral jako svoji Paní a dominu, zřejmě těžko. Každý ať si tedy udělá závěr sám.

29.08.2015