xena2711 xena2711 komentáře u knih

Poslední dům v ulici Poslední dům v ulici Diane Chamberlain

Pěkný román od mé oblíbené autorky. Spousta tajemství, dvě časové linie a konec jsem tak nějak tušila.

15.04.2024 4 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Po všech přečtených zatím asi nejslabší kousek, ale i tak stojí za to.

11.04.2024 3 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Ptačí žena je již sedmou knihou, kterou jsem od autorky přečetla a opět mě nezklamala. Je to příběh plný zbytečných tajemství a rodinných zvratů.

07.04.2024 5 z 5

Javorové listí Javorové listí Evita Roháčková

Tak thriller určitě ne. Krátký příběh o citové posedlosti.

31.03.2024 3 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Oddychový román na dovolenou.

30.03.2024 3 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Detektivka se spoustou postav a rodinných propletenců. Autorčin styl psaní mám moc ráda. Knihy mají spád a čtou se skvěle.

25.03.2024 4 z 5

Gaslighter Gaslighter Markéta Harasimová

Tak toto byla opravdová hrůza. Vůbec si nedovedu představit takového partnera. Těžký a drsný příběh. Stále jsem čekala, že to dopadne jinak...

25.03.2024 5 z 5

Pavučina lstí Pavučina lstí Julie Clark

Kniha plná lží a lstí. Na konci dostane každý to, co si zaslouží.

25.03.2024 4 z 5

Jako o život Jako o život Lisa Jackson

Čekala jsem thriller a nakonec se z toho vyklubala trochu zdlouhavější červená knihovna:-)

29.02.2024 3 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Tak koukám, že půjdu proti davu. Překlad je šílený a dějově slabší a předvídatelné.

23.02.2024 3 z 5

Manžel a... dítě z minulosti Manžel a... dítě z minulosti Alena Jakoubková

Předvídatelná pohádka na jeden večer.

23.02.2024 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tak přečteno na dva zátahy a musím říct, že opět super příběh. Knížka se čte bezvadně a nedá se odložit. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo za vším stojí. Super.

17.02.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Lenku Chalupovou ukládám do oblíbených autorů. Její knihy stojí určitě za přečtení. Skvělý styl, pěkně vykreslené postavy a závěr je vždy velké překvapení. Doporučuji.

16.02.2024 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Neskutečně těžké období po druhé světové válce. Konkrétně rok 1948 na Přerovsku. Další kniha, která stojí za přečtení. Těším se na třetí díl...

10.02.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Opravdu hodně kyselé třešně. Těžká doba, silný příběh. A jdu na druhý díl..

09.02.2024 5 z 5

Volným pádem Volným pádem Markéta Harasimová

Životní příběh, který nechce nikdo zažít, ale musí vzít každého za srdce... Začíná to jako pohádka a během chvilky jste na dně. Čtivé jako všechny autorčiny knihy. Přečteno za jedno odpoledne, kniha se nedala odložit.

03.02.2024 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Silné a smutné téma. Hodně moc postav, hodně osudů a ten konec mě tedy dostal.

02.02.2024 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Mrazivý příběh, silně zamotaný a konec překvapující.

31.01.2024 4 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

To byla taková krása. Nádherný příběh ve dvou časových liniích. Druhá světová válka cca 1940 a dál a současnost. Jak dopadne současná linie jsme asi všichni tušili, ale ta válečná měla skvěle vymyšlenou zápletku i dohru. Prostě doporučuji..

28.01.2024 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Humor Marka Ebena mám moc ráda. Je vtipný, milý, kultivovaný. Fejetony se četly samy. Ani jednu stránku jsem nevytrhla:-) Příště klidně jednou tolik.. Doporučuji. Je to pohlazení po duši.

12.01.2024 5 z 5