willis willis komentáře u knih

Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina Nikolaj Viktorovič Starikov

Kniha plná konstruktů a dezinformací jako ve všem co Buzek vydává

20.04.2023 odpad!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Průměrný spisovatel přečetl desítky konspiračních teorií a splácal z nich dort.

16.12.2021

Paul z Duny Paul z Duny Kevin J. Anderson

Anderson s Herbertem ml. píší svá díla jako fan fiction, stylisticky jednoduché, bez snahy o nějaký filozofický nebo jiný přesah. Postavy jsou ve srovnání s původními díly " out of character"

30.08.2021 odpad!

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Není to šokující, nové, šílené ale prostě jen nezajímavé.

13.03.2021 odpad!

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

kniha, která se zvrhne v citové vydíraní

21.09.2020 1 z 5

Fahrenheitova dvojčata Fahrenheitova dvojčata Michel Faber

Můj první Faber. Tedy tohle jsou spíš polotovary než povídky. Jsou tam i zajímavé nápady, ale spíš náčrty, jakoby autor chtěl aby si čtenář dokončení dopsal sám. Takhle jste si to až příliš ulehčil pane Fabere.

29.08.2020 2 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

První díl nějaké nové série by měl být nejzajímavější, čtenář se seznamuje se světem a tak by se neměl, alespoň ze začátku, nudit. To bohužel neplatí v tomto případě. A pokud bude mít takováto krmná literatura, na úrovni fanfiction,devadesát procent, pak je něco zatraceně špatně.

30.07.2020 1 z 5

Poslední povel Poslední povel Timothy Zahn

Celá trilogie celkem dobrá, tedy v rámci světa SW, dobrodružství, létání sem tam, zrady, špionáže atd. Odkazuje a prakticky navazuje na původní filmovou trilogii. Zahn přišel s novými postavami, které se potom rozvíjeli i v dalších knihách. Ale co tady udělal s Thrawnem? Snaží se ho ukázat geniálního stratéga a myslitele, ale z těch asi deseti misí v trilogii mu vyjde jenom jedna, jinak ji vždycky někdo překazí, je tady za strašného joudu. Konec vypadá tak, že mu docházel papír do psacího stroje a musel to ukončit v zrychleném módu. To nemá logiku. Stejně je to asi jedno, když události z těchto knih spláchli epizodou 7 do záchodu.

01.06.2020 2 z 5

Julius Caesar 1 - Řím město na prodej Julius Caesar 1 - Řím město na prodej Roger Caratini

Nevím, ale vyprávění mně přišlo často neobratné. K vysvětlování reálií autor používá dialog, který vyznívá až absurdně. Když je například Caesar zvolen do senátu a poprvé do něj vstoupí, tak se vyptává na vše jako kdyby o senátu slyšel snad poprvé. Beru, že autor chtěl laikům vysvětlit funkci a způsob práce v senátu...Ale takhle?Podobných rozhovorů je tam víc. A pokud použije v přímé řeči výrazy jako "femme fatale" nebo "je to Utopie", tak i ten laik musí při čtení zaskřípat zuby. Pak chybí snad už jen pověstné náramkové hodinky.

09.05.2020 2 z 5

Navigátoři Duny Navigátoři Duny Kevin J. Anderson

Tihle dva paraziti neví kdy přestat.

04.12.2019 odpad!

Muži, kteří zašli příliš daleko Muži, kteří zašli příliš daleko * antologie

Edice Pandaemonium je dělaná pro ty, kteří se zajímají o žánr hororu. Náhodného čtenáře nemusí uspokojit, protože povídky jsou staré 100 a více let a tak se k nim musí také přistupovat. To neplatí jen pro tuto knihu ale pro celou edici. Je to spíš historická exkurze v čase a Ondřej Müller má u mne za svoji práci velké Plus. Celkové hodnocení knížky je pak vyšší než by byl průměr ze součtu jednotlivých povídek, protože se dozvíme i něco navíc jak o autorech, povídkách i době jejich vzniku.

06.06.2019 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

takže první čtyři díly píše 10 let, za dalších 12, než to dopíše, budu prdět do hlíny já nebo on.

11.04.2019

Atreidové Atreidové Kevin J. Anderson

Duch původní Duny je po nástupu komerčního pisálka Andersona nenávratně pryč. Tímto začalo nekonečné mnohodílné parazitování na odkazu Herberta staršího, kdy peníze zvítězily nad jakoukoliv soudností.

17.03.2019 odpad!

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Gaiman jak jej známe ze Simpsonů. Chtěl být zase v bestsellerech za každou cenu.

08.03.2019 1 z 5

Šest dnů na Luně 1 Šest dnů na Luně 1 Ivo Štuka

Kniha má hodnotu díky mnoha ilustracím T.Rotrekla a vůbec grafickému zpracování. Pro milovníky retro-future povinnost. Jinak text je rudá propaganda z doby Chruščova.

03.03.2019 3 z 5

Říše stínů Říše stínů Andy Diggle

Na tenhle event mnoho lidí nadává, mně to přišlo v pohodě, ale celkově mám DD rád.

27.09.2018 4 z 5

Captain America: Vyvolení Captain America: Vyvolení David Morrell

patos a patriotismus v té nejsyrovější, americké podobě.

27.09.2018 2 z 5

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Povrchní zpracování, prakticky nic zajímavého nebo nového se čtenář nedoví.

08.04.2018 odpad!

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Hlášky na úrovni základní školy,bída.

20.01.2018 2 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Ondřej Neff

Fail od spisovatele, který na stará kolena ztratil soudnost

26.01.2017 odpad!