wildXchos wildXchos komentáře u knih

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Tahle kniha dokáže Čechům ukázat kulturní rozdíly mezi naší zemí a Japonskem. Všechno je detailně popsané z pohledu ženy, která v Japonsku žije.

16.07.2019 5 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Kniha mě hodně zaujala tématem. Ze začátku bylo těžké pochopit, co se tam vlastně děje, ale druhá polovina knihy byla skvělá.

07.07.2019 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha byla úžasná, jenom by to chtělo trochu víc napětí.

07.07.2019 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Celý příběh je hodně smutný a dojemný a ukazuje, co všechno dokáže láska překonat.

11.06.2019 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Ve třetím díle už mi začínalo připadat, že se některé věci v knize opakují a postavy byly až moc nezničitelné. Každý dokázal bojovat, i když měl těžká zranění, i přesto, že to byly děti.

09.06.2019 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Tenhle díl je o hodně lepší než ten první. Sice se dej vlastně moc neposunul, ale v příběhu nechyběly zvraty a napětí. Už to není jen o zamilovaní Cassie a Evana, ale jde o něco víc.

03.06.2019 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Nejvíc se mi z celé knihy líbil začátek. Potom, co Cassie potká Evana, mi připadá, že ta jejich zamilovanost dost potlačuje děj. Jinak je ale příběh hodně napínavý a líbí se mi, že je vyprávěný z pohledů různých postav.

28.05.2019 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Čekal jsem něco trošku víc sci-fi, ale ono by se to k té knize ani nehodilo. Kniha ukazuje, že když lidi ví, že mají jen málo času, prožijí toho třeba víc než za celý život.

20.05.2019 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Tenhle díl byl moc pěkný, ale už to prostě nebylo jako ten první. Nebylo tam tolik akce. Autor ale píše skvěle a kniha je i výborně přeložená.

09.05.2019 4 z 5

Kdes byla včera v noci Kdes byla včera v noci Lynn Crosbie

Nechci říct, že by kniha byla špatná, ale vůbec se mi nelíbil styl psaní, takže jsem ji prostě nedokázal dočíst.

29.04.2019 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Rozpojovaní je něco opravdu zvráceného, ale i tak mají postavy v knize šanci na život. Kniha je psaná z pohledu různých postav. Snad vyjde v Čechách i další díl.

23.04.2019 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Hodně se mi líbí téma knihy a ze začátku mě to opravdu bavilo, ale pak mi začalo připadat, že se autorka hodně opakuje.

14.04.2019 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Připojení detektivky a fantasy je skvělý nápad a k tomu jsou postavy opravdu skvělé. A taky se mi líbí, že je Jackaby jediný, kdo může vidět zvláštní věci. Čekal jsem, že se to najednou naučí i Abigail.

11.04.2019 5 z 5

Sice byla kniha hodně zajímavá, ale až tak posledních 100 stránek. Začátek trval hrozně dlouho a potom se vlastně dál nedělo skoro nic. U konce se ale kniha rozjela a byla opravdu napínavá. Určitě si přečtu další díly.

31.03.2019 3 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Tohle je druhá kniha od Murakamiho, kterou jsem přečetl a začínám opravdu propadat jeho stylu psaní. Téma knihy je opravdu zajímavé, když se nad tím čtenář zamyslí.

18.03.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Kniha je hodně zvláštní a je v ní hodně náznaků. Člověk se musí na čtení hodně soustředit, aby pochopil, co se vlastně snaží autor říct.

18.03.2019 5 z 5

Muž, který miloval Yngveho Muž, který miloval Yngveho Tore Renberg

Tahle kniha hodně překonala moje očekávání. Vybral jsem si ji jen kvůli LGBT tématice, ale nakonec mě ještě víc pohltil svět norských metalistů. Příběh mě ani na chvíli nepřestal bavit a konec byl úžasný. Musel jsem se podívat i na film ale kniha je o dost lepší.

13.03.2019 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Příběh se odehrává v Osmanské říši, o které se zrovna moc nepíše. Lada je hodně zajímavá, ale mnohem víc mě zaujal Radu a jeho láska k Mehmedovi. Autorka má skvělý styl psaní, příběh ubíhá rychle.

11.03.2019 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Mnohem lepší než první díl. Postavy už nebyly tak naivní. Připadá mi ale, že se toho v knize až tak moc nestalo, většina příběhu se odehrála až na konci.

23.02.2019 4 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Tak tohle byl určitě nejlepší díl. Příběh Daniela a Luce byl sice krásný, ale Cam byl stejně moje nejoblíbenější postava a konečně jsem se mohl dozvědět víc o jeho lásce. Taky se mi líbilo, že v knize byla důležitá hudba.

14.02.2019 5 z 5