wesulle wesulle komentáře u knih

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Asi jsem od knihy očekávala víc. Tak nějak jsem tušila, kde bude "zakopaný pes". Jinak docela obstojná knížka.

10.03.2016 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

O trošku slabší než díl první, ale i tak jsem ho přečetla s chutí a neskutečně se těším na třetí díl! :)

24.10.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Já jsem knihu přečetla jedním dechem a nemohla se od toho odtrhnout. Ve skrytu duše jsem už od půlky věděla, kdo je vrah, ale stejně mě děj dokázal překvapit. Určitě stojí za přečtení a já se teším na další díl!

11.10.2015 5 z 5

Miluju staříka a miluju tuhle knížku. Děj je zábavný, neotřelý a moc se mi líbí, jak to má Alan všechno na háku :-)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem od Nesba četla. Rozhodně mě nepřesvědčila a dle mého názoru je hodně slabá. Nevzdám to a přečtu si další knihu - snad bude lepší.

11.10.2015 2 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Člověk se nesmí moc upnout na děj - ten tam totiž skoro žádný není. Čtenář by se měl spíš vžít do Anne a představit si, jaké to asi bylo nebo co ta rodina musela všechno zažít. Letos v létě jsem navštívili Památník koncentračního tábora Bergen-Belsen. Po tomto zážitku dostala kniha zcela jiný rozměr!

Hořící most Hořící most John Flanagan

Napínavé a skvělé. Celá série stojí za přečtení nebo alespoň za povšimnutí!

Ledová země Ledová země John Flanagan

Děj byl napínavý a hodně překvapivý. Další skvělý díl této série.

11.10.2015 5 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Na styl Bonfiglioliho psaní asi nejsem dostatečně vyspělý čtenář. První půlkou knihy jsem se musela doslova prokousat a druhá půlka už byla lepší a čtivější.

11.10.2015 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Opět jsem se nechala zatáhnout do kouzelnického světa Harryho Potter a vůbec toho nelituji. Pouze ten epilog si autorka mohla odpustit...

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

První 1/3 knihy byla slabší. Pak se děj pomalu rojížděl, až nabral slušné obrátky. Už mám koupený druhý díl a chystám se na něj. Spíš, než by se mi to líbilo, mě zajímá, jak to dopadne.

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Další výborný díl. Sice mi chvilku trvalo začíst se, ale nakonec jsem knihu zhltla jedním dechem!

Alexandr II. Alexandr II. Edvard Stanislavovič Radzinskij

Místy nudná a místy napínavá. Hodně mě nebavilo slovo "prabába", ve kterém se autor v první části knihy vyžíval. Hodně vypovídá o ruském stylu myšlení.

11.10.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedná z mých nejoblíbenějších knih! I když je děj sem a tam odhadnutelný, moc se mi líbil styl psaní a skladba celé knihy. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, takže mohu vřele doporučit.

11.10.2015 5 z 5

Doteď lituju, že jsem první viděla film. Děj se filmu vůbec nepodobá a je škoda si jím kazit fantazii. Svaté pravidlo "Nejdřív kniha a pak film" zde platí dvojnásob!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Rozhodně knížka, kterou by si každý měl přečíst. Má v sobě hodně myšlenek, o kterých člověk musí přemýšlet.

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Přečteno jedním dechem. Přesně můj šálek kávy. Moc se mi líbilo prostředí knihy a už se těším, až se začtu do dalšího dílu! :)

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Četla jsem v AJ a můj šálek kávy to bohužel není. Dočteno s donucením.

11.10.2015 2 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Četlo se to skoro samo. Jediné, co mi vadilo, byl překlad a výrazy typu: "milá dámo". Jinak moc fajn oddychovka, při které se člověk i něco dozví.

23.01.2015 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Přečteno jedním dechem. Skvělá oddechovka, která není jen o nudném popisu :)

19.10.2014 5 z 5