werick

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Knížka se mi celkem líbila, zajímavě propletené osudy lidí v každé kapitole. Jen kdybych ji četla více jak dva dny, tak bych nejspíš nevěděla kdo je kdo. Smutný konec jsem nečekala.

24.06.2021

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Pro mě celkem drsný a šokující příběh, v průběhu čtení mi občas nedocházelo, že se je jedná o dítě 12 - 13let, nedovedu si představit, že bych v tom věku nechala své dítě toulat se po nocích. Je hrozné kam až ta závislost lidi dovede. V tomhle věku mají být děti ještě děti, a ne se prodávat prostitucí. Je to velmi smutný příběh, nečetlo se mi to dobře. Každopádně mi to otevřelo oči a trochu posunulo mé vnímání ohledně závislých na drogách.

04.10.2021

Školák Kája Mařík 1. dílŠkolák Kája Mařík 1. dílF. Háj (pseudonym)

Tuhle knížku prostě miluju jako malá jsem postupně dostávala každý díl jako dárek, a vždy se velmi těšila na další narozeniny a Vánoce .. určitě to byla moje nej knížka mého dětství

Deník japonské manželkyDeník japonské manželkyVeronika Ageiwa

Kniha se mi moc líbila, i jsem se při čtení nasmála. Pěkně popsané odlišnosti našich kultur, jen ten konec už mi přišel trochu zrychlený

21.04.2021

Mamince se budeš líbitMamince se budeš líbitJaroslav Konvička

No..čekala jsem romantiku s dobrým koncem, ale konec mě velmi překvapil. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila. Fajn knížka na jedno odpoledne k vodě

30.08.2021

Řvi potichu, bráchoŘvi potichu, bráchoIvona Březinová

Je to moje první přečtená kniha na tohle téma, pěkně napsaná, poutavá .. děj od kterého se mi těžko odcházelo. Měl by si ji přečíst každý, aby pochopil lidí s touhle nemocí.

Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásceHájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásceKarla Kubíková

Lidské osudy jsou vždy pro mne velmi čtivé, ani tato kniha nezklamala. Smutný příběh s dobrým koncem, kniha psaná tak, že sem se dokázala vcítit do Lindina příběhu.

Modrý důmModrý důmTáňa Keleová-Vasilková

Moje první kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila. Pěkně se četla a je prostě ze života. Trochu mě zlobila negativní postava Lenky, do celkem pohodové rodiny moc nezapadala.

Hezký, ale narovnej se!Hezký, ale narovnej se!Johana Fundová

Dobrá oddechovka k vodě, líbilo by se mi, kdyby kniha měla pokračování.

21.06.2021

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Velmi smutný příběh

01.09.2021

Štěstí má barvu levanduleŠtěstí má barvu levandulePauline Mai

Kniha se mi moc líbila, příjemná oddychovka

01.11.2021

Cena mého životaCena mého životaTina Okpara

Čtivá, ale jak už to u podobných témat bývá, tak velice smutná kniha

Než vystydne kávaNež vystydne kávaTošikazu Kawaguči

zajímavé čtení, v prvním příběhu mne kniha moc neoslovila, přišlo mi to nezajímavé...trochu nudné a zdlouhavé, bojovala jsem s myšlenkou knihu odložit. U druhého příběhu mě to chytlo a kniha se mi celkem líbila.

Ženy z BohnicŽeny z BohnicEdna Nová

Musím přiznat, že jak jsem se na knihu těšila, tak jsem byla zklamaná. Nějak mi nevyhovoval způsob psaní ani vyjadřování autorky. Čekala jsem příběhy rozepsané trochu více do podrobna, takhle mi to přišlo trochu nudné, ale i tak jsem knihu dočetla.

22.04.2021

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Asi jsem vyjímka, ale tahle kniha mě vůbec neoslovila. Několikrát jsem ji odložila, bylo těžké ji dočíst.

07.05.2021

Jak voní tymiánJak voní tymiánMarcel Pagnol

Nejdříve mě kniha moc neoslovila, ale postupně jsem se začetla víc a víc a nechtěla přestat. Moc pěkně sepsané vzpomínky, čtivé a vyvolávající úsměv. Jen konec byl pro mě trochu uspěchaný, čekala jsem ještě nějaké příhody z Nového stavení.

26.05.2021

Dobře mi takDobře mi takRadka Třeštíková

Musím se přiznat, že kniha mne vůbec nebavila. Přečetla jsem ji jen v rámci čtenářské výzvy. Příběh není až tak špatný, ale forma vypravování a některé nezáživné pasáže se mne neoslovily.

25.08.2021

Dokud se budeš smátDokud se budeš smátH. M. Körnerová (pseudonym)

Pěkně napsaná, čtivá knížka. První díl se mi líbil trošku více :-)

02.09.2021

BáraBáraJosef Strauss

Strašně smutný a děsivý příběh, o to horší, že není smyšlený. Věděla jsem o čem kniha je, ale tohle jsem opravdu nečekala. Naprostá lhostejnost okolí něco řešit, je mi z toho smutno. Každý rodič a kantor by si ji měl přečíst.

08.10.2021

Terapie vínemTerapie vínemLucie Melicharová

Pěkně napsaná kniha z reálné života. Velice dobře se četla, postavy mi byly sympatické. Za mě si zaslouží 5 hvězdiček :-)

Hledá se vévodkyněHledá se vévodkyněAnnie Burrows

Po dlouhé době jsem četla vyloženě romantickou knihu a byl to fajn relax. Příběh se mi líbil, i když si jsou všechny tyhle knihy podobné.

Žila jsem již před staletímiŽila jsem již před staletímiBarbara Erskine

Téma reinkarnace se mi líbí, pěkné a pohodové čtení, na mě trošku roztahané ale i tak jsem byla zvědavá jak to dopadne

21.04.2021

Zápisník alkoholičkyZápisník alkoholičkyMichaela Duffková

Za mě určitě dobře napsaná knížka, obdivuji autorku za otevřenost a detailně popsání svého příběhu. Určitě to mnohým pomůže v boji se závislosti.

02.05.2021

Lada u leduLada u leduEma Labudová

První část knihy se mi líbila, jen jsem si musela zvyknout na vyprávění v druhé osobě, ale nevadilo mi. Poté co se Lada vdala, působilo na mě vyprávění dost překotné, už mi to nepřišlo zajímavé a občas jsem se vracela zpět, jestli jsem náhodou nepřeskočila stránku.

01.06.2021

Stanice odložených lásekStanice odložených lásekH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha, jednoduše vyprávěný příběh, který se mi líbil a díky němu jsem se vrátila ve vzpomínkách o 20 let zpět :-)

05.07.2021

...a muž ti vládnout bude...a muž ti vládnout budeMilena Tomešová

Moc smutný příběh, nečekala jsem takový konec. Moc nechápu maminku Gábiny, že jí nevěřila a nechala v tom samotnou

14.08.2021

Z pohledu jezevčíkaZ pohledu jezevčíkaFrauke Scheunemann

Pěkná oddechová knížka k vodě :-)

18.08.2021

Povídky o manželství a o sexuPovídky o manželství a o sexuMichal Viewegh

Začátek knihy mě celkem bavil, ale pak už mi to nepřišlo zajímavé. Dočetla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy.

27.10.2021

Hvězda nad arabským peklemHvězda nad arabským peklemMonika Wurm

Velice smutný a silný příběh, i když je kniha poskládaná z více příběhu, i tak je strašné s čím se ženy v těchto zemích musí stále potýkat, a jak brutálně se tamní muži chovají. Konec knihy mě i přes ztrátu vlastního dítěte dojal, po tom všem čím si Fabiene prošla, to dopadlo dobře.

Už nejsem vaše dceraUž nejsem vaše dceraKarin Jäckel

Velmi silný, smutný příběh. Jednání rodičů pro mne nechutný a nepochopitelný.