werewolf88 werewolf88 komentáře u knih

Tábor svatých Tábor svatých Jean Raspail

Zajímavá autorova vize.... Výborný je i překlad (který se četl s naprostou lehkostí) a odvážný komentář od Dr. Zuzany Adamson. Někdo se tu vyjádřil mimo jiné i o tom, že vlastně nějaké bílé (rozuměj Evropské) hodnoty" neexistují a jsou jen "lidské hodnoty". Bravo! To je myšlenka! Nejsou Italové, nejsou už Francouzi, už je jenom Člověk a to se počítá! .-)

11.02.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skoro dokonalá kniha... tedy až na epilog, kde jsem se dozvěděl, že jinak sympatická Kari je lesba a se Sam( její duhová manželka:-) ) plánují první dítě. Tyhle LGBT sračky mě moc neberou, ale zas chápu, že když to tam napíšete, tak máte v dnešní době, téhle baště liberalismu jasnou nominaci na Nobelovku. Každopádně ale super kniha s vynikajícím příběhem!!! Bravo!!! .-)

26.11.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knihu jsem si neskutečně užil a to i přesto , že už jsem několikrát před tím viděl stejně geniální film .-) Mazec!!!

04.11.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Neskutečné zklamání po skvělém debutu V lese visí anděl.
Dialogy v této knize připomínají rozhovory dvou a více patnáctiletých dyslektických dětí, co už minimálně dva roky čuchají P6407.

25.10.2019 odpad!

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak tohle je setsakra dobrá severská detektivka. Perfektní zápletka, které se nedá skoro nic vytknout. Promyšlené je to téměř dokonale. Samozřejmě když už znali pachatele a věděli koho hledaj, tak měli postavit dva týmy a jeden měl vyrazit směr skutečné bydliště a druhý na zjištěné souřadnice. Ale srát na to, to je detail .-) Nezapomenu, jak si pachatel pohrál s novináři - to jsem málem dostal infarkt .-) Plus absolutně skvělý, ironický konec Pastora s Lukasem - tady jsem se pro změnu válel smíchy po zemi :-)) Pecka!!!

19.10.2019 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Na tento příběh jsem narazil úplně náhodně, když rodiče odjeli na dovolenou a já se staral na 7 dní o jejich domácnost. To takhle ležim v manželské posteli rodičů, čtu si životopis Goebbelse a najednou si říkam: Copak asi máti zrovna čte? Mrknu na její noční stolek a tam asi 5 knih od Agathy Christie + nějaké severské detektivky. Vražda v Orient... to znám, Smrt na Nilu...to taky znám, ...znám,..Vánoce H.P. ...a hele , to neznám! .-) Četlo se to úplně samo a závěr mě mile překvapil. Super!

07.10.2019 5 z 5

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Absolutní nutnost pro každého fanouška Twin Peaks. Grafické zpracování knihy je dokonalost sama. Pochopíte až uvidíte... .-)

22.08.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

První část knihy byla slabota. Na druhou část měl být použit citát z Dantova pekla: " Zanech veškeré naděje, kdož vcházíš!" Páč dočíst tuhle absolutně nelogickou sračku, kde dvě třetiny tvoří feministický bláboly, bylo horší než devět kruhů pekla! Navíc mě neskutečně sral překlad Lindy B., když X x přeložila např: "Je mi to u zadku".
Z celé knihy se mi líbily dvě věty a tady jsou: "Do baru vejde kůň a barman řekne: Hej kámo, proč ten protáhlej ksicht?" :-)))))))))))))))))))) Za to jsou ty dvě hvězdy .-)

19.03.2019 2 z 5

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

Geniální!!!

07.03.2019 5 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Neskutečná kniha. Naprostá pecka!!! Co jsem se při čtení nasmál.... :-)))))) Hrdinům této knihy náleží můj nejhlubší obdiv, úcta a respekt. Doporučuji!

27.02.2019 5 z 5

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Kdo se opravdu zajímá o špionáž nebude zklamán. Výborná a velice čtivá kniha.

12.02.2019 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

King není žádný mýtus ale Mistr s velkým M !!! Jeho knihy (hlavně ze staré tvorby) jsou až na pár vyjímek geniální a tato není vyjímkou. Kingův originální vypravěčský styl a popis postav je dar od Boha. Také si myslím ale, že ho nemůže číst každý.
V tomto příběhu si okamžitě zamilujete Andyho s Charlie, a agenty a Dílnu budete nenávidět... výborný je i hlavní záporák v podobě jednookého indiána. Na závěr jsem čekal trošku víc brutality a ironie .-) Každopádně knihu rozhodně doporučuji!!!

07.02.2019 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Tak tohle dílo mi moc nesedlo. Ač samotný příběh se četl velice dobře, dialogy Jessie s iluzorní kámoškou mě doháněli k šílenství. Jak dvě potrhlý feministky.-) Možná kdybych byl holka...? Nu ale co? Sto lidí - sto chutí, někomu to sedne a někomu zas ne. Pro mě zatím po Dolores nejslabší Kingovka.

19.12.2018 3 z 5

Ilustrované dějiny letectví / 2 Ilustrované dějiny letectví / 2 Vicente Segrelles

Dárek od otce k 12. narozeninam, kdy jsem lepil modely letadel... V té době ještě nebyl internet a tak jsem měl z knihy hroznou radost .-) Moc hezká kniha plná krásných ilustrací a zbytečnými podrobnostmi nezatížený doprovodný text.

18.12.2018 5 z 5

Hilsneriáda a TGM: 1899-1939 Hilsneriáda a TGM: 1899-1939 Jan Rys (p)

… a protože jsme obě strany slyšeli, tak budeme věřit této verzi .-)

05.11.2018 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Tak v prvním díle mi Hodges a spol. nějak nesedl, ale budiž. V druhém díle už mě docela srali a jediný důvod proč jsem to dočetl byl Morris.... Tady, ve třetím a díkybohu posledním díle, mi trio Hodges, cáklá Holly a opičák z Harvardu(cituji Bradyho .-)) srali úplně neskutečně...Totiž nadpřirozeno přišlo, ano, ale ne ani tak v podobě Bradyho, ale v podobě dedukčních schopností naší známé trojky, páč co oni předváděli, to se může i takovej A.C.D. jít vysrat s celým Sherlockem… A když Holly radostně vykřikla: " To je zatrpaceně geniální!" ,tak to už jsem se musel ujistit, že čumim do knížky a ne do Zappitu a nesleduji oranžový ryby, neboť mi něco našeptávalo...netrap se... nečti to...ukonči to...no div jsem se nepodřezal :-) Opět jedinej tahoun byl Brady a jeho "loutky". Zlatý starý časy, kdy Mistr bral drogy .... .-)

05.07.2018 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Poprvé jsem viděl psa baskervillskýho jako film, někdy v druhé polovině 80. let u babi na černobílé televizi...civěl jsem na to jak v hypnoze a budil babi pokaždé, když jí padali oči abych se sám nebál .-) Tím příběhem o pekelném psisku jsem byl ale úplně uhranutý a o pár let později jsem si konečně přečetl i knihu, nikdy nezapomenu... Pes baskervillský je prostě KULT!!! Kdo nezná, jako by nežil...

30.06.2018 5 z 5

Lovec Lovec James Aldridge

Kniha o pravých chlapech - lovcích, co dokážou přežít v nádherné, ale drsné přírodě.

21.06.2018 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Absolutně souhlas s Jakubem... pro mě o něco horší než Pan Mercedes. Naše známá politicky korektní trojka mě málem unudila k smrti... Morris Bellamy mě zato neskutečně bavil a užíval jsem si s ním každou stránku... když se malá Tina ptala: "Co jste udělal mamince?" a Morris odpověděl: "Je v pohodě." ...tak to už mi tekly slzy :-)
Celkově ale hrozná slabota. Co k tomu dodat? Asi jak by řekl Morris...."Prostě sračky jsou hovno!" .-)

20.06.2018 3 z 5

Friedenstaube Friedenstaube Michael Winkler

Dost dobrý, bavilo mě to...souhlas s Vavrecem .-)!

19.06.2018 5 z 5