Wendysek Wendysek komentáře u knih

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Jsem zhruba v půlce, ale už musím podotknout, že je druhý díl zklamáním, ač jsem se na něj po přečtení prvního velmi těšila. Povětšinou je celkem nudný, ačkoliv nejsem schopna říci, čím přesně to je. Snad se to ještě zvrtne v druhé půlce. :)

19.05.2023 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Už dlouho mě kniha TAK nevtáhla. Úžasné. Skoro lituji, že jsem četbu tak dlouho odkládala.

29.11.2021 5 z 5

Svobodomyslná Svobodomyslná Kateřina Lieskovská

No téééda

08.04.2020 5 z 5

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Zajímavý námět.

19.01.2020 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak přesně takhle si představuji parádní dobrodrůžo. Láďa má můj nehynoucí obdiv!

11.01.2020 5 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Roaldův první román a první, který jsem od něj četla. Líbí se mi stejně, jako jeho povídky.

30.12.2019 5 z 5

Princezna a pytlák Princezna a pytlák Roald Dahl

Poučné a skvěle napsané!

26.12.2019 5 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

P-A-R-Á-D-A, škoda, že jsem většinu povídek už četla v 1. dílu sborníku Dahlových povídek. A zbylé budu přeskakovat ve 2. dílu. :)

18.12.2019 5 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Zkrátka není čunčík-munčík jako prase... Chtělo by to víc takových "Wodehousů" a jejich příběhů, hned by bylo na světě ještě o něco příjemněji. :-)

12.12.2019 5 z 5

Doktor kuje pikle Doktor kuje pikle Harald Tonollo

Místy mi kniha připomíná Addams Family, asi proto se mi poměrně líbila. Myslím, že děti z ní musí být vysloveně nadšené.

03.12.2019 4 z 5

Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 1 Od A do Z - Souhrnné vydání nejlepších povídek. Svazek 1 Roald Dahl

Výborný soubor. Povídky jsou čtivé a mnohdy mají nepředvídatelný či překvapivý závěr. Těším se na 2. díl.

28.11.2019 5 z 5

Bill dobyvatel Bill dobyvatel Pelham Grenville Wodehouse

Jako vždy paráda! :)

26.11.2019 5 z 5

Snídaně šampiónů Snídaně šampiónů Kurt Vonnegut Jr.

Obecně se mi romány K. Vonneguta čtou poněkud těžce. Zaujalo mě ovšem propojení s knihou o E. Rosewaterovi.

29.10.2019 3 z 5

Když smrtelníci spí Když smrtelníci spí Kurt Vonnegut Jr.

Stejně jako u předchozích dvou sbírek - super!

29.10.2019 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Zajímavý námět a něco, co by se podle mého názoru mohlo dost dobře uskutečnit...

06.07.2019 5 z 5

Vyletí ptáček Vyletí ptáček Kurt Vonnegut Jr.

Parádní povídky!

06.07.2019 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Na hluboké zamyšlení jako dělané. A velmi aktuální...

04.04.2019 5 z 5

New York - kapesní průvodce s mapou New York - kapesní průvodce s mapou kolektiv autorů

Praktický průvodce po New Yorku, škoda, že už není dostupný...

20.02.2019 5 z 5

Pánbůh vám požehnej, pane Rosewatere aneb perly sviním Pánbůh vám požehnej, pane Rosewatere aneb perly sviním Kurt Vonnegut Jr.

Jsem ráda, že jsem se donutila i přes počáteční nemožnost se začíst (zlom ca. na str. 50) v četbě pokračovat. Ačkoliv závěr mohl být silnější. Nemohu si pomoct, ale přijde mi, že autor na konci nevěděl, jak by to utnul. Každopádně se to vyvíjelo velmi slibně.

20.02.2019 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tenhle příběh nikdy nezklame...

05.02.2019 5 z 5