Welinie Welinie komentáře u knih

Mně se taky tenhle diář líbil.

11.11.2023 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Mně i dětem se líbila moc.

26.07.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Ani já již nejsem cílová skupina. Avšak čtení těchto románů mě mile vrací do oněch let. Příjemná oddechová kniha. S jakou koliv knihou od Colleen Hoover se nenudím.

02.06.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dlouho jsem u knihy tak neplakala jako tady. Styl, jakým paní Mornštajnová píše knihy je více než poutavý. Při čtení mi bylo opravdu úzko a smutno. Přesto hodnotím pěti hvězdičkami.

28.12.2022 5 z 5

Brok, Flek a strašidla Brok, Flek a strašidla Monika Zoubková

Velmi milé čtení. S holkama čtema před spaním, párkrát jsme se i zasmály. Velmi jsem si oblíbila pana hajného.

27.12.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

(SPOILER) Pro mě nejslabší. Hodně jsem se utápěla v dlouhých popisech. Málo akce. Ale i tak se mi kniha líbila. A chyběl mi Bergman.

01.08.2022 3 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Jé, to byla krása. Knihu jsem slyšela jako audioknihu. Bylo to tak dojemný. Několikrát jsem měla na krajíčku. Na film se určitě ráda podívám.

18.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Píše se rok 1894. V těžebních dolech dochází k obrovskému neštěstí, přichází zde o život stovky mužů. Rodiny zůstávají bez otců, bratrů, kamarádů... Takový osud potkal i Barboru a její příbuzné. Jak se s celou životní situací vypořádá? Ocitne se sama se svými dětmi, musí zaopatřit živobytí, aby je dokázala uživit.

Ještě se mi nestalo, abych byla uplakaná začátkem knihy. V tomto románu nejde jen o život jedné rodiny, zde se odehrává mnohem více, příběh zachází hlouběji a s příchodem války dokáže situace ještě zamíchat kartami.

15.03.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Nějak nedokážu autorce uvěřit v úvodu její nabádání, ze příběh se nestal. Ze je tohle všechno vymyšlený. Mám z románu zvláštní pocit a jako fikce se mi nezdá. O malinko horší je, že jsem si dosadila do hlavních postav své konkrétní lidi a o to hůře se mi celé dílo četlo. Přeci jen ubíram hvězdičku za některé utahané a nudné pasáže.

05.03.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

S Colleen je to sázka na jistotu. Čtení jejích knih ve mně vzbuzuje tolik emocí. Nejinak tomu bylo u Odvrácené tváře láska. I slza ukápla.

26.12.2020 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Na Vánoční koledu se těším celý rok. Škoda, že je tak krátká. Udělám si z toho tradici.

25.12.2020 5 z 5

Překrásné čtení o životě pošťáka Bilodoa. V příběhu se objevují japonská haiku, která milé oživí čtení, pěkně do sebe vše zapadá. Zde je vidno, jak láska dokáže být hnacím motorem. A kolik je člověk schopen pro ni obětovat.

20.12.2020 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Od ženy pro ženy o ženách a mužích. Ani mě nepřekvapila ženská naivita, se kterou se po celou dobu dvou příběhů můžeme setkat. Přitom má Jarmila pravdu! Nemusíš! A jak snadno se nechá ženská oblbnout, pokud jde o chlapa. Postav v knize tak akorát, proměnlivé prostředí, oddechové čtení. Řekněme, ze jsem od knihy nic nečekala a příjemně mne překvapila.

16.12.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se obětí tvoří jakési skulptury s významem, které se se svým týmem snaží vyřešit. Jako posilu k sobě přijmou na doporučení skvělou ajťačku Alici, která se s Robertem zná už dávných dob. Najdou k sobě i po tak dlouhé době cestu?
Od první stránky se kniha nese v duchu příjemného napětí. V detailech je příběh často nechutný a velmi realisticky popsaný.
Zde má knížka vysoké hodnocení a myslím si, že právoplatně. Další díl na sebe nenechá dlouho čekat.

02.12.2020 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

A já tady u této vyloženě nudila. A už jsem se těšila, až se vše rozuzlí a bude konec. Tohle nebude moje oblíbená od Agathy. Snad příště narazím na nějakou, ne tak nudnou. Celou polovinu knihy jsem se nutila, opravdu moc, abych četla dál a trochu se v příběhu posunula. Dvě hvězdy, bohužel.

20.11.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nemůžu se zbavit dojmu, že mi tahle detektivka připomíná Deset malých černoušků. Každopádně pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Konečně jsem nebyla tolik zklamaná.

15.11.2020 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět velmi povedená detektivka. U paní Klevisové jsem si na delší rozjezd pořád úplně nezvykla, a tak odebírám jednu hvězdičku. Jinak jsem s knihou spokojená i při větším množství postav bylo vše přehledné. Každopádně vám příběh dodává naděje, že víte, určitě znáte vraha, ale přitom je vše vlastně úplně jinak. Upřímně se těším na další díl.

07.11.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí setkání s knihou od Aleny Mornaštajnové. Velmi rychle jsem ji přečetla, bylo to milé i nemilé. Krásné i smutné. V třech příbězích se setkáváme pokaždé s jiným obdobím a zároveň nám vyprávění nastiňuje v jakých podmínkách lidé žili. Děj rychle ubíhá a s každým dalším řádkem chcete vědět, co bude dál. Určitě si
ráda přečtu další knihu od autorky.

30.10.2020 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Možný spoiler! Velmi se mi v knize líbila ilustrace propojení židovské hvězdy a hákového kříže. Dvě cesty dobra i zla, prolínající se v Osvětimi. Zhruba do strany sto mne nebavilo vyprávění, hodně se to táhlo. Později se však příběh rozjela
a postupně odkrýval hrůzy koncentračního tábora. Byla zde vyobrazena i lidskost kata v pekelném vězení. Láska dokázala zvítězit nad zlem.

25.10.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Knihu mi vybrala dvouletá dcera v knihovně. Nic jsem neočekávala, ale podle zdejšího hodnocení na mě udělala trochu dojem. Ale přiznám se, ze mě tento thriller moc nebavil. Námět to mělo zajímavý, jen postavy mi byly celkem nesympatické, absurdní situace už k tomu moc nepřikladaly. A to jsem matka dvou dětí.

25.09.2020 2 z 5