Warty Warty komentáře u knih

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Velmi čtivě, vtipně a s nadhledem napsané. Pro toho, kdo chce získat základní vhled do vztahů mezi Izraelem a Palestinou ideální.

20.04.2024 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Další skvělá detektivka, od které je těžké se odtrhnout. Carter prostě umí.

04.04.2024 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Určitě zajímavá a důležitá kniha. Myšlenky jsou jasně formulované do jakéhosi návodu, co dělat a nedělat, abychom neskončili v nesvobodném tyranském režimu. Na druhou stranu je ale vidět, že sám autor nikdy v takovém režimu nežil, a tak je jeho návod dost idealistický (těžko říct, jak odvážný by byl, kdyby mu vyhrožovali mučením a vyvražděním celé jeho rodiny).

27.02.2024 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nejsem fanoušek fantasy, ale Kinga mám ráda, takže jsem knize dala šanci. Napsané je to dobře, i když trošku rozvlekle. Samotný příběh mě ale nijak moc nezaujal. Pohádky holt nejsou můj šálek čaje.

25.02.2024 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Další naprosto strhující detektivka okořeněná snad největším psychpatem v knižním světě. Závěr naprosto pohlcující a se skvělým obratem.

25.02.2024 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Taková oddychovka s ze začátku zajímavou zápletkou, která je ale posléze rozvinuta do takové jakési podivnosti. Neurazí, nenadchne.

16.02.2024 3 z 5

Nemocná Amerika: Lekce o zdraví a svobodě Nemocná Amerika: Lekce o zdraví a svobodě Timothy Snyder

Nikterak převratná myšlenka, že veřejné zdravotnictví je přínosnější než to soukromé založená na vlastních zkušenostech s oběma systémy. Čekala jsem asi trochu něco jiného.

12.02.2024 3 z 5

V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku Silvie Lauder

Velmi dobře napsaná a vystihující společenské nastavení u nás. Kvituji, že kniha je založená na studiích a průzkumech, takže nejde jen o nějaké dojmy, ale doložené fenomény. Měl by si ji přečíst každý.

29.01.2024 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další zapeklitý případ Kim a její party. Opět skvěle napsáno s dávkou napětí a strhujícím rozuzlením.

26.11.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Další zapeklitý případ Davida Rakera. Byla to jako obvykle super jízda, napínavá až do konce se skvělým závěrem. Těším se na další pokračování.

14.11.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další skvělá detektivka ze série. Občas jsem měla trochu bordel ve vedlejších postavách, ale nakonec jsem se v tom zorientovala.

30.10.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hezká kniha se zajímavým příběhem s pár zajímavými až skoro filosofickými otázkami. Příjemně překvapila.

22.10.2023 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Psáno neobvyklým stylem, místy to bylo zbytečně zdlouhavé, některé pasáže pak byly zbytečné úplně. Jinak ale případ sám je vcelku zajímavý, takže za přečtení určitě stojí.

21.08.2023 3 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Vcelku milé překvapení. Příběh hezky ubíhal, napsané je to poměrně dobře, nechybělo přiměřené napětí. Rozhodně stojí za přečtení.

26.07.2023 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Nebyla to taková pecka jako předešlý díl, ale i tak to opět byla velmi dobrá detektivka. Tahle série je opravdu povedená.

05.07.2023 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Za mě jednoznačně nejlepší kniha ze série. Prostředí utajovaných spolků, privilegované studentstvo a tajemství z minulosti, které způsobí tragédii. Prostě dokonalé.

26.06.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Jako vždy dobře napsaná detektivka. Harry opět nezklamal. Zápletka skvělá, napínavé až do konce.

25.06.2023 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Četlo se to velmi dobře, je to dobře napsané. Oproti americkým nebo norským detektivkám bylo tempo trochu pomalejší, ale to na zajímavosti případu neubralo. Pro mě příjemné překvapení, neboť české detektivky mi zpravidla přijdou takové nemastné neslané.

05.06.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Za mě dobře napsaná detektivka založená na známém případu vražd prostitutek v Londýně. Tím, že se dodnes neví, kdo všechny zločiny spáchal, je možné zakončit příběh, jak autor uzná za vhodné. Rozuzlení jsem nečekala, takže ideální.

22.05.2023 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Skvělá kniha, velmi dobře napsaná, četlo se to samo.

06.05.2023 5 z 5