Wamann Wamann komentáře u knih

Ztracený poklad templářů Ztracený poklad templářů Steven Sora

Kniha vypráví o pokladu na Dubím ostrově, který se ještě nenašel. O propracované tzv. Zlaté pasti, která znemožňuje poklad vykopat i v dnešní době. Doporučuji.

22.09.2019 4 z 5

Příběhy starých cest Šumavy Příběhy starých cest Šumavy Jan Kavale

Krásná kniha s příběhy o starých cestách a osudech lidí na Šumavě, kteří cesty používali a na cestách se pohybovali. Některé příběhy končí smutně a jiné naopak šťastně.

30.01.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná povídka, o důležitosti a naplnění smyslu lidského života. Je až neuvěřitelné co může udělat a zanechat jeden člověk na tomto světě. Krásné duševní pohlazení.

21.12.2016 5 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Mistr Karel Čapek, díky této knize u mne ohodně stoupl. Doporučuji

31.03.2016 5 z 5

Koncovka Koncovka Dan Simmons

Tak pan DS opět nezklamal, výborné zakončení celé trilogie. Super zápletka akorát jsem čekal trochu jiný konec. Doporučuji si přečíst.

12.01.2016 5 z 5

Střední hra Střední hra Dan Simmons

Tato kniha je pokračováním prvního dílu. V této knize obyčejní lidé, kteří byli přímo nebo nepřímo zataženi do událostí v Charlestownu, se pokouší vystopovat lidi (mrchožrouty), kteří mají tyto vraždy na svědomí, není to jednoduchá práce a vyžaduje plné nasazení. Do tohoto všeho si Mrchožrouti mezi sebou vyřizují učty.
Pan Simmons mě prostě baví, a vzhůru na KONCOVKU poslední díl trilogie. Jsem zvědav.

11.12.2015 4 z 5

Zahájení Zahájení Dan Simmons

Tato kniha mne naprosto chytla, mne prostě Simmons dokáže úplně mistrně vtáhnou do děje a dokonale popsat atmosféru a nutí mne přemýšlet a nahlížet na věci úplně jinak nebo z jiné strany.
Na této knize je zajímavé kam až člověk s chopnostmi ovládat myslí ostatní (většinu) může zajít a jaké činy nepřímo prostřednictvím někoho vykoná. Toto je dle mého hlavní myšlenka knihy, zneužití a zneuživání moci nad druhými k dosažení svých cílů ať to stojí co to stojí i lidské životy slavných osobností nebo obyčejných lidí a s tím související zametání a zahlazování důkazů s tím souvisejích. Tito lidé s mocí si myslí, že jsou nezranitelní a všemocní, ale najde se pár jedinců kteří budou proti těmto "Mrchožroutům" bojovat.

04.11.2015 5 z 5

Země vod Země vod Graham Swift

Kniha ve mne zanechala hodně emocí a myšlenek. Díky této knize jsem se vrátil do dětství, vyrůstal jsem na řece u mlýna. Knihu doporučuji přečíst na jeden zátah, jelikož se v knize prolínají různé časové děje a polohy. Příjemné literární pohlazení a pochoutka.

31.10.2015 5 z 5

Encyklopedie naší přírody Encyklopedie naší přírody Miloš Anděra

Nevíte co je krutihlav obecný, slíďák hajní a kozodoj, jsou to zvířata, která žijí v české přírodě. To jsem objevil v této knize, vřele doporučuji.

31.10.2015 5 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Sci-fi se zajímavými originálními náměty, barvitým humorem a výbornými myšlenkami, nejvíce se mi líbil příběh Morová hvězda, škoda že nejsou v knize (1.vydání) další dvě povídky, které se vážou k cyklu a to: "Call Him Moses" (Říkej mu Mojžíš) vyšlo v magazínu Analog, únor 1978 a "Manna from Heaven" (Nebeská mana), vyšlo v magazínu Analog, prosinec 1985. Tyto povídky doplněny až ve druhém vydání.

29.09.2015

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Kniha dočtena, ta kniha je prostě podle mne natolik rozporuplná jako dnešní realita, člověk si myslí že je to sen a ona je to skutečnost, člověk si myslí, že určité věci se snad nemohou myslet vážně, že se nestanou, nemohou existovat a ejhle oni ty věci existují a jsou pravdivé - je to jako srovnávat snění s realitou. Kniha má emoce a vyvolává pocity to je důležité. Za 3*.

04.07.2015 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Každý věk potřebuje svého rytíře a Martin ztvárnil svého rytíře dokonale, ochránce slabších, ochránce žen, věrný svému lenímu pánovi. Tohoto rytíře zdobí, spousta cností, které se bohužel v normálním našem světě vytrácejí: spravedlnost, oddanost, statečnost a pokora. Takhle si představuji opravdového rytíře minulosti a dneška. Kniha se četla sama, vřele doporučuji.

30.04.2015 5 z 5

Daňové zákony 2015 v úplném znění k 1.1.2015 s přehledy změn Daňové zákony 2015 v úplném znění k 1.1.2015 s přehledy změn kolektiv autorů

Přehledný soupis zákonů pro mne potřebných s uvedením hlavních změn, ihned na začátku.

07.03.2015 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Pan Bradbury je snad telepat předběhl svou dobu, pan génius, nejlepší sci-fi kniha dle mého názoru, děj, napětí, atmosféra a lidské nešvary, zlozvyky. Doporučuju

19.02.2015

Lips Tullian: Stříbrný poklad – Konec Sahrbergovy bandy Lips Tullian: Stříbrný poklad – Konec Sahrbergovy bandy Kája Saudek

Nostalgie a vzpomínka na mládí

13.02.2015 5 z 5

Lidstvo v době předhistorické - se zvláštním zřetelem na země Slovanské Lidstvo v době předhistorické - se zvláštním zřetelem na země Slovanské Lubor Niederle

První a nejlepší kniha o původu lidstva u nás.

09.02.2015

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Výborná oddechovka, s ironií pana Káji Saudka

24.01.2015 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Nejslepší kniha o upírech, (ale nejen o nich), dozvíte se o nich co jste ještě nevěděli, doporučuji, skěle se čte.

23.01.2015 5 z 5

Podle mne nejobsáhlejší soubor zákonů a jejich změn platných od 1.1.2015, jsou zde obsaženy zákony: Daně z přijmů ( zákon č. 586/1992 Sb.,)
Rezervy pro zjištění základu daně z přijmů, ( zákon č. 593/1992 Sb.,)
Daň z přidané hodnoty, ( zákon č. 235/2004 Sb.,) Nařízení vlády č. 361/2014 Sb., o stanovení dodání zboží nebo poskytnutí služby pro použití režimu přenesení daňové povinnosti
Spotřební daně ( zákon č. 353/2003 Sb.,)
Ekologické daně ( zákon č. 261/2007 Sb.,) - část čtyřicátá pátá až část čtyřicátá sedmá
O povinném značení lihu (zákon č. 307/2013 Sb.,)
Daň silniční (zákon č. 16/1993 Sb.,)
Daň z nabytí nemovitých věcí (Zákonné opatření Senátu č.340/2013 Sb.,)
Daň z nemovitých věcí (zákon č. 338/1992 Sb.,)
Daňový řád (zákon č. 280/2009 Sb.,)
Sám používám stejná vydání z předchozích let (10 let dozadu), velká spokojenost.

13.01.2015 5 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Pro mne nejlepší díl, ze všech pěti, nechybí zde akce a dobrodružství. Pořád se tu něco děje, děj neustává, po výborném Hyperionu a Pádu Hyperionu další skvělá kniha, která osvětlí některé nezodpovězené otázky z předchozích dílů. Mohu jen doporučit

16.12.2014 5 z 5