vyvodka vyvodka komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Pár let jsem si od knížek s Harry Holem potřebovala odpočinout. Štvalo mě to neustálé řešení jeho alkoholismu. Jsem ráda, že jsem po tomhle 12. díle nakonec sáhla. Prostě napínavé čtení, překvapivá odhalení...starý dobrý Nesbo. Doporučuji přečíst.

17.03.2023 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Naprosto souhlasím s komentářem gordon13. Nejdříve to mělo spád a pak to už bylo pořád dokola to samé. Ty neustále se objevující lži už nebyly zajímavým překvapením pro čtenáře, ale stereotypním způsobem, jak autorka rozvíjela zápletku.

24.11.2022 3 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Tento díl považuji za trošku slabší než předchozí. Možná také proto, že svět malířů mi není zrovna blízký. A děj mi připadal tentokrát hodně roztahaný a indicie pro hledání Petera příliš abstraktní. Přesto všechno autorce zachovávám svou přízeň!!!

08.07.2020 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Příjemný detektivní román. Nemyslím si, že je nejlepší od této autorky, ale jako obyvatel severní Moravy oceňuji, že si vybrala prostředí Beskyd. A popsala je fakt hezky.

07.07.2020 5 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Mám z knihy takový zvláštní pocit. Byla vlastně čtivá, ale když jsem byla na stránce č. 110 (to je asi třetina knížky), uvědomila jsem si, že se děj vůbec nehnul. Popis atmosféry, popis pocitů, minimum dialogů a tak pořád dokola. Hlavní "hrdina" odchází popáté na procházku do lesa a když popáté zjišťuji, že se šel jen projít a ... nic, žádný zvrat, jen procházka, která ho opět neinspirovala, aby začal konečně dělat to, kvůli čemu do hor přijel....knihu odkládám nedočtenou.

27.04.2020 2 z 5

Hřích andělů Hřích andělů Charlotte Link

Mám Ch. Linkovou ráda. Knížka byla čtivá, ale tentokrát taková nějaká obyčejná. Asi nejslabší z toho, co jsem od této autorky dosud četla. Hřích andělů: neurazí - nenadchne.

27.03.2020 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Poslouchala jsem jako audioknihu. A díky tomu jsem ji"přečetla" až do konce. Tento díl byl pro mě zklamáním. Děj byl takový jednotvárný, oddělení Q se rozpadlo z týmu na jedince,... Asi nejzajímavější byla pro mě dějová linka týkající se mladíka hrajícího hru po internetu. No co už, ne vždycky je oblíbený a ověřený autor za 5 *. Snad příště.

22.03.2020 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Jeden z nejlepších dílů série s inspektorem Gamachem. Jsem ráda, že autorka zasadila příběh do úplně jiného prostředí, než ty předchozí. Bylo příjemné opustit na chvíli městečko Three Pines a jeho občas už trošku "okoukané" postavy. Ráda dávám plný počet hvězd a těším se na další díl.

09.01.2020 5 z 5

Obyčejná nehoda Obyčejná nehoda Anders Bodelsen

Zajímavá sonda do života viníka. Není to detektivka, ale svým způsobem je tam celou dobu napětí a očekávání, jak se hlavní "hrdina" popere se svědomím a vyděračem. Bilancování hlavní postavy, co ztratí přiznáním se a jaké jsou jiné (ne právě morálně správné) možnosti řešení? Nebo bychom uvažovali v takové situaci stejně? Zatloukli bychom raději, že jsme zabili než šli do vězení? Jen navenek to nepřiznáme. Ruku na srdce....

27.08.2019 4 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Probuzení bohové se mi líbili více než první díl. Mělo to větší spád a zároveň to bylo více o hlavních postavách. Méně technického a politického a více akce. Těším se na trojku.

01.08.2019 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Super. Zajímavý způsob vyprávění děje prostřednictvím rozhovorů. Občas nějaký ten zvrat a překvapení na závěr. Určitě jdu číst další díl.

04.07.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pokud srovnám tuhle knížku s dalšími detektivkami Michaely Klevisové, tak ji řadím mezi ty slabší. Četla se dobře, místo, kde se detektivka odehrávala bylo zajímavé. Rozuzlením jsem byla trošku zklamaná. Je to takové dovolenkové čtení.

06.06.2019 3 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Knížka se mi moc líbila. Po severských detektivkách příjemná změna. Dobře vybrané prostředí, zajímavé rozuzlení. Ač nejsem příznivcem výtvarného umění, tak mě tohle "monetovské" téma prostě zaujalo.

14.04.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Trošku zklamání. Knížku jsem přečetla až do konce spíše ze zvědavosti než ze čtenářského potěšení. Přemýšlela jsem, proč mě čtení až tak nepohltilo. Asi to bylo zvoleným formátem - několik osob se potká na jednom místě, které je stejné pro celý děj, který se vlastně odehrává během několika hodin. Spíše scénář pro nízkonákladový napínavý film nebo divadelní hru. Má první přečtená kniha tohoto autora a zároveň poslední.

14.03.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Napínavé, čtivé, sympatická hlavní postava šéfinspektorky. Moc se mi líbí grafické zpracování obálek Bryndzových knih. Jen mě mrzí, že je kniha tak roztahaná co se týče velkosti písma a řádkování. Větší šetrnost ke spotřebě papíru by byla sympatická. Ale chápu, že z hlediska marketingu se má knížka tvářit objemně, aby zákazník měl pocit, že za danou částku dostává "pořádný ranec stránek." Přitom Bryndzovy knihy nejsou o počtu úhozů, ale o obsahu. Takže já osobně bych si je koupila i v případě, že by byly štíhlejší.

04.02.2019 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Napínavé čtení, zajímavá lokalita, ve které se příběh odehrává. Na můj vkus by mohly být ty vraždy méně brutální. Určitě sáhnu pro dalších knížkách této autorky.

18.01.2019 5 z 5

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Moc dobrý špionážní román. Stejně jako první díl. Jen tentokrát jsem asi v polovině knížky ztratila v postavách a jednotlivých linkách. Naštěstí najednou děj zase dostal spád a napětí a konec už byl strhující.

28.09.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Většinu knížek si půjčuji z knihovně. Ale tuhle jsem si koupila a jsem za to ráda. Prostě parádní čtení. Jedna z hlavních postav Sebastian Bergman je opravdu zvláštní. Chvílemi jsem měla pocit, že mu křivdím, že přece není takový nesnesitelný sobec...ale je :-).

31.03.2018 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Začátek komiksu mě zaujal, četla jsem s nadšením. Postupně ale děj upadal a rozuzlení bylo takové tuctové. Škoda. Ale detektivka jako komiks - docela fajn nápad.

31.03.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Knížka měla spád, byla napínavá a rozuzlení bylo podle mě zajímavé. Vše, co bych dalšího ke knížce řekla už bylo zmíněno v pozitivních reakcích jiných čtenářů. Prostě doporučuji k přečtení.

31.03.2018 5 z 5