Vyjana1 Vyjana1 komentáře u knih

Tajemství Tajemství Pavel Kohout

Příběh není špatný.
Ovšem ten způsob psaní - je takový školácký, chybí tomu lehkost.
Ale třeba do vlaku je to fajn.

15.03.2024 2 z 5

Sú Vianoce, Stilton! Sú Vianoce, Stilton! Geronimo Stilton (p)

Příběh je špatný, max. za 1*, ale knížka je hezky vypravená. Spousta pěkných, milých obrázků, poměrně dost vtipných nápadů, hrátky s jazykem jsou též povedené.
Slovenská verze se mi zdá lépe zvládnutá, než česká.
Celkem tedy za tři *.

01.03.2024 3 z 5

Polévky ze Svatojánu Polévky ze Svatojánu Eva Francová

Knížka je moc hezká po grafické stránce, pěkné fotky, krásné obrázky. Vypadá to lákavě. Recepty jsou rozděleny podle ročních období.
Ale ty recepty - hm, neřekla bych, že jsou ze snadno dostupných surovin. V samoobsluze jsem např. sojové mléko ani lahůdkové droždí neviděla, a nyní ani řeřichu. A co teprve ty divoké rostliny - já poznám jenom pampelišku. Takže nejsou to recepty pro začátečníky, pokud chybí rady, kde a jak si suroviny pořídit.

09.02.2024 3 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Nízké hodnocení dávám za nadměrnou brutalitu, je to zbytečné, chtělo by to trochu ubrat. Jinak je příběh fajn.

27.09.2023 2 z 5

Šípková Růženka Šípková Růženka Jiří Žáček

Texty jsou fajn, ale obrázky jsou vyloženě ošklivé. Škoda. Tím tu knížku zabili.

21.09.2023 2 z 5

Bystřina mládí Bystřina mládí Marie Žďárská-Strejčková

Kniha řeší, zda by měly ženy/dívky studovat (ano) a poté se věnovat své profesní kariéře (ne). Hrdinkou je dívka Evža, která odchází do Prahy studovat střední školu, aby byla dost vzdělaná pro svého budoucího manžela.

21.08.2023 2 z 5

Žluté oko Žluté oko Rutherford George Montgomery

Čtivá knížka, je to příběh o životě horského lva z jeho pohledu. S ohledem na rok vydání je to velmi dobrá knížka i dnes, pouze jazyk je zastaralý. Sympatický je také rozsah. Dávám 3 a půl hvězdy.

Knížka obsahuje spoustu nenásilného "poučení" o přírodě. Srovnává např. rozdíl přístupu indiána a lovců, indián loví jen v nutnosti, pro obživu, bílí kvůli tomu, aby si přírodu podřídili. Lovec si nakonec povšimne, že kvůli vybití šelem dochází k narušení rovnováhy, přemnoží se králíci, kteří vše sežerou.

Neví někdo, jak se jmenoval v originále lovec Puma-Jiří? :-)

14.03.2023 4 z 5

Guláš Guláš Brian Kimberling

slabé, nestojí za přečtení

26.08.2021 2 z 5

Otevřený prostor Otevřený prostor Igor Malijevský

Asi to přečtu celé. Jsem na dovolené a ostatní knížky, co mám sebou, jsem už přečetla. Ale moc se nebavím, táhne se to a celkově je to depresivní.

16.06.2021 2 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Nic jsem od knížky nečekala.
A tak jsem moc ráda, že jsem se do knížky pustila. Je úžasná, díky ní jsem měla radostný večer.
Je to vtipné, je to decentní a příběh mě moc bavil. Doporučuji!

07.06.2021 5 z 5

Klasztor / Návrat Klasztor / Návrat Petr Sagitarius

Knížka mě moc bavila. Zvlášť používání místního dialektu.
Příběhy jsou svižně napsané, děj uvěřitelný.
Vystupování hlavního hrdiny je drsné. Určitě doporučuji ke čtení.

27.05.2021 4 z 5

Černá nenávist Černá nenávist Dennis Lehane

Občas jsem se v tom ztrácela, složité na čtení, mnoho zbytečných témat, jak už zde napsal v komentáři jaskr.
Hrdinové jsou opravdu sympatičtí, chtěla jsem vědět jak to s nimi bude dál, proto jsem to dočetla.
3 hvězdy jsou tak akorát.

02.02.2020 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

absolutní bomba, wow
přečteno jedním dechem,
autorovi děkuji za skvělou zábavu!

12.01.2020 5 z 5

Calico Joe Calico Joe John Grisham

Pro fanoušky sportu a baseballu dobré, pro ostatní málo stravitelné. Jako nesportovec dávám jen za dvě a to hlavně za první část, která popisuje velmi dobře pravidla baseballu ve zhuštěné podobě.

09.02.2019 2 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Z těch co jsem od autorky četla je nejhorší. Strašný styl psaní - nepsal to náhodou někdo jiný????

09.02.2019 1 z 5

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

Milá a příjemná knížka. Rozhodně nenudí, příběh hezky odsýpá. Styl psaní je svižný, a čte se snadno. Vřele doporučuji.
viz komentář taikatalvi

02.02.2019 4 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

fakt se to nedá číst, nedoporučuji ..

07.07.2018 1 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

taková a la Harlequinka. On ji nechce, ona ho nechce, pak zase ano.
Zas tak špatné to není, ale dost zbytečného balastu. Nejslabší knížka co jsem zatím od autorky četla. A proč ta Anglie? To mi přišlo dost násilné.

18.06.2018 2 z 5

Záplaťák Záplaťák Guy Bass

Dětská kniha, hodně jednoduchý děj, dávám tři hvězdy, kdybych byla dítě tak možná 4

17.05.2018 3 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Nějak nechápu zdejší vysoké hodnocení. Kolem 50 % by bylo tak akorát.
Knížka má 250 stran, na prvních sto se nic neděje. Pak se to trošku hne, a na vlastní akci zbyde asi 100 stránek. Krátkost příběhu je asi hlavní klad knihy.

23.02.2018 1 z 5