Vosahlice Vosahlice komentáře u knih

Druhá Druhá Táňa Keleová-Vasilková

Paní Vasilkovou mám opravdu ráda, proto jsem se těšila na její další počin. No a opravdu mě nezklamal. Druhá je skvělý román, který nese všechny prvky Tániny tvorby - je ze života, je upřímný, je prozaický a má něco do sebe. Výborný příběh, který se skvěle čte a který vám dá nahlédnout do srdcí milenek - i ty jsou totiž jen oběti nevěrných mužů...

27.10.2013 4 z 5

Pryč s kyselostí! Pryč s kyselostí! Kurt Tepperwein

Tenhle chlap mě vždycky dostane! Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli mu budu věřit nebo ne... no nakonec jsem uvěřit musela. Víra přece hory přenáší no a mě přenesla k lepšímu životu. Teda nemohu říct, nikdy jsem nežila nijak špatně, nikdy jsem nežila nějak extra nevázaný život, ale taky jsem nikdy nedávala ten největší důraz na svou duši. No prostě jsem se tolik nevnímala a nekomunikovala se sebou. Bylo to na houby. No a pak jsem objevila pana Tepperweina a bylo mi celkem do smíchu. Jenže jsem ženská a jsem zvědavá, začetla jsem se a začalo to hlodat. Dneska žiju docela jinak a jsem spokojená. A Pryč s kyselostí! zaručeně nejlepší detox.

11.06.2013 5 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Já na Duhový most nedám dopustit! Divím se, že je mezi modrým hodnocením, měl by mít vyšší. Vím, že je to celkem negativní příběh a hlavní hrdinka je pěkná čůza, ale to se mi na tom právě líbí! Líbí se mi, že ten příběh popisuje a ukazuje i tu špatnou stránku žen. Nemusí být muž pokaždé ten, kdo je viníkem. A pak to rozuzlení... myslím, že to má něco do sebe...

11.06.2013 5 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Táňu jsem si oblíbila ani nevím jak! Jsem ale ráda, její knížky se mi líbí, líbí se mi ta prozaičnost a obyčejsnot. Dneska každý bije na nějakou skvělou originalitu a zapomíná na normální život. A co se týká samotného ranče, moc jsem se na něj těšila a nezklamal mě. Četla ho i moje maminka i švagrová a obě se shodly, že je to krásný příběh. A mně se na tom nejvíc líbí ty koně! Koně já miluju a Julce trochu závidím :D

11.06.2013 4 z 5

PH zázrak - Zhubněte odkyselením PH zázrak - Zhubněte odkyselením Robert O. Young

Myslím, že to není jen dobrá metoda na hubnutí, myslím, že je to celkově dobré jako očista těla. Nevím, jestli bych to dokázala dodržovat tak striktně, jak pak Young píše, na to bych asi prostě neměla, ale tak trošku určitě! Myslím, že v dnešní nezravé době je to celkem spása a každý by si měl občas dát nějakou tu odkyselovací a detoxikační kúru. Člověk se pak cítí úžasně.

11.06.2013 4 z 5

Ukradená – Útěk ze Sýrie Ukradená – Útěk ze Sýrie Louise Monaghan

Jako jo, je to dobrá kniha. Asi nejvíc proto, že je podle skutečnosti. Jasně, Louise byla hloupá, to si přiznejme, ale jako matka se zachovala naprosto správně a hrdinsky. Navíc to není vůbec špatná spisovatelka - knížka se mi četla dobře. Takže celkový dojem je příjemný, možná trochu překvapivý. Takže super a palec nahoru.

08.06.2013 4 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Byla jsem hrozně zvědavá, jaká že fakta se v téhle knize dozvím. Co jsem se dočetla zní docela reálně, a i bych tomu mohla věřit, přesto dál dávám přednost konspiračním teoriím. To je ale můj soukromý problém a na hodnocení knihy by se to zas tak promítnout nemělo. A myslím, že ani nepromítá - Nelehký den se mi opravdu líbil. Líbily se mi popisy každodenního života i profily jednotlivých vojáků. Když se do toho pak člověk vžije, je mu docela úzko. Ty lidi - muži musí být svým způsobem opravdu magoři, když jsou ochotní a schopní tohle všechno snášet. Každpádně pro mě měla kniha velkou hodnotu a jednou se k ní zase vrátím.

František – papež chudých František – papež chudých Andrea Tornielli

Ani nevím, co mě to napadlo číst tuhle knihu. Křesťanství mě nijak nezajímá - myslím si o tom svoje. No ale když mi ji maminka podstrčila, tak jsem si řekla, že se na ni podívám. A nebylo to špatné. Nebo takhle, v mnoha věcech jsem si udělala jasno, neboť je plno termínu a skutečností, kterým jsem nerozuměla. Tuhle knihu neberu jako promarněnou chvíli, dala mi nové informace, takže posloužila dobře. A co se týká Papežových přání - no pokud to není jen slibotechna, tak má u mě zelenou :)

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Vážně dobrý! Autorka se s knihou trefila přesně do mého vkusu - i když možná by mi nevadilo, kdyby měla knížka rychlejší spád. No ale takhle jsem si zase mohla pomalu vychutnávat tu atmosféru a čekat, co z toho vlastně bude. Upřímně, byla jsem docela napnutá a ke konci už jsem měla strach! Líbí se mi ta divnost prostředí i lidí, líbí se mi, že hlavní hrdinka trpí sebepoškozováním. I když tohle na můj vkus autorka uchopila trošičku kostnatě - místy mi to přišlo moc ukázkové. Ale tak jako tak je to fajn. Já mám ráda zvrácené věci i nahnuté osudy... K Ostrým předmětům se určitě vrátím.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Hodně dobrá knížka. Přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Ne snad proto, že bych byla tak zažraná do romantických příběhů, ale spíš proto, že je to opravdu dobře napsané a hlavně mě zajímal ten příběh! Ten námět je opravdu skvělý a věřím, že nejedna žena by takový "obchod" brala. Prostě příjemné oddechové čtení nesoucí se v duchu boháčů - takže věc mně neznámá :D