vojtaruzek vojtaruzek komentáře u knih

Přestože kniha si vypůjčuje dost idejí z jiných děl (Matrix, Sword art online apod.), i když to naprosto otevřeně přiznává, protože tam ze sebe všichni sypou popkulturní narážky jako by na tom závisel jejich život (Což vlastně závisí), je to pořád skvělá kniha. I když ten exposition dump všech těch narážek, ze kterých jsem bez googlení rozuměl tak čtvrtině, je hlavně u konce, kdy musí už dost spěchat, dost zahlcující. Ale to je holt Clineův styl, za který ho máme tak rádi.

02.02.2023 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Po vedru v koroně hvězdy přichází kosa na ledové planetě. Kniha už se tolik nesoustředí na hledání impostorů (jednička je Among us, to mi nikdo nevymluví), protože nepřáteli zde jsou primárně augmentovaná zvířata, místo toho se soustředí spíš na záhadnost situace na planetě a tím, co se tam vlastně stalo, nicméně zápletka se nám krásně rozvíjí, autor jako vždy dokáže připravit pěkné plot twisty a pohrávat si s očekáváním. Skvělé dílo, rozhodně doporučuji. Tuhle knihu si dovedu představit, že by měla úspěch i v zahraničí, pokud by se našel vydavatel, který by o ni měl zájem.

28.05.2022 5 z 5

Fix lateral structural support: 0/1
Seal hull breach: 0/3
Rescue stranded crew: 0/1
Arm TNT warhead: 0/1

There are 2 Impostors among us.

12.10.2020 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

No, myslím, že přirovnávat knihy k drogám není tak nesmyslné. Zvláště u knih, jako je tato (a především další dva díly, tohle byla jen taková rozcvička). Abych parafrázoval Idyoma z Youtube, víte, že když ty knihy otevřete, budete se cítit hrozně a nejradši byste si podřízli žíly ve vaně, ale stejně je budete číst dál a dál, protože je to skvělý příběh. Taky je dost těžké se vyhnout myšlenkám na to, jak velkou část postav (V této knize je to vlastně jen generál Torrence, ale v dalších se to rozjede důkladně) bičujete devítiocasou kočkou. Problém je, že jeho jednání často vůbec nedává smysl, i když se to dá přičíst velkému stresu, který musel prožívat, nevím, já v zádech nikdy dreadnought vražedné korporace snažící se zakrýt vlastní strašlivé zločiny neměl.

08.08.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Velice krušná vize budoucnosti.
Planetární genocidy, vraždění dětí, psychopatické chování přibližně 99,9% postav, považování těch, kteří se proti takovým činům ohradí, za hlupáky, a spousta dalších hezkých věcí.

Kam se hrabe Warhammer 40k :-D

23.05.2019

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Kombinace erotického románu a agitační příručky mladého socialisty.
Jednostranné zaměření oslavující levičáky jako hrdiny a konzervativce/pravičáky jako zvrácené lotry, kteří chtějí jen to nejhorší.

17.06.2018 1 z 5

Martin Konvička Martin Konvička Eva Hrindová

Stejně jako u prolomení hradeb je hodnocení ovlivněno frustrací lidí, kteří by nejradši spálili všechny knihy, se kterými nesouhlasí, a lidi, kteří je napsali, by nejradši poslali ke zdi.

Takže 5*

31.03.2018 5 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Knížka mi přijde dobrá, dává témata k zamyšlení, je psaná čtivě a zajímavě, autor posktytuje logickou argumentaci atd.

Dal bych jí 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, kolik nácíčků, co by nejraději pálili knihy, se kterými nesouhlasí, dostalo ze samotné existence knihy opakovaný hysterický záchvat, jí dám hvězdiček 5.

30.03.2018 5 z 5

Obležení Obležení Kathryn Lasky

Tato kniha je ze série dle mého mínění třetí nejlepší (Lepší jsou jen V Zajetí a The Burning - šestý díl).

Jinak ano, přečetl jsem to celé v originále, rozhodně to stojí za to. Včetně posledních dílů, jako vždy je tam přítomna ta "natahovanost", ale čtení je to pěkné.
Konkrétně 6 knih je primárně o Sorenovi a spol.
Další 2 jsou o Nyrocovi (Později Corynovi), to je Sorenův synovec.
Další 3 jsou knihy v knize, defacto "expanded edition" tří Gahúlských legend.
A zbytek je tak nějak o všech.

Dále existují další dvě doplňující knihy.

Bohužel v ČR to neseženete, musíte požádat známé v zahraničí nebo přes Amazon. Bohužel v takovém případě zaplatíte dost peněz za dopravu.

Nebo si to můžete stáhnout na e-book, ale to je nelegální takže to nedělejte, jo a jestli vás chytí, tak ode mě to nemáte. :-)

19.03.2017 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Kombinace erotického románu a agitační příručky mladého socialisty.

09.02.2017 1 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Kniha samotná je velmi dobře napsaná, poutavá a čtivá.

Bohužel politická příslušnost autora je až příliš očividná, nepokryté vykreslování demokratů/socialistů jako etalonů dobra a pravičáků/republikánů jako nejhoršího zla je přítomno v celé sérii, zde je to snad ještě horší, nicméně jen na USA scéně, v Evropě je děj soustředěn hlavně na komunismus, politika Velké Británie se vůbec neřeší. Celé to pak vypadá jako indoktrinační příručka pro mladé socialisty.

Konec, který se odehrává v den kdy Barack Obama vyhrál volby, a všechno je úžasné, budoucnost je jasnější a krásnější než exploze atomovky, tomu pak nasadil korunu.

Docela by mě zajímalo, jak by pan George Jakes (Jeden z protagonistů knihy, s černou pletí) reagoval na výhru Donalda Trumpa, doopravdy bych ho při tom rád viděl.

A vzhledem k tomu, že Trump vyhrál, jejich "věčnost" trvala 8 let :-D

11.11.2016 odpad!

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Ano, chápu, konzervativci jsou všechno lotři, otrokáři a bůhvíco ještě, jen socialisté a komunisté jsou vzory cti (i když jeden z nich spáchal zločin, který byl prakticky vlastizradou a pomohl vzestupu komunismu v Rusku). A další věci, tohle prostě celý dojem z knihy dost zkazí.

05.04.2016 1 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Pesimistické (ze začátku přinejmenším), temné, místy i smutné, všude však neuvěřitelně poutavé a zajímavé.

Cronin ví, co dělá.

28.11.2013 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Co si vzpomínám, tohle je jediná kniha, při jejímž čtení (některých pasáží) jsem byl regulérně vyděšený, atmosféra hustá jak osmium , skvělý příběh, zvraty, no prostě dokonalý zážitek.

22.11.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

O Harrym Potterovi je známo, že roste spolu se svými čtenáři. Tento díl to potvrzuje, doopravdy není pro děti. Ale to mu jen přidává na atmosféře. Prostě epický závěr epické série a jedna z nemnoha knih, kterou lze číst stále dokola (přinejmenším některé pasáže).

06.11.2013 5 z 5

Spolu s posledním dílem vrchol série.

06.11.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opravdu skvělé, dodám snad jen, že hlavní ženskou záporňačku může nenenávidět jen člověk bez emocí. Mě samotnému lezla krkem víc než samotný hlavní záporák.