vojta9193 vojta9193 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pravděpodobně se mi do rukou ještě nedostala do kniha, která by mě zničila tolik jako právě tahle. Trhlina do mě zabodla nůž a nepřirozeně s ním otáčela, což se dalo přežít. Jenže ke konci jej vytáhla a s tím přišla i ta největší bolest. S každým novým odhalením a zvratem, moje psychické zdraví kolísalo víc a víc. Cítil jsem se jako za tou skleněnou stěnou a přál jsem si, aby to vše skončilo a já se jako čtenář dostal do bezpečí. Jenže já nemohl od té stěny odejít ani ji prorazit. Mohu říct, že i mě les v jistém slova smyslu spolkl. Cítil jsem se jako člen výpravy. Jako ten... (no, přečtěte si to)

Možná to zní šíleně, ale tahle kniha ve mně zanechala mnohé šrámy. Karika dal světu příběh, který si asi všichni nevyloží stejně, ale určitě v každém něco zanechá. Samozřejmě lze namítat, že se tam nic šíleného nestalo. Lze říct, že žádné mysteriózno se nekoná. Jenže... i přesto mi v hlavě víří jedná jediná otázka, které se nemohu zbavit.

A co když to je pravda?

16.01.2019 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Na Projekt Kronos jsem narazil jen náhodou. Vlastně jsem nevěděl, že ta kniha existuje, dokud jsem nenavštívil Humbook. Bez jakékoli znalosti příběhu jsem si knihu koupil. Věděl jsem jen to, že se jedná o dystopické science fiction. Celou knihu jsem četl během půlhodinových cest vlakem. Po dvou týdnech je dočteno.

Musím říct, že jsem pořád nadšen z toho, že toto vzešlo z hlavy geniálního českého autora. Mrzí mě, že jsem si tohoto díla nevšiml dřív. Hltal jsem každičké slovo. Kniha má pořád, co nabídnout. Akce za akcí. Každou chvílí vás do oči bodne jiný zvrat. Je tam opravdu mnoho momentů, které nebudete čekat, což je na této knize snad nejlepší. Nikdy si nejste jistí, co přijde dál.

Smekám před Pavlem Barešem a těším se na pokračování, které tu bude už brzy. Skvělá kniha, kterou budou následovat další dva díly. Asi jsem v nebi.

22.10.2018 5 z 5

Anjel Anjel Jakub König

Naprosto dokonalá záležitost. Dost jsem se zasmál, ale někdy i zamyslel. Mrzí mě jen to, že jsem sbírku dočetl za pár hodin. Hrozně rád bych si přečetl další díl, protože tahle jednohubka je naprosto skvělá a zaslouží si více pozornosti.

12.04.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

První díl mě odrovnal a týden po dočtení jsem nevnímal nic, než knihu. Na druhý dil jsem se neskutečně těšil. A moje očekávání byly víc, než jenom splněny.

Dokonalá práce, která donutí číst se zatajeným dechem. Mnohem víc textu, více dokonalých nápadů a opět dokonale napsané postavy. Kniha mě odvařila a laťku natáhla neskutečně vysoko. Chci třetí díl. Hned!

Nejlepší kniha, kterou jsem za rok 2017 přečetl.

24.11.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Byl jsem překvapen.

Neskutečně nadčasový, napínavý a hlavně poutavě napsáno. Je fakt, že byla jedna část kniha, kterou jsem četl s velkou nechutí, ale hned to spravil konec, který mě dosti překvapil a doteď jsem okouzlen.

Myslím, že 1984 bude jedna z knih, kterou si rád přečtu znovu.

20.04.2017 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Wau. Zamrzl mi mozek. Ke konci jsem chtěl více a více a nemohl jsem se dočkat toho, co bude dále. Naprostý výbuch všeho. Začíná se to hustit, začínáte se prodírat všemi těmi věcmi a chcete více.

Neotřelý styl psaní. Chatové konverzace byly asi to nejlepší na knize a to nemluvím o kamerových záznamech, které byly taky neskutečné. Nemám knize, co vytknout. Nejspíš se k ní ještě vrátím a celé si to dám ještě jednou. Grafická úprava je špičková a ty kresby... wau.

22.11.2016 5 z 5