vodovodnice vodovodnice komentáře u knih

Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Obrazový opravník obecně oblíbených omylů Ludvík Souček

Je to sice už stará knížka a hodně informací je v ní tudíž už překonaná, nebo se zjistili nové poznatky.
Ale i přes toto, jsem byla překvapená, že je knížka velmi čtivá a mnohdy vtipně napsaná.
Jako záchodová literatura je to skvělá knížka :-) .

20.05.2023 3 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Stejně jako RobinT na mne román působil jak z amerického filmu.
Bohužel jsem přestala číst, kdy hlavní hrdina Tomáš čestný až za hrob, začne s drobnými podvody, které jsou vlastně úplně "legální" a k tomu ta jeho kamarádka Karolína...
Na mne to bylo moc vyumělkované.
Styl psaní je fajn, čte se to dobře, ale obsah byl na mne bohužel moc umělý.

13.05.2023 2 z 5

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

Na knížku jsem narazila tady a tak mne zaujala, že jsem si ji sehnala a vyplatilo se.

Je pro mne hrozně zajímavé číst o procesu pátrání po serveru, který je neviditelný a člověku o kterém nevíte jestli existuje.
Kniha mi dala nahlédnout jak tak " vysoce inteligentní" člověk, může být velmi naivní v důvěře lidem, které nezná a svým přátelům nevěří nebo ohledně internetového zabezpečení... A nebo mne překvapilo, jak snadno si celkem normální člověk, v průběhu času sám sebe přesvědčit, že je novodobý "spasitel" a zároveň mu přijde v pořádku rozhodovat o životě a objedná si vraždu.

Je v knize spousta věcí, které člověka zarazí, donutí přemýšlet nad smyslem a rozhodně je knížka velmi čtivá a nabízí vhled na témata většině lidí nedostupná. Je to velmi povedená knížka.

12.05.2023 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, ale bohužel ten "naivní humor" mi nějak nesedl, musela jsem se nutit u toho vydržet, ale pořád jsem čekala na nějakou myšlenku, pointu a neustále odbočky od hlavní linky mi asi prostě nesedly a bylo pro mne těžké u toho udržet pozornost.
Ale každý má jiný vkus a to, že mě nesedla, neznamená, že je knížka špatná, o tom dokládá spousta pozitivních hodnocení, jen asi není pro mne.

11.05.2023 2 z 5

Jeden německý život Jeden německý život Thore D. Hansen

Tuto knížku jsem sháněla pro moji zvědavost: přečíst si, jací lidé se: " vezli na vlně" i přesto, že třeba ideologii nebaštili.
Očekávala jsem, že se mi paní Brunhilde líbit nebude, ale i tak mne zajímal i její pohled na věc, pohled člověka, který pracoval v té mašinérii a přesto "nikomu nic špatného neudělal".

Vyprávění paní B.P. bylo zajímavé, často povrchní, málokdy řekla něco konkrétního, ale i z toho co řekla lze vyčíst jaké okolnosti B.P. samotné nebo dění okolo ní, vedly k tomu, že se dostala až k práci sekretářky pana Goebbelse a že tam pracovala ráda a věřila ve vítězství velkého vůdce až skoro do posledního dne války.

V knize bohužel nebyla moc konkrétní nebo možná nechtěla být. Některá témata obcházela, snad stokrát řekla: " My jsme nic nevěděli (takže za to nemůžeme)" nebo "Já jsem nic špatného nikomu neudělala (takže nenesu žádnou vinu)" Prostě co nechtěla, neřekla.

Takže i přes některé pasáže, které byly pro mne rozčilující nebo těžko stravitelné, knížka splnila svůj účel a má očekávání nezklamala. Jsem ráda i za pohled člověka pasivního účastníka a jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

30.04.2023 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knížku jsem si sehnala a přečetla na základě recenzí a v 90% se recenze strefí i do mého vkusu, ale tentokrát jsem narazila na knížku asi pro jiné čtenáře.

Na můj vkus byla pro mne knížka... dost slabý čajíček. Některé situace mi přišly i dost přitažené za vlasy.
Ale styl psaní je fajn, čte se to dobře.
Ale knížku pošlu do světa, moc z toho odvařená nejsem.

23.04.2023 2 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Když jsem před Covidem byla náhodou na čundru v Humpolci, strefila jsem se zrovna na festival Bernarda a tak se dostala i na prohlídku pivovaru, která byla moc hezká. Časem jsem se dostala i ke knížce, kterou jsem nyní konečně přečetla (těch knížek na přečtení mám víc a přibývají rychleji než je stíhám číst).
Na prohlídce se člověk dozví spoustu zajímavých informací a tak pro mne byla tato knížka skvělým zdrojem doplňujících informací.
Taky je hrozně zajímavé se podívat pod pokličku vedení úspěšné firmy, jakou mají filozofii. V dnešní době není standardem najít práci, kde se k člověku chovají slušně nebo poctivě. A tak je fajn, že stále existují firmy, kde se věci dělají poctivě a k zaměstnancům se chovají také tak.
Knížka se přečte velmi rychle a je doplněna i o fotografie.
Je to zajímavá kniha, určitě doporučuji.

19.03.2023 4 z 5

Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vladimír Dzuro

Kniha je skvěle napsaná, byla jsem na knihu zvědavá už jen z důvodu poznání jak funguje mezinárodní trestní tribunál v Haagu.
A pak mne také zajímalo dění v 90 létech v bývalé Jugoslávii, protože ze svého dětství si pamatuji hodně zpráv v televizi o tom co se dělo v Bosně, v Kosovu v Srbsku. Ale sama jsem se v téhle etapě nevyznala a byl to pro mne chaos. Takže jsem se na tuhle knihu těšila, protože pan Dzuro velmi dobře a srozumitelně všechny tyto události v knize popisuje, jak to začalo.
Dále mne velmi poutalo podrobné vyprávění českého kriminalisty jak se dostal jako vyšetřovatel k této práci a jak vlastně probíhala jeho práce v terénu, kdy pátral po zločincích a svědcích.
Pro člověka, který není z oboru, ale zajímá se o takováto dění, lidská práva, lidské osudy... Je to skvělá knížka a i když je občas těžké se prokousat zkratkami institucí, jmény svědků a zločinců (je jich hodně) a občas jsem se v tom ztrácela, je to skvělá kniha a i pro člověka neznalého je velkým přínosem.

18.03.2023 4 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Na knížku jsem narazila náhodou a když jsem jí dostala k vánocům, byla jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

Knížka se čte skvěle, je dobře napsaná a jelikož jsem prožila část dětství na Žižkově o to víc mne vyprávění zajímalo.
Je skvělé, že Patrik Banga popisuje věci otevřeně, protože mnohé události z knížky jsem sama zažila nebo si je pamatuji z vyprávění, z novin... ale byli to jen jednotlivé, samostatné události a díky Patrikově vyprávění teď chápu a dokonce se ty události vzájemně propojily.
Například: Devadesátá léta a Řehořovka, postupně vymizeli Romové a já ani nevěděla kam, prostě najednou nebyli... Pak jsem díky příteli začala poznávat Chomutov a myslela si, že jsou tam Romové odjakživa... Nebo události v Srbsku a Černé Hoře a uprchlickém táboře... Nebo Skinheadi...
O mnohých věcech jsem věděla už od dětství, ale mnohé se vzájemně propojilo a jsem moc ráda, že se ke mne knížka dostala.
Určitě bych jí doporučila i lidem, kteří se o takovou to problematiku nezajímají.

08.03.2023 4 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Z zfilmovaných detektivek od A.Ch. je tahle pro mne jedna z nejoblíbenějších. Je to pro mne velmi dramatická a poutavá detektivka.
Proto když jsem se dostala k této psané předloze k filmu, jsem byla hrozně zvědavá, jaká bude.
Knížka je stejně napínavá jako filmová verze, ale překvapilo mne, že filmaři udělali příběh o trošičku zajímavější.
V Knížce Hercule Poirot vystupuje jen okrajově a vlastně až na úplném konci. A hlavní hrdinou knížky je studentka školy, kde se děj odehrává.
Nicméně i přes tento rozdíl je knížka skvěle napsaná a velmi poutavá :-) . A aspoň je to takové zpestření, že nemusí být všechny filmové verze A.Ch. jako přes kopírák.

05.03.2023 4 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Asi styl psaní paní Haliny není pro mne.
Přitom, když s ní někde vidím rozhovor v tv, tak mi její humor celkem přijde fajn.
Každopádně jsem našla v knihobudce první vydání této knížky (překvapilo mne, že byla tahle knížka vydána dokonce několikrát) a protože jsem od paní Haliny nikdy nic nečetla, tak byla ráda, že jsem na ní narazila a mohla okusit, jestli by se mi knížky od paní Haliny líbily.
Knížku jsem zařadila do "záchodové literatury" a takto jsem jí přelouskala, ale buhužel mne ani moc nebavila. Vlastně jsem jí přečetla jen proto, že je knížka tak tenká a četla jsem jí po kouskách, ale i když jsem se snažila, vůbec nic moc jsem z toho neměla.
Asi tahle autorka prostě není pro mne.

26.02.2023 2 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Krásná detektivka, je pravda, že ten překlad se nepovedl, jak píše Lector800, ale vzhledem k tomu, že neumím anglicky, musím se spokojit s českým překladem.
Nicméně i přes pár drobností v překladu je to čtivé, zápletka originální. A opět jsem se nechala zase vodit za nos a tipovala jiné osoby za vrahy, než byl ten skutečný.
Opravdu mne překvapuje s každou další knížkou od A. Ch., jakou má skvělou fantazii a snad jen u dvou knížek jsem potkala podobný příběh / motiv, ale jinak je každá detektivka originál.
Těším se na další knížku :-) .

23.02.2023 4 z 5

Slepičí polévka pro pracující duši Slepičí polévka pro pracující duši Jack Canfield

Na knížku jsem narazila v antikvariátu, kde mají knížky k vyřazení za 10 Kč. A docela mne zaujala, protože jsem nevěděla co od knížky čekat.
Je to taková, pro mne záchodová literatura = nedá se číst v jednom kuse, ale po každém příběhu musíte knížku odložit a popřemýšlet, aby jste si jednotlivé příběhy užili a neslili se v jeden mišmaš.
Myslím si, že je knížka skvělá pro lidi, kterým se "rozjíždí" třeba syndrom vyhoření, protože je knížka nabitá skutečnými příběhy lidí z odvětví jako obchod, školy, finančnictví... Všechny příběhy jsou pozitivní, motivující, k zamyšlení někdy i dojemné.
Myslím, že je knížka skvělá v psychickém rozpoložení člověka, kdy vám není úplně hej, protože dokáže motivovat a zvednout náladu, že zítra zase slunce vyjde, že není vše špatné nekonečně dlouho nebo nabídne, že i když se zdá věc beznadějně, může se situace změnit, jen je na nás se odhodlat to změnit.

Pro mne současné době asi knížka není, protože jsem v současné době v duševní pohodě a tak mi už po půlce knížky přišla taková vysluňánkovaná, že je všechno skvělé a růžové, taková slaďoučká.
Takže v současné době pro mne knížka není, ale skvěle se hodí pro lidi, kteří hledají pomocnou ruku, kteří by potřebovali trochu motivace nebo pohladit po duši...

28.01.2023 3 z 5

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

Překvapilo mne, jak z banálních věcí dokázala A.Ch. udělat závažnou detektivku, moc hezky to propletla.
Po celou dobu jsem neměla potuchu o co tam kráčí natož abych pak odhadla, kdo je vrahem.
A na víc se mi tahle detektivka četla rychle. Moc se mi líbila tahle knížka.

27.01.2023 4 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Je to bravurní detektivka. Stále a pořád dokola mne udivuje, jakou má A.Ch. fantazii, stále mne to překvapuje.
Motivy jsou originální, postavy, příběhy...
U této detektivky jsem viděla i filmovou verzi, která je perfektní.
A když si člověk přečte knížku, doplní se mu drobné detaily, kterých si ve filmu nevšimne... protože by tam musel být vypravěč.
Je to skvělá knížka a jsem moc ráda, že se ke mě dostala.

26.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslední díl Aristokratky jsem opět přečetla jedním dechem.
Humor pana Bočka je skvělý a kdykoliv jsem jela v tramvaji nebo autobusu, stejně jako u prvého dílu jsem se řehtala na celé kolo, až se lidí otáčeli, ale mě to bylo jedno protože je to tak skvělý humor, který v této době potřebujeme jako sůl.
Takové knížky u kterých se člověk řehtá i nahlas, zůstávají v mé knihovně a nedám na ně dopustit.
Poslední díl Aristokratky má také občas své mouchy, ale i tak je to skvělá knížka a budu se moc těšit, jestli pan Boček napíše něco dalšího.

18.01.2023 4 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Když jsem v dětství sledovala seriál, který je úžasný, tak jsem si dopřála nyní i knižní předlohu.
Hrozně jsem se na knížku těšila, protože jsem myslela, že když seriál byl pecka, tak knížka musí být ještě lepší.
Je pravda, že ze začátku se mi četba zdála zdlouhavá, ale časem jsem se do knihy zažrala.
A i když je knížka napínavá, plná zvratů, pořád mi přijde, že seriál je prostě lepší.
Docela mne překvapilo, že se kniha docela od seriálu liší.
Ale i přesto, že mne knížka trochu zklamala, asi jsem čekala hodně, tak jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla.

09.01.2023 3 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Je to velmi obsáhlá kniha a záznamy v něm jsou velmi silné.
Někdy jsem měla trochu problém pochopit mentalitu Poliny, protože je věřící a v dospávajícím čase měnila náboženství než si našla to své.
Také vyrůstala v jiné kultuře a odlišné zemi, ale když jsem začala číst tuto knihu, víte hrozně mě zatrnulo, jak až děsivě byli ty zážitky stejné nebo velmi podobné jako to co se děje v současné době na Ukrajině.
Také to bude tím, že Rusko používá stejné metody... Kdo by nechápal... třeba naverbování vězňů do armády, úplatky kam se podíváš až po třeba střílení po civilistech...
Další věc co mne na knize zaujala bylo, když asi od 2/2 deníků Polina popsala informace, které se k nim dostali ze zahraničí: 11.9. v Americe, Válka v Afghánistánu, útok v Moskevském divadle, Teroristický útok na beslanskou školu, Teroristický útok v metru... To jsou události na které si i já pamatuji, že jsme o nich četli v novinách a slyšeli o nich v televizi a proto pro mne bylo hrozně zajímavé, když o nich Polina psala a já mohla číst, jak to vnímala dívka v zemi, kde se válčí a kam se informace ze zahraničí dostávají jen těžko.
Kniha je objemná, ale tím, že se jedná o deníky, se mi skvěle četla na pokračování jako: "záchodová" literatura.

Knihu musím jedině doporučit. Obsahuje naprosto, myslím i pro současnou dobu, důležité svědectví a myslím, že nezmanipulované pohledy na věc.

02.01.2023 4 z 5

Limonádový Joe Limonádový Joe Jiří Brdečka

Moc hezky se to čte, překvapilo mne jak hodně se knižní předloha liší od filmového zpracování.
V knize je dost části které ve filmu úplně chybí.
O to je lepší, když si člověk přečte knížku.
Jinak humor v knize i ve filmu je senzační a nepřekonatelný.
Jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla a velmi mne překvapila.

09.12.2022 4 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Tyto kratší detektivky od A.Ch. mě prekvapily jak jsou hezky propracované a ne jako v knize: Muž v mlze ( kde jsou to takové črty= kraťonké, rychlé a chybí pořádný konec).

Pokaždé mě udivuje jakou měla A.Ch. fantazii a jak je každá detektivka originální.
Moc jsem si knížku užila.

12.11.2022 4 z 5