vlkodlaq Online vlkodlaq komentáře u knih

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Ještě strašnější sbírka populismu a lží, než "o čem sním, když náhodou spím".

03.02.2023 odpad!

Ready player one je moje srdcovka, kterou jsem od vydání v češtině přečetl asi osmkrát (!) Stále mě baví a i když knihu znám skoro zpaměti, jistě si ji ještě několikrát přečtu. Logicky jsem se tak na ready player two velice těšil a Cline nezklamal, i jeho druhý počin je skvělý. Zvláště na druhý díl je kniha výrazně nadprůměrná. Samozřejmě nedosahuje kulervoucího spádu jako díl první, ale velmi se mu blíží. Zvláště bych vyzdvihl nečekaně hluboký závěr, který, podobně jako díl první může být dost přesnou predikcí vice či méně vzdálené budoucnosti. Popravdě jsem se ještě nerozhodl, jestli se na to těším, nebo se toho děsím.

31.01.2023 5 z 5

Kočka hravá společnice Kočka hravá společnice Bruce Fogle

Doma se nám prohání dvě chlupaté příšery a z této knihy jsem se o nich dozvěděl mnoho nového. Ačkoliv v knihovně máme vícero knih o kočkách, tato zdaleka překonává všechny, možná i dohromady.

23.01.2023 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Neil Gaiman, už název zní zajímavě, to přece nemůže být špatné! Bohužel, dočkal jsem se zklamaní. Ne a ne se začíst, je to nudné, nezáživné, temné tím nezábavným způsobem a mé myšlenky utíkají při četbě jinam. Ještě jsem to nedočetl, tak nehodnotím, ale jestli se donutím knihu dočíst, je ve hvězdách. Čeká na mě tolik zajímavějších a čtivějších knih.. Momentálně například Ready player two, kterého hltám a jeho čtivost je skvělá, příběh mě chytl od první stránky, dokonce od první věty! Oceán na konci cesty odkládám na neurčito.

23.01.2023

Století páry Století páry Petr Schink

Dle mého názoru a vkusu autor nevyužil potenciál jinak velmi zajímavého námětu. Osobně mi chybělo důraznější steampunkové podkreslení, už podle názvu by čtenář čekal steampunk jak bič. Příběhu taky chyběla výraznější návaznost a i spád poněkud pokulhával. Nicméně nelze autorovi upřít talent, minimálně za nápad a zaměřím se na další jeho práce.

17.01.2023 3 z 5

Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

Je to snůška zavádějících kydů bez náznaku hlubší zkušenosti a vědeckého zázemí, žádné citace, žádní spoluautoři, jen autorovy zvláštní až pokřivené názory a celá řada zcela evidentních komplexů. Reakce některých čtenářů? Od základu měnit svůj život na základě názorů jednoho člověka (zvláště pak tohoto) mi přijde velmi krátkozraké, ne-li přímo hloupé a zavání to sektářstvím. Zkrátka i ty části, které by se snad daly i číst, jsou nepodložené, z prstu vycucané pohádky, snaha o vyvolání pocitu viny a neubráním se dojmu, že sám autor je latentní nebo rovnou zapíraný homosexuál, který si svůj komplex hojí na kritice homosexuality v duchu "když to nemůžu dělat já, neměl by to dělat nikdo", proč by jinak někdo odsuzoval něco, co nikoho nijak neovlivňuje a neomezuje?

20.11.2022

Pohřbeni na Soldafaru 1 Pohřbeni na Soldafaru 1 Jana Rečková

Moje první kniha od autorky. Byť nelze Janě Řečkové upřít nápad a cit pro příběh, první polovina knihy je taková kostrbatá a styl neuhlazený, ale pak už se rozepsala a druhá polovina je o mnoho lepší, čitelnější a spádnější. Konečné hodnocení tak dávám velmi solidních 80%, doporučuji a vrhám se na druhý díl.

10.10.2022 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Závěr byl pro tento typ literatury netradiční, přesto nebyl překvapivý, poslední třetina k tomu tak nějak spěla.
Tradičně Kotletovský kulervoucí spád, jak trenky puberťáka to napínavé bylo a to i přesto, že tam nejsou žádní draci, kouzla ani zombie.
Tato kniha by klidně mohla být poslední knihou série, o to zvědavější jsem na další díl.

26.09.2022 5 z 5

Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů Margaret Ann Lembo

Chtěl jsem knihu o minerálech a drahých kamenech, ale tohle je snůška ezoblábolů. Pokud Vy věříte, že přiložení toho či onoho šutru má vliv na Vaše zdraví a psychiku, dobře pro Vás, placebo efekt je mocný. Já jsem poněkud racionálněji založený.

21.09.2022 odpad!

Herbář aneb Od anděliky k žindavě Herbář aneb Od anděliky k žindavě Jaroslava Bednářová

Fotky by byly lepší, přesto má tento ilustrovaný herbář něco do sebe. Nabízí tu zvláštní atmosféru babiččiny kuchyně a tím brnká na tu správnou nostalgickou strunu. K tomu podává cenné informace, k čemu ta či ona bylinka slouží, případně nabízí rovnou návod na zpracování. V kombinaci s encyklopedií rostlin tvoří slušný základ pro domácí bylinkářství.

19.09.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Ze tří "Weirovek", které jsem četl, je Marťan nejlepší, v těsném závěsu je spasitel a Artemis je zase v těsném závěsu za spasitelem. Všechny tři mají skvělý spád, nápad i podání, hlavně vyznavači technické scifi si přijdou na své. Většina fyziky je postavena na reálném základě a tak v knize najdete jen málo té skutečné scifi, neskutečné a neproveditelné. Ve spasiteli bylo výmyslů víc.
Plesám a doporučuji.

31.08.2022 5 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Nejsem vyznavač komiksů, vlastním (kromě starých komet) pouze dva, Nikdykde a tento a oba dva mě baví a líbí se mi zpracování, ale zase ne natolik, abych si kupoval další pokračování.

27.07.2022

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Krásná kniha pro všechny vyznavače života v přírodě a chatové minimalisty. "Cabin" neznamená pouze srub, ale s trochou nadsázky skoro jakákoliv bouda nebo přístřešek a přesně o tom kniha je. Pro nás trampy, survivalisty a preppery zajaté v betonové džungli je to opravdové porno.

27.07.2022 5 z 5

První pomoc pro všechny situace První pomoc pro všechny situace Lucie Malá

Konečně první pomoc pro širokou veřejnost. Srozumitelná, stručná a ve svém účelu plně funkční kniha. Toto by mělo být v každé domácnosti (a samozřejmě v hlavách).

27.07.2022

Všechny tyto světy Všechny tyto světy Dennis E. Taylor

Výborné! Poslední díl a celá série znatelně převyšuje běžný průměr sci-fi knih originalitou, spádem i čitelností. Bez ostychu Bobiverzum řadím k těm nejlepším knižním sériím, které jsem kdy četl a jednotlivé knihy série do top 50 knih.
Určitě se do Bobiverza jednou vrátím! Do té doby Bobnet už jistě pokryje celou galaxii :)

27.07.2022 5 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Jen o něco lepší než kniha "co nám tělo říká", ale jen o trošku, takže pro mě pořád odpad. Byť je v textu skryto i několik málo pravd, nejedná se o nic nového ani převratného, ale hlavně to podání.. Takové ezokecy jsem už dlouho neviděl. Moje rada zní: jezte zdravě a pravidelně, pokud to jde, aspoň trochu a pravidelně sportuje, udržujte denní režim a neřešte blbosti, které nemůžete změnit. A možná ještě přestaňte kupovat ezobláboly a zkuste si najít vlastní cestu. Jsem dlouhodobě nalomeného zdraví a moje těžce nabytá životní zkušenost je, že v knihách lepší zdraví nenajdu. Tedy přesněji řečeno v ezoblábolech. Taková čínská medicína, Tai-chi a jóga, to je něco jiného, ale chápu, že pro méně znalého člověka je obtížné rozlišit ezobláboly od těch užitečných způsobů.

12.07.2022 odpad!

Protože je nás mnoho Protože je nás mnoho Dennis E. Taylor

Stejně technicky skvělý cyberpunkový nářez jako první díl a s chutí se vrhám na třetí.

09.07.2022 5 z 5

Tábornická praxe Tábornická praxe Joges (p)

Jedna z nejlepších tábornických příruček, které v češtině spatřily světlo světa. Přes na dnešní poměry archaický styl se většina věcí nemění, naopak právě dnes je například onen specifický přístup k přírodě ještě důležitější, než tehdy.

09.07.2022 5 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Nalákali mě na "pokud máte rádi Ready player one nebo Marťana, bude se Vám to líbit."
Měli pravdu, líbí se mi to. S Ready player one a Marťanem to má sice podobného méně, než by člověk řekl, snad jen spád a čitelnost, přesto mě kniha podobným způsobem vtáhla do děje a jen nerad ji odkládám.
Takže pokud máte rádi Ready player one a Marťana, bude se Vám to líbit.

09.05.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Spasitel je naprosto špičková tech sci-fi, jakých vyšlo v češtině jen málo, z patra mě napadá jen Marťan od stejného autora. Pokud Vás baví tech sci-fi, apokalyptická budoucnost, cestování vesmírem a mimozemská inteligence, pak si na Spasiteli pošušňáte jako vegan na svátečním stejku.

23.04.2022 5 z 5