Vlcice72 Vlcice72 komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta Sepetys to opět dokázala!
Znovu se jí podařilo přikovat mne ke své knize, hltat stránku za stránkou, vtáhnout mne do svého příběhu a přenést tak v čase i prostoru...a...přiblížit mi další méně známé informace z ne zas tak vzdálené historie.
A v neposlední řadě autorka - tak jako u všech jejích románů - dokázala to, že její vyprávění, ale i doslov, ve mne rezonují dlouho po dočtení...
Děkuji jí za to.

06.05.2023 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Tento 1.díl rodinné ságy se mi moc líbil, od všeho tam bylo tak akorát. Oceňuji autorčin dovětek o historických reáliích. Těším se na pokračování.

30.04.2023 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Oddechové čtení, bavilo mne. Jdu rovnou na 2.díl.

27.02.2023 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla docela rychle. Za mne to nebylo špatné. Takový střed, i mezi autorčinou Dívkou ve vlaku a její poslední knihou Pomalu hořící oheň.

31.07.2022 4 z 5

Spolu i bez sebe Spolu i bez sebe Julie Cohen

(SPOILER) Musím říct, že tato kniha ve mně zanechala velmi rozpačité pocity. Jednak tento retrospektivní způsob vyprávění mi tak úplně nesedl. Jak už napsal BloodyXmas, příběh tím ztratil na gradaci. Občas se mi stávalo, že jsem se trochu ztrácela v čase...
No a to finále, respektive odhalení tajemství hlavních hrdinů??? Vždycky jsem si o sobě myslela, že nejsem úzkoprsá a netolerantní, ALE to že spolu ti dva prožili život jako partneři, mi je nějak proti srsti....

20.12.2021 3 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Šťastné zakončení povedené série, pohodové čtení.

03.10.2021 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Stejně jako autorčina kniha Poslední nádech mne i tento příběh z atraktivního prostředí zcela pohltil a musela jsem číst téměř na jeden zátah. No a ten závěr????!!! Ten jsem tedy nečekala.
Pro milovníky tohoto žánru rozhodně doporučuji!!!
Škoda jen toho - až neuvěřitelného - počtu chyb. To jsem asi ještě u žádné knihy dosud
nezažila:-(((.

28.07.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Skvělé zakončení velmi povedené série. Moc se mi líbil i tento díl. Rozhodně doporučuji.

24.07.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Stejně jako předchozí díl mne i toto pokračování případů dvojice Sabina Nemezová-Maarten S. Sneijder velmi bavilo. Těším se na další díl...

09.06.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Autorčin způsob vyprávění, vykreslení postav, tajemná atmosféra příběhu - to vše mě drželo v napětí a nutilo číst knihu téměř na jeden zátah. To na tomto žánru miluji a autorce se to i zde podařilo. ALE po takto stupňovaném napětí jsem očekávala něco více. Rozuzlení přišlo nějak rychle a neuspokojilo mne. A navíc nevyřešená záhada z minulosti....? I když - ani v životě nedostaneme vždy na všechny otázky odpověď.... Teď už mi od Gilly chybí přečíst jen CHŮVU, těším se.

24.03.2021 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Pohodový romantický příběh vonící mořem, u kterého jsem si odpočinula.

06.03.2021 3 z 5

Setkání v Benátkách Setkání v Benátkách Barbara Hannay

Milé, nenáročné a odpočinkové čtení odehrávající se převážně v romantických Benátkách.

09.02.2021 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Čtivé krimi odehrávající se v nezvyklém prostředí Německa a Rakouska. Určitě si přečtu i další díl. Za mne doporučuji.

30.01.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Čtivý 1.díl nové autorčiny trilogie z nelehkého období, vyprávěný z různých úhlů pohledu, mne moc bavil....

30.01.2021 5 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Od knihy jsem čekala trochu jiný příběh a protože jsem jako dítě prožila něco podobného jako Alice, zasáhlo mne to o to více.

28.12.2020 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Pohodové čtení.

07.12.2020 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Autorčin styl psaní i zajímavé náměty jejích knih mne moc baví, takže Alici mohu určitě doporučit.

29.10.2020 4 z 5

Beznadějný osud Beznadějný osud Susanna Kearsley

Tak nevím. Autorčiny knihy mají pro mne sestupnou tendenci. Její 1. Marianou jsem byla naprosto pohlcená a považuji ji za jednu z nejlepších v daném žánru. Po ní následovalo Zimní moře a Ohnivý pták, které mne už tak nenadchly a nyní Beznadějný osud, znamenající pro mne naprosté zklamání. Do čtení jsem se musela nutit, příběh se v obou časových rovinách odvíjel naprosto předvídatelně a vlastně mě hlavně ta historická linka ani moc nebavila. Nejzajímavější z celé knihy byl autorčin doslov..

16.10.2020 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Tak mám za sebou 3.roční období a musím se přiznat, že nejvíce se mi líbil předchozí Podzimní příběh. Zimní oheň se dlouho rozhoříval a já jsem byla přesvědčena, že na 5 hvězdiček to tentokrát nebude. Závěr mé hodnocení ale výrazně ovlivnil. Jeden ze zvratů jsem tušila, další pro mne ale byly překvapením a umocnily tak celkový dojem.
Moc se těším na závěrečný příběh.

18.09.2020 5 z 5

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Čtivý odpočinkový příběh, navazující na Tanec větru. Milovníkům tohoto žánru se určitě bude líbit.

10.09.2020 4 z 5