Vlasta155 Vlasta155 komentáře u knih

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Je to tak originální, až je to zábavné.

17.01.2019 5 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

Film byl skvělý a kniha taky. Doporučuji.

17.01.2019 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Mně se kniha líbila.

18.12.2018 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Jedna z mých nejmilovanějších knih, ke které se ráda opakovaně vracím. Škoda, že už autorka nic dalšího nenapíše. Kniha je snad ještě krásnější než film, a ten byl opravdu mistrně zpracovaný. Kniha je sice nevelká rozsahem, ale co slovo - to perla. Poezie v próze.

06.12.2018 5 z 5

Muži chtějí potvory Muži chtějí potvory Laura Janáčková

Nalákal mě název knihy, ale bohužel jinak nuda, nuda, nuda...

06.12.2018 1 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Moc se mi líbila celá trilogie, tenhle díl je fakt ale asi nejlepší. Docela bych přivítala i další pokračování. Poslední stránky jsem si šetřila, jak se mi nechtělo se s příběhem rozloučit. Hlavní postava si člověka dovedla od první stránky získat.

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Silné téma. Stojí za přečtení.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Seriál jsem ještě neviděla, ale určitě se na něj taky podívám až budu mít příležitost. Kniha se sice ze začátku trochu vleče, ale když se příběh rozjede stojí to za to. Příběh je to krásný a určitě ho doporučuju k přečtení. Líbí se mi určitá magičnost příběhu a tajemná minulost hlavní postavy.

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Musím se přiznat, že kvůli téhle knížce jsem ponocovala, protože jsem ji četla až do půl čtvrté do rána. Sice jsem byla druhý den jako mátoha, ale zvědavost mi prostě nedala. Byla jsem napnutá, jak to dopadne. Byla to jízda. Zajímavý námět a skvěle propracovaná psychologie hlavních postav. Rychle se vám dostanou pod kůži, takže společně s nimi miluje a doufáte i prožíváte smutek a hrůzu. V příběhu je spousta překvapivých zvratů, takže čtete a čtete a čtete... :)

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Moc milá knížka s krásnou nápaditou obálkou. Knížku jsem si koupila pro radost a rozhodně nelituji. Paní Stehlíková píše opravdu skvěle a má velmi příjemný smysl pro humor.

24.09.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Padla z toho na mě deprese a zmar. To jsem si zase naběhla. Ale obálka je opravdu moc hezká, za ni dávám tu hvězdičku.

24.09.2018 1 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Švandrlík prostě nezklame. :-)

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Perfektní, napínavé, stojí za přečtení.

3096 dní 3096 dní Natascha Kampusch

Opravdu smutný příběh...

17.07.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knihu jsem dostala jako dárek, asi bych si ji sama nekoupila, když jde o prvotinu, ale byla jsem velmi mile překvapená.

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Naprosto skvělá knížka od českého autora! Doporučuji!

17.07.2018 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Mimořádně laskavá kniha a navíc skvěle napsaná. Přečetla jsem ji za několik hodin, protože jak vás chytne, tak vás nepustí.

28.03.2018 5 z 5

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Zase jsem se nasmála. Příjemná knížka u které se nelze nudit.

20.02.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Nějak mi to celé připadalo nelogické. Dvě hvězdičky dávám za výborný nápad na námět, který však nebyl využit. Škoda.

12.01.2018 2 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásná kniha, která ve čtenáři zanechá trvalé stopy.

12.01.2018 5 z 5