Vlaled Vlaled komentáře u knih

Hotel pod šťastnou hvězdou Hotel pod šťastnou hvězdou Agnès Martin-Lugand

Pro mě velké zklamání. V knížce je minimum děje a autorka stále dokola omílá jedno a to samé. Smutné dětství hlavní hrdinky a život majitelů hotelu, ktřeří jí kdysi pomohli, vzali k sobě a zaměstnali. Teprve na konci je vysvětleno, proč odešel syn majitelů, ale to už je dost pozdě. Prokousat se k tomu, bylo opravdu náročné. Za mě nejslabší kniha od této autorky.

29.06.2022 1 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Ztráta času.

06.01.2021 1 z 5

Oko za oko, manžel za manžela Oko za oko, manžel za manžela Alena Jakoubková

Začalo to dobře, ale potom byl děj naprosto předvídatelný.
A to i proto, že je to víceméně stejné jako kniha Klub odložených žen (zde je odložena jen jedna žena). Námět je obehraný, podnikání hlavní hrdinky včetně pomsty s pomocí kamarádek - všechno už tady bylo. Text je doplněný velmi často důkladným popisem toho, co budou hrdinové knihy právě jíst. Otravné. A na závěr přijde
Deus ex machina - zámožný český podnikatel žíjící v zahraničí a nová láska je tady. Dočteno jen silou vůle a díky přeskakování celých pasaží.

01.09.2020 1 z 5

Báječné časy Báječné časy Maeve Haran

Červená knihovna pro starší ročníky. To jsem i já. Dobře se čte a je celkem zábavná. Zápletek je dost, ale autorka je řeší většinou dost povrchně a dle obvyklých schémat. Kniha pobaví, neurazí ale od románu o stárnoucích kamarádkách jsem čekala víc.

06.07.2020 3 z 5

Sex ve městě 2 Sex ve městě 2 Candace Bushnell

Anotace je lepší než kniha.

16.04.2020 2 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Příjemná knížka, která se dobře čte. Dianu opustí po 25 letech manžel a ona hledá cestu, jak se s tím smířit a vyrovnat. Zpočátku to moc nejde, ale s pomocí kamarádky, dospělých dětí i psychiatra se to nakonec podaří a Diana si začne užívat nového života.

07.03.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Tahle knížka mě vrátila do minulosti. A i po letech se sama sebe ptám, jak jsem mohla být tak hloupá, jak jsem to mohla dovolit. Asi i proto mě právě dočtený příběh docela zasáhl.

05.03.2020 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Začalo to dobře. Jenže teď jsem u třináctého dopisu a nemůžu dál. Je to pořad tak stejně
přesladký, že se to nedá vydržet a je jasný, jak to skončí. A to jsem doteď byla přesvědčená, ze jsem romantik.

02.03.2020 1 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Jsem u kapitoly 18 a nemám sílu číst dál. A to mám romantiku ráda.
P.S. Nakonec jsem to dočetla. A názor mám stále stejný. Nic moc.

17.01.2020 1 z 5