Vladus9 Vladus9 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dosla mi slova, diky :)

02.06.2022 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Cetla jsem Pandu i Lososa, uz v Pande jsem si vsimla casovych nesrovnalosti, ktere me osobne dost vytacely, napr. jak nekdo mohl zemrit "kratce po valce" a zaroven se par mesicu podilet na vychove dcery Milady, ktera se narodila cca v roce 1950? Bohuzel casove nesrovnalosti pokracuji i v teto knize, napr. je 2045 a Bara rika, ze smrt babicky Milady prisla pred 40 lety, to ale neni pravda, babicka zemrela v roce 2015, pokud si dobre pamatauji z Lososa.

Kazdopadne tahle kniha je pro me ze vsech tri nejlepsi, vidina nasi budoucnosti je tak mraziva, ze by to klidne mohlo tak vypadat.

05.02.2021 5 z 5

Jak se uklidnit bez jídla - 50 cvičení Jak se uklidnit bez jídla - 50 cvičení Susan Albers

Příjemná kniha, která nesoudí, ale podporuje a pomáhá. 50 cvičení, která mohou pomoci před záchvatovitým přejídáním jsou skutečně praktická a lehce proveditelná kdekoli.

04.06.2019 5 z 5

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Od autorky jsem četla i jiné knihy než Budžese a Oněgin byl Rusák, takže jsem zvyklá na její autorský styl a nepřekvapí mě. Nicméně tohle bylo moc, moc textu, moc myšlenek, moc dalších příběhů a vyprávění apod. Doporučuji přečíst knihu na jeden zátah, protože v úterý nevíte, co se jste četli v sobotu. Nejenže tam chybí jedna kapitola, ale zarazila mě i postava "Jana" - objevil se v textu, když teta vyprávěla o "bláznivém vojákovi", ale kdo to byl, jakou to má souvislost? To už se bohužel nedozvíme.

22.08.2018 3 z 5

Bjukitchen Bjukitchen Bára Karpíšková

Tuto kucharku oceni prevazne ti hipsteri v sustakove barevne bunde po mame z osmdesatek. Ke cteni v lifestalovem byte na Letne si date sojove latecko do hrnecku po babicce a postnete svou aktualni chvilku na instac. Ne, tohle mi nesedlo. Pri prohlizeni teto knihy jsem si pripadala dost nepatricne, tak jako mainstreamove. A asi u toho i zustanu.

12.08.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Diky, pani Mornstajnova! Skvele!

12.08.2018 5 z 5

Námět této knihy byl bezpochyby zajímavý a na první pohled stoprocentně nepředvídatelný, tak jak to od J. K. Rowling známe. Nicméně mi to připadalo jak nastavovaná kaše. Toto mi přišlo jako "Hele mám nápad na další příběh, musíme to někam zašoupnout, klidně i násilně, hlavně ať to někam pasuje". Hmm, ne. Celá ta snaha mi přišla jako když známy sportovec ukončí kariéru a po roce se zas vrátí, chvílí se trápí, na chvilku se mu daří a pak se v tom zas plácá. V nejlepším se má přestat.

18.09.2017 3 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Bylo to velmi zajímavé čtení, které dává nahlédnout z jiného úhlu na naše nemoci, lékaře, léky a celý ten farmakologický průmysl, který musí být ziskový. Vlastně má pan doktor pravdu, každý den jedeme na maximální výkon, v práci na nás dohlížejí šéfové-psychopati, po práci těla přetěžujeme v posilovnách, lítáme po nákupech, komunikujeme skrze mobily a internet, a když naše tělo skrz bolest řekne "A dost!", jdeme si k lékaři nebo přímo do lékárny pro lék, abychom to naše tempo i přes tu bolest a vyčerpání vydrželi ještě pár týdnů, měsíců, let. Díky skvělým příkladům ze života různých pacientů si můžeme my sami od bolestí pomoci.

14.09.2017 4 z 5

Moc podvědomí Moc podvědomí Joseph Murphy

Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla nezaměstnaná a nemohla najít práci. Dodávala mi spoustu naděje a pozitivní energie. Myšlenka, že vše si řídíme sami, že se dokážeme sami vyléčit, že si sami dokážeme pomoci od strachu, nedostatku peněz, nedostatku lásky a přátel je příjemná, proč ne :-) Na druhou stranu autor počítá s tím, že každý, kdo ji čte, musí být nutně věřící... A ty srdcervoucí příběhy jak z teleshoppingu: "Má sestra byla nevyléčitelně nemocná, měla tuberkulozu, lékaři jí dávali 4 týdny života, poradil jsem jí, aby si každý den ráno a večer opakovala tuto modlitbu... Jakmile tak učinila, hned se vyléčila. Nyní žije šťastně a spokojeně v Kalifornii obklopena vnoučaty a pravnoučaty." To je trochu úsměvné a opravdu neuvěřitelné.

17.08.2017 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Tuto knizku jsem cetla tak pred 15 lety, jejiz dej si pamatuji doted, coz se mi stava jen u knih, ktere se mi velmi libily. Krasny, i kdyz smutny pribeh divenky za druhe sv. valky.

23.07.2017 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Přišlo mi to dost přitažené za vlasy, měla jsem pocit, že autor parazituje na královské rodině. Navíc ty dialogy mezi postavami byli tak těžko uvěřitelné a reálné... Duchovní "pravdy" jsme už také slyšeli a viděli jinde.

22.07.2017 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

To, po cem se tak honime, casto lezi primo u nasich nohou. Ale musime urazit poradny kus cesty, abychom to zjistili.

16.07.2017 5 z 5

Náš svět Náš svět Eva Veberová

Jako mala jsem si ji s babickama a rodicema strasne rada prohlizela. Nedavno jsem si na ni vzpomnela a vytahla ji z pudy. Schovavam si ji pro pripadneho pokracovatele rodu :) Nektere obrazky mam stale v hlave, nadcasova kniha.

15.07.2017 5 z 5

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Jednotlivé povídky mě nebavily, nepřišly mi tak humorné, jak asi měly být. Nudilo mě to. Když přišel ten moment "kdy doktor O’Reilly vyprskl smíchy", tak mi to vtipné vůbec nepřipadalo, naopak... V jednu chvíli jsem si říkala, jak asi nadšení z těchto sloupků byli čtenáři v Kanadě (pokud si dobře pamatuji), pro které to bylo prvotně určené... Příběh na konci byl lepší.

14.07.2017 2 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Ví toho o nás víc, než my samotní...

14.07.2017 5 z 5

Klára a Karolína: dvojčata přes propast času Klára a Karolína: dvojčata přes propast času Penelope Farmer

Cetla jsem ji jako mala a urcite se k ni chci znovu vratit. Je to poutave a napinave, doporucila bych ji detem, ktere se nemohou "zacist" a knihy je nebavi.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Toto byla jedina knizka na 1. stupni ZS, ktera se mi opravdu jako jedina libila. Vedle ni Jirasek a Petiska nemeli proste sanci.

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Drsné čtení, ale věřím, že naprosto pravdivé. Moc se mi líbilo poznání, že říkat pravdu je osvobozující.

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Moc přínosná kniha, nástroj jako je buzer-lístek jsem tedy vzdala, ale zjistila jsem, že nemá smysl odkládat nepříjemné věci, hlodají stále tam vzadu a zbavíte se jich (možná - určitě (!!!) i s dobrým pocitem), až když je vykonáte. Jakmile jsem někdy lenivější, otevřu si knihu, začtu se, a jsem opět na neprokrastinující vlně.